DEBESŲ KLASĖ
  • mes
    • Ko siekiame
    • Kontaktai
  • metodika
    • Metodinės veiklos planavimas
    • Seminarai
    • Konferencijos
    • Metodiniai užsiėmimai
    • Metodinė patirtis
    • Nuotolinis mokymas
    • Kolegialus mokymasis
    • Netradicinės pamokos
    • Netradicinių pamokų planai
    • Ugdymosi aplinkos
    • LA'gamino galerija
    • Projektiniai darbai
    • Projektai
    • Kolegų tinklalapiai
  • nuorodos
    • Darbui su gabiais mokiniais
    • Klasės vadovui
    • Spec. pedagogui
  • tėvams
    • Atviros pamokos
    • Bendradarbiavimas
    • Švietimas
  • Kokybės krepšelis

Kokybės krepšelis

Pagalbos teikimas mokiniams siekiant aukštesnių mokymosi rezultatų (2023-01-25)
Kokybės krepšelio ataskaita (2023-01-05)
Kokybės krepšelio ataskaita (2022-07-08)
Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos veiklos tobulinimo plano patikslinimas (2022-02-02)
Kokybės krepšelio ataskaita (2022-06-01)

Metodinė diena „Gerosios patirties sklaida įgyvendinant kokybės krepšelį“ 2022-11-25

2022-11-25 gimnazijos pedagogai dalinosi gerąja darbo patirtimi metodinėje dienoje „Gerosios patirties sklaida įgyvendinant kokybės krepšelį”. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ieva Čerkauskienė, ikimokyklinio ugdymo pedagogė Asta Gečienė, fizinio ugdymo – dailės vyresnysis pedagogas Eligijus Kriaučiūnas supažindino su  patyriminio ugdymo nauda ugdymo procese. Metodų įvairove klasės vadovo darbe dalinosi bibliotekininkė – klasės vadovė Laura Grodeckienė. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Rima Navickienė ir lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Asta Dapšienė pristatė  mokinių  bendradarbiavimo – tobulėjimo  galimybes pamokoje. Vokiečių kalbos mokytoja Janina Kovalenkienė supažindino su tikslingu projektų ir metodų taikymu mokant užsienio kalbos. Pranešime Lina Masedunskienė vyresnioji spec. pedagogė - logopedė akcentavo girdimojo suvokimo reikšmę vaiko kalbos raidai. SMART lentos panaudojimo galimybes siekiant geresnių ugdymosi rezultatų pristatė matematikos vyresnioji  mokytoja Liuba Verpečinskienė ir fizikos – matematikos mokytojas Vaidas Verpečinskas. Ačiū kolegoms už pasidalijimą darbo patirtimi. Tai padės kurti palankesnę vaikų ugdymuisi bei mokinių mokymuisi ir bendradarbiavimui aplinką. Paskatins pedagogus drąsiau išbandyti naujus, į aktyvų vaikų ugdymąsi ir mokinių mokymąsi orientuotus ugdymo(-si) bei mokymo(-si) būdus bei metodus.
​​Su mokytojų pranešimais galite susipažinti ČIA
Picture

  
Vasario 3 d. 8 klasėje vyko chemijos pamoka. Mokytoja Virginija Motėkaitienė pateikė mokiniams atlikti eksperimentus, suformuluoti išvadas. Diskutavo, kur įgytas žinias pritaikyti. Vyko patyriminis mokymasis.
Sausio 30 d. antrokai neformalaus ugdymo būrelyje „IKT bičiuliai" išbandė XLOGIO programėlę ir atliko programavimo užduotis.
Pamokos planas
Sausio 26 d. 8 klasėje vyko matematikos pamoka. Mokytoja Laima Jakubauskienė mokė mokinius Pitagoro teoremos vingrybių taikydama netradicinius patyriminius metodus. Mokiniai aktyviai mokėsi visą pamoką.
​Pamokos planas
2023 m. sausio 26 d. lietuvių k. pamokos metu buvo teikiama spec. pedagogo pagalba pirmos klasės mokiniui. Pratybų metu buvo įtvirtinama raidė Dd, lavinama regimoji atmintis, orientacija erdvėje.
Sausio 25 dieną 8-9 klasių mokiniams vyko netradicinės matematikos, dailės ir matematikos projekto pamokos Tauragės Norkaičių tradicinių amatų centre, Skaudvilės A. Čepausko dailės galerijoje ir Skaudvilės muziejuje. Pamokų tema „Simetrija dailėje“. Amatų centre mokiniai iš vytelių pynė simetriškus padėkliukus, dailės galerijoje apžiūrėjo simetriškų karpinių parodą, susipažino su įvairiomis ekslibrisų atlikimo technikomis.  Turtinga muziejaus etnografijos ekspozicija supažindino su valstiečių gyvenimu prieš 100 metų ir daugiau bei mokiniai pamatė tokius retus eksponatus, kaip medinis arklas ar grąžtas – „drylius“.  
Sausio 25 d. antrokų Gamtos ir menų integruoto modulio veikla vyko Tauragės STEAM centre. Mokiniai dalyvavo edukacijoje „Švytėjimas“: stebėdami video medžiagą, susipažino su gamtoje švytinčiais augalais ir gyvūnais, vėliau, dirbdami porose, atliko bandymus su įvairiomis medžiagomis bei susipažino su naudojamų indų, priemonių pavadinimais. Antrokai išmoko kurti švytinčius tirpalus ir bandys jų gamybą kartoti namuose. Sėkmės, mažieji tyrėjai! Tikėkimės, kad namai atlaikys visus bandymus!!! Mokytoja J.Lalaitė
Sausio 19 d. integruoto gamtos ir menų modulio (STEAM) metu pirmokai vyko į Tauragės STEAM centrą. Mechatronikos IT/Robotikos laboratorijoje dalyvavo edukaciniame užsiėmime "Robotika kartu  su LEGO SPIKE". ​
Sausio 18 d. antrokams STEAM veikla-edukacija „Ką grūdelis pasakoja?“ vyko Šilutės H. Šojaus dvaro muziejuje. Mokiniai susipažino su grūdelio kelione iki duonos kepalo. Minė mįsles apie duoną, aiškinosi patarles, išbandė kūlimą spragilais ir grūdų malimą girnomis, susipažino su įrankiais, kuriuos naudojo mūsų protėviai. Ilgas ir sunkus buvo grūdo kelias. Mokytoja J. Lalaitė
Sausio 18 d. antrokai išskubėjo mokytis į Šilutės H. Šojaus dvaro muziejų. Ten vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka-edukacija „Klaipėdos krašto mokyklos“. Antrokai susipažino su mūsų regiono mokyklų atsiradimo istorija, mokymo ir auklėjimo būdais, išbandė rašymą plunksnakočiais ir rašymą ant lentelių. Edukaciją antrokai įvertino –„Puikiai“. Įdomi ir vertinga kelionė mūsų istorijos pažinimo keliu. Mokytoja J. Lalaitė
Gruodžio 22 d. antrokai skubėjo į Tauragės STEAM centrą. Čia vyko Gamtos ir menų integruoto modulio veikla- edukacija „Spalvų virsmai. Vanduo ir tirpumas“. Mokiniai tyrė vandens savybes, atliko vandens tirpumo bandymus, sukūrė kalėdinių eglučių alėją, piešdami vandens lašeliais, išbandė tyrinėjimus mikroskopu. Veiklos reikalavo kruopštumo, gebėjimo dirbti poroje, sutarti ir susitarti. Edukacijos pabaigoje atidarė paskutinius STEAM centro Advento kalendoriaus langelius. Šia puikia edukacija antrokėliai užbaigė 2022-jų metų mokymus ir išskubėjo kalėdinių atostogų. Gražių švenčių visiems. Mokytoja J. Lalaitė
Gruodžio 18 d. ketvirtokai dalyvavo dviejuose užsiėmimuose Tauragės STEAM centre: „Švytėjimas“ ir „Robotika“
Gruodžio 17 d. trečiokai vyko į Tauragės STEAM centrą. Dalyvavo užsiėmime „Švytėjimas“
Gruodžio 15 d. 1 klasės Gamtos ir menų integruoto modulio (STEAM) užsiėmimas vyko M. Jankaus muziejaus klėtelėje. Pasitikdami gražiausias metų šventes pirmokai dalyvavo jaukioje žvakių gamybos edukacijoje. Edukatorė Laimutė papasakojo kaip ir iš ko senovėje žmonės gamino žvakes. Buvo labai įdomu nusikelti į tolimą praeitį ir patiems išbandyti senąjį žvakių liejimo būdą. Šiais laikais naudojamos jau kitokios technologijos. Mažose rankutėse sušildytos ir susuktos vaško plokštelės virto šventinėmis žvakutėmis. Tegul jų šviesa ir šiluma sušildo kiekvienus namus ir širdis...
Gruodžio 14 d. antrokai Gamtos ir menų integruoto modulio (STEAM) metu atidarė  „Adventines dirbtuves“. Mokiniai darė kalėdinius atvirukus: darbas reikalavo kruopštumo ir kūrybiškumo. Kalėdos jau čia pat... beliko užrašyti kalėdinius sveikinimus. .. Mokytoja J. Lalaitė
Gruodžio 7 d. antrokų Gamtos ir menų integruoto modulio netradicinė veikla vyko M. Jankaus muziejuje. Mokiniai susipažino ir išbandė seniausią žvakių liejimo būdą, susipažino su vaško savybėmis. Taikydami sukimo būdą, pasigamino 2 žvakutes, jas papuošė. Edukatorė Laima Žemgulienė visiems padovanojo po vaškinę žvakelę, kuri gaminama formą pripildant vašku. Antrokai, nešini kvapniomis vaškinėmis žvakutėmis, skubėjo į namus...vakarai tamsūs-žvakės pravers...ir dar tikro vaško...Mokytoja J. Lalaitė.
Gruodžio 7 d. pirmokai pirmą kartą lankėsi Tauragės STEAM centre. Mechatronikos IT/Robotikos laboratorijoje susipažino su įvairiais robotais. Gamtamokslinėje laboratorijoje edukacijos „Cheminė mozaika - ikriukai" metu patys gaminosi spalvotus ikriukus ir kūrė paveikslėlius.
Gruodžio 5 d. neformaliojo ugdymo „IKT Bičiuliai“ veikloje antrokai susipažino su Wick Editor programa ir kūrė kalėdinius sveikinimus.
Pamokos planas
Gruodžio 1 dieną Gamtos ir menų integruoto modulio netradicinė pamoka trečiokams vyko Rambyno regioninio parko direkcijoje. Mokiniai susipažino su parko direkcijos ekspozicija. Prisiminė, kas yra planas, maketas. Aplankė Rambyno kalną. Išvardino kalno dalis. Aiškinosi, kas padeda orientuotis aplinkoje. Ieškojo paslėpto lobio ir jį rado.
Pamokos planas
Gruodžio 1 d. 2 klasėje vyko integruota etikos ir tikybos pamoka „Adventas-laukimo ir gerų darbų metas“. Mokytoja Airida supažindino antrokus su Advento vainiku, keturiomis Advento žvakėmis, pateikė įdomių užduočių. Su mokytoja Jūrate mokiniai skaitė ir aptarė „Pokalbį apie gerumą“ bei pasidarė Gerų darbų maišelius, kuriuose žymės savo gerus darbus, padarytus klasėje. Atėjo tikrasis gerumo laikas. Prisijunkite. Visiems ramaus Advento ir gerų darbų. Mokytojos A. Čiužauskaitė ir J. Lalaitė.
Lapkričio 30 d. antrokams vyko netradicinė pasaulio pažinimo ir STEAM integruotų veiklų interaktyvi edukacija „Pagėgių krašto gyvenvietės laiko labirintuose". Veiklos vyko Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacinio centro Istorijos Inkubatoriuje su puikia vadove I. Meire. Čia antrokai žengė savo krašto įdomios ir nepaprastos istorijos pažinimo keliu. Mokiniai „keliavo“ siauruku į Smalininkus, Vilkyškius, Viešvilę, susipažino su tuometiniu žmonių gyvenimo būdu ir papročiais. Naudodamiesi 3D akiniais, stebėjo Karalienės Luizės gyvenimo fragmentus ir žiūrėjo Rambyno kalno istoriją. Istorijos kelias-nepaprastas ir užburiantis. Kelionė tikrai tęsis! Mokytoja J. Lalaitė
Lapkričio mėnesį 8, I g. klasės atliko tiriamąjį darbą Tauragės STEAM centre „Vėjo energijos savybės ir parametrai“. Mokiniai išmoko naudotis anemometru, atliko vėjo greičio matavimus, nustatė galią, braižė grafikus.
2022 m. lapkričio 25 d. vyko chemijos pamoka 8 klasėje tema „Skirtingų medžiagų tirpumas. Lydymosi temperatūra". Atlikti 2 eksperimentai.
Pamokos planas
2022-11-25 d. 3 klasė. Matematikos pamoka netradicinėje aplinkoje „Skaičiaus padidinimas keliais vienetais ir kelis kartus”.
Lapkričio 24 d. trečiokai, mokytoja Jūratė ir keletas tėvelių vyko į Šilutę, dalyvavo dvejose edukacijose. Pirmiausiai apsilankė žuviveisos praktiniame centre, Žemaičių Naumiestyje. Dalyvavo vienos valandos trukmės edukacinėje pamokoje. Susipažino su žuvininkės centro gyventojais. Įsitikino, kad žuvys gali augti ne tik ežeruose, upėse, jūrose, bet ir uždaruose rezervuaruose. Šėrė žuvis, jas gaudė, apžiūrėjo. Susipažino su išorine žuvų sandra, mitybos būdais. Aptarė akvakultūros specialisto profesijos svarbą. Vėliau užsuko į Šilutės E. Bajoraičio biblioteką. Edukacijos „Lipdome pasakų pasaulį” metu susipažino su lietuvių ir pasaulio autorių kūryba. Savo kūrybiškumą išreiškė panaudodami vaizduotę, įgytas žinias ir modeliną.
2022-11-24 5 klasėje vyko integruotas anglų kalbos- pilietiškumo modulis. Mokytojos Sonata Jončienė ir Sigita Juškevičienė su mokiniais diskutavo apie vaiko teises ir pareigas. Mokiniai mokėsi kritinio mąstymo vingrybių.
Lapkričio 23 d. antrokai Gamtos ir menų integruotame modulyje skubėjo į gimnazijos ugdymosi erdves, ieškodami daiktų, kurių detales galėtų suskaičiuoti, naudodamiesi daugybos lentele. Mokiniai atliko netradicinę projektinę veiklą: kūrė plakatus „Ką skaičiavau daugybos veiksmu?“, pristatė juos ir vertino. Visi džiaugėsi sukurtais plakatais ir daugybos lentelės taikymu gyvenime. Mokytoja J. Lalaitė
2022-11-23 6 klasėje vyko integruotas lietuvių kalbos_ etikos modulis. Mokiniai diskutavo apie stresines būsenas, kaip valdyti emocijas. Mokytojos Rasa Šlajienė ir Asta Dapšienė sukūrė mokymosi aplinkas, kuriose mokiniai tapo „aktoriais“. Puiki pamoka.
Pamokos planas
Lapkričio 18 dieną Tauragės STEAM centre vyko integruota informacinių technologijų - technologijų pamoka „Little Monstre Crazy Band“ 7 klasei. Mokiniai atliko darbą su MikroBit valdikliais. Užduotis buvo tinkamai suprogramuoti valdiklius, prijungti šviesų juostas, motoriukus. Mokiniai gavo užduotį sukonstruoti robotą, kuris atliktų suprogramuotą melodiją ir judesius. Mokiniai eksperimentavo programuojant melodiją ir judesius. Teko pasidarbuoti ir su peiliuku bei klijais.
2022 m. lapkričio 17 d. mokiniai dalyvavo Tauragės STEAM centre užsiėmime tema „Robotų programavimas: matematinė navigacija labirinte“. Mokiniai programavo robotus, kurie turėjo įveikti labirintą. Programavime mokiniai taikė matematinius skaičiavimus, sudarė tinkamą algoritmą efektyviam keliui rasti labirinte. Algoritmus mokiniai rašė naudodami blokinę programavimo kalbą
2022-11-17 5 klasėje vyko matematikos pamoka „Skaičių apvalinimas“. Mokytoja Laima Jakubauskienė pamokoje naudojo interaktyvią lentą. Inovatyvi pamoka, didesnė mokinių motyvacija mokytis.
2022 m. lapkričio 17 d. fizikos pamoka 8 klasėje tema „Inercijos dėsnis". Atlikti bandymai, pateikti praktiški, gyvenimiški pavyzdžiai. Pateikti pavyzdžiai interaktyvioje lentoje
2022-11-16 6 klasėje vyko lietuvių kalbos pamoka „Priebalsio j tarimas ir rašyba tarptautiniuose žodžiuose“. Pamoką vedė mokytojos Rima Navickienė ir Asta Dapšienė, pamokoje taikytas partnerystės mokymo modelis.
Pamokos planas
Lapkričio 16 d. antrokai Gamtos ir menų integruotame modulyje (STEAM) atliko projektą „Atkarpų pasaulis". Mokiniai su liniuote ir pieštuku, braižydami įvairaus ilgio atkarpas, kūrė piešinį, užrašė pavadinimą ir surengė parodą.
Lapkričio 16 d. antrokai lietuvių kalbos pamoką skyrė Šiaurės šalių literatūros savaitei paminėti ir dalyvavo skaitymuose vaikams „Auštant". Šių metų tema - „Gamta Šiaurėje“. Bibliotekininkė Laura G. papasakojo apie Šiaurės šalis ir kasmet organizuojamus skaitymus. Žvakių šviesoje, antrokai klausė Malin Kivelä, Martin Glaz Serup knygos „Jei sutiktum lokį“ skaitymo, stebėjo iliustracijas, aptarė ir improvizavo. Refleksijos metu nutarė, kad atėjus sutemų laikui, pats metas daugiau skaityti. Mokytoja J. Lalaitė
2022 m. lapkričio 16 d. vyko lietuvių kalbos pamoka pirmoje klasėje. Pamokos tema „Raidės U u, Urtė ir Lukas stato". Atliko klausymo ir praktines užduotis garsui Uu įtvirtinimui. Pamokoje naudojo Eduko klasę.
2022 m. lapkričio 15 d. matematikos pamoka ketvirtoje klasėje. Pamokos tema „Ploto ir perimetro kartojimas". Darbas su interaktyvia lenta. Pamokoje naudojo smart notebook ir classroomscreen.com programas.
Lapkričio 9 dieną šeštoje klasėje vyko integruoto lietuvių kalbos-etikos modulio pamoka tema „Pasitikėjimas savimi“.
Pamokos planas
Lapkričio 9 dieną antrokai skubėjo į gimnazijos ugdymosi sodelį. Ten prasidėjo projekto „Žaliasis mano draugas“ pristatymai. Gamtos ir menų integruoto modulio metu mokiniai pristatė savo projektus apie pasirinktą augalą iš ugdymosi sodelio, rinko labiausiai patikusį projektą, aptarė projektų pliusus ir trūkumus. Nelengvas buvo darbas antrokėliams, bet „vaisiai“ saldūs. Mokytoja J. Lalaitė
Spalio 27 d. integruoto gamtos ir menų modulio (STEAM) metu pirmokai plušėjo ruošdami šviečiančius moliūgus, kuriais papuošė gimnazijos Amžinąjį sodą.
2022-10-24. ​Virtuali realybė: CoSpaces. Veikėjai ir aplinka.
​Pamokos planas
2022 m. spalio 21 d. chemijos pamoka 8 klasėje. Tema: Medžiagų savybių tyrimas. Mokiniai atliko eksperimentus. Palygino gliukozės, druskos, smėlio, citrinos rūgšties išvaizdą ir ištyrė šių medžiagų elektrinį laidumą.
Pamokos planas
2022-10-20. Geografijos pamoka I g. klasėje „Permainingų orų kraštas“. Patyriminis mokymasis edukacinėse gimnazijos erdvėse. Pamoką vedė vyresnioji mokytoja Vidutė Stankuvienė.
2022 m. spalio 19 d. vyko informacinių technologijų pamoka 7 klasėje. Tema „Informacijos paieška kompiuteryje. Autorių teisės ir programinė įranga“. Mokiniai buvo supažindinti su informacijos paieška kompiuteryje. Mokiniai sužinojo kas tai yra autorių teisės, kas gina autorių teises Lietuvoje, susipažino su programų grupėmis, piratavimu. Pamokos demonstravimas vyko interaktyvioje lentoje. Įsivertinimui naudojo programą SMART NOTEBOOK.
Rugsėjo 19 d. 2 klasėje vyko netradicinė matematikos pamoka „Kurias geometrines figūras atpažįstu?“ . Mokiniai prisiminė geometrines figūras, įtvirtino jų pavadinimus, suprato, kad gyvename skaičių ir geometrinių figūrų pasaulyje: Gimnazijos erdvėse rado daugybę atkarpų, kvadratų, stačiakampių, trikampių, skritulių...vėliau įtvirtino geometrinių figūrų pažinimą užduočių sąsiuvinyje. Mokytoja J. Lalaitė
2022 m. spalio 18 d. patyriminio ugdymo gamtos pamoka 6 klasėje. Tema „Svoris ir masė". Patyriminis ugdymas efektyviausias mokymosi metodas, įtraukiantis mokinius mąstyti, atlikti bandymus.
Spalio 18 d. antrokams gimnazijos bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka, skirta Tarptautiniam mokyklų bibliotekų mėnesiui paminėti. Šių metų mėnesio tema - „Skaitydami kuriame taikų ir harmoningą pasaulį“. Antrokai skaitė Pasaką apie taiką. Gimnazijos bibliotekininkė Laura papasakojo apie bibliotekos svarbą mokinio gyvenime, aptarė pasaulio įvykius, taikos ir harmonijos reikšmę žmogui. Pristatydami pasakos skaitymą grupėse, antrokėliai taikė pasirinktą skaitymo būdą. Mokiniai išsakė vienas kitam pastabas ir pagyrimus. Dailės pamokos metu laukia iliustracijų šiai pasakai piešimas. Mokytoja J. Lalaitė
Spalio 13 d. gimnazijos sodelyje vyko 1 klasės integruoto gamtos ir menų modulio (STEAM) užsiėmimas „Pušies ir eglės šakelių tyrinėjimas remiantis jutimais“.
​Pamokos planas
Spalio 13 d. 4 klasė. Lietuvių kalbos pamoka „Veiksmažodžių laikai ir asmenys“
Spalio 12 d. antrokai Gamtos ir menų integruoto modulio metu skubėjo į gimnazijos ugdymosi sodą-čia startavo naujas projektas „Žaliasis mano draugas". Mokiniai apžiūrėjo augalus ir pasirinko savo „žaliąjį draugą“. Visus savo stebėjimus fiksavo darbo lape, įtvirtino išmoktas augalo dalis. Pirmas projekto etapas baigtas... Dar reikės piešti, ieškoti informacijos internete, aprašyti ir pristatyti projektą. Palinkėkime antrokėliams kantrybės ir sėkmės. Mokytoja J. Lalaitė
Pamokos planas
Spalio 12 d. 4 klasėje pasaulio pažinimo projektas „Gyvūnai gyvena bendruomeninį gyvenimą"
2022-10-11. 8 klasėje. Pamokos tema „Dalyvio, pusdalyvio, padalyvio gramatinis nagrinėjimas“.
Pamokos planas
2022-10-11. 7 klasėje. Tema „Atvirkštiniai skaičiai“.
Pamokos planas
Spalio 10 d. 4 klasėje lietuvių kalbos pamoka „Ilgieji ir trumpieji balsiai“
Spalio 10 d. lietuvių k. pamoka „Kaip aprašyti rudens vaizdus?” trečiokams vyko netradicinėje erdvėje - mokyklos sodelyje. Mokiniai grožėjosi rudenėjančia gamta, išsakė savo jausmus, atidžiai įsiklausė į sklindančius garsus. Prisiminė vaizdingų posakų apie rudeninius medžius ir orą. Pasirinko temą ir parašė aprašymus. Kurti buvo neįprasta ir smagu!
Pamokos planas
2022-10-10. ​8 kl. mokiniai Tauragės STEAM centre atliko augalų pigmentų chromatografiją: štai kaip įrodė, kad žaliuose augalų lapuose yra ne tik žalio pigmento chlorofilo, bet ir geltonų karotinoidų ir ksantofilų. Dirbo su įvairiomis medžiagomis, prireikė net traukos rankovių, išskirstė pigmentų mišinį.
2022-10-10. 8 kl. mokiniai Tauragės STEAM centre dalyvavo veikloje „Microbit ir jutiklių pajungimas". Mokiniai kūrė emocijas, žaidimą su Microbit, jungė LED šviesos juostas prie Microbit. 
2022-10-10. 7 kl. mokiniai biofizikos integruotą pamoką turėjo Tauragės STEAM centre, kur pasigamino vėjo jėgainę, skaičiavo vėjo greičio priklausomybę nuo laiko, vėjo galią, braižė grafikus.
Spalio 6 d. STEAM centre eksperimentavo ir programavo 4 klasės mokiniai. Buvo išbandytos dvi edukacinės programos: „Spalvų virsmai /Vanduo ir tirpumas“ ir „Robotika kartu su LEGO SPIKE“.
Spalio 6 d. trečiokai lankėsi Tauragės STEAM centre. Mechatronikos IT / Robotikos laboratorijoje dalyvavo užsiėmime „Robotika kartu su LEGO SPIKE”. Mokiniai modeliavo savo robotą, mokėsi kritiškai mąstyti, spręsti problemas. Gamtamokslinė laboratorija vyko užsiėmimas „Spalvų virsmai/vanduo ir tirpumas”. Trečiokai atliko bandymus, stebėjo medžiagų tirpumą, naudodami dažus kūrė paveikslėlį.
2022-10-03. Netradicinė biofizikos pamoka 7 klasėje Tauragės STEAM centre „Kristalų mikropasaulis". Mokiniai mokėsi tiksliai pasverti įvairių druskų (valgomosios, jūros, Himalajų) kristalus, juos ištirpinti, išgauti kristalus kaitinant ir stebėti juos mikroskopu. Nuostabūs vaizdai. Vėliau ieškojo druskų kristalų begonijos lapkotyje, gamino valgomosios druskos kristalą ir jungė jį į didesnį. Skaičiavo, kiek natrio ir chlorido atomų sudaro druskos kristalą. Buvo ką veikti.
Daug dalykų įsisavinama greičiau, atsimenama ilgiau, kai teorija derinama su praktika, kai mokomasi ne tik iš vadovėlių, bet ir iš gyvenimiškos patirties, kai išeinama iš komforto zonos.
Rugsėjo 30 dieną gimnazijos 8 klasės mokiniai anglų kalbos mokėsi netradicinėje aplinkoje – Vilkyškių miestelio parduotuvėse. Tema: apsipirkimas ir pinigai. Patyriminio ugdymo pamokoje mokiniai tobulino dalykines anglų kalbos kompetencijas : vardijo parduotuvių prekių skyrius, maisto ir ne maisto prekių pavadinimus, svarstė kokia dalis kainos atitenka mokesčiams, planavo šeimos biudžetą. Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti ir įsivertinti savo komunikacinius gebėjimus neformalioje aplinkoje. Grįžę aptarėme pinigų svarbą bei vertybių paisymą.
Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja Vaida Aukštkalnienė
Rugsėjo 29 d. trečiokams vyko netradicinė, integruota matematikos ir pasaulio paž. pamoka „Skaičiuojam kitaip!” Mokiniai prisiminė medžių pavadinimus, įvardijo jų užaugintus vaisius. Pakartojo daugybos lentelę, mokėsi stambinti, smulkinti matinius skaičius.
Rugsėjo 28 d. per pasaulio pažinimo pamoką „Gyvybei reikia energijos” 4 klasės mokiniai išsiaiškino, kodėl visi gyviai turi maitintis, aptarė sveikos mitybos piramidę. Per STEAM modulį „Vaisiai, uogos ir daržovės – vitaminų šaltinis“ gamino sveikas salotas, kurios buvo patraukliai pateiktos. Šios salotos vaikams suteikė ypatingų „supergalių“. Juk vaisiai, uogos ir daržovės yra viena dosniausių žmonėms maisto grupių, juose gausu reikiamų vitaminų ir maisto medžiagų.
Rugsėjo 28 d. antrokai lietuvių kalbos žinias gilino Gamtos ir menų integruotame modulyje (STEAM), žaisdami žaimą „Surask savo vietą“. Pirmiausia pasikartojo žaidimo taisykles, paskui griebėsi darbo-piešė raides. Kai priemonės pagamintos, metas pradėti. Sekėsi neblogai: raidelės greitai surasdavo savo vietas pasakytuose žodžiuose. Įsivertinome-žaidimas patiko. Gal skaityti ir rašyti seksis geriau...? Mokytoja J. Lalaitė
Rugsėjo 23 d. 4 klasės mokiniams per netradicinę pasaulio pažinimo pamoką ir STEAM modulį nereikėjo būti klasėse. Jų laukė miškas su visomis savo paslaptimis. „Mažieji mokslininkai” atliko tyrimus: kas greičiau įšyla, žemė ar vanduo; žemė paviršiuje ar gilesni žemės sluoksniai. Stebėjo ir aprašė pasirinktą medį. Piešė rudenį.
Rugsėjo 22 d. trečiokai svečiavosi Pagėgių savivaldybės Vilkyškių seniūnijoje. Vyko Gamtos ir menų integruotas modulis (STEAM) tema „Lietuva – demokratinė valstybė”. Mokiniai aiškinosi, kas yra valstybė, o kas – valdžia. Ką reiškia žodis demokratija? Į šiuos klausimus vaikams atsakė seniūnas Darius Jurkšaitis. Trečiokai susipažino su seniūnijoje dirbančiais specialistais. Domėjosi jų atliekamu darbu. Dėkojame Vilkyškių seniūnijos seniūnui D. Jurkšaičiui už šiltą priėmimą, nuoširdų bendravimą ir praturtintą žinių bagažą.
2022-09-22. 4 klasės netradicinė technologijų pamoka „Lauko paveikslai iš augalų“.
2022-09-21. Netradicinė pamoka 5 klasėje gimnazijos ugdymosi sode. Penktokams reikėjo atrasti bestuburių gyvūnų ir pavyzdžius pateikti Petri lėštelėse. Nebuvo lengva, nes reikia mokėti stebėti, žinoti, kur galima rasti įvairių gyvūnų. Radome sliekų, šliužų, blakių, skruzdėlių. Antroje pamokos dalyje kalbėjome apie augalo organus ir augalų grupes. Samanų sode pamatė net sporifikuojančias samanas ir paparčius. O baseinėlyje - ir varlytę.

Rugsėjo 21 d. Gamtos ir menų integruotame modulyje (STEAM) antrokai atliko tyrimą „Ar rūpiniesi savo saugumu?". Rugsėjo mėnesį daug laiko pamokose skirta saugumui. Todėl antrokai organizavo apklausą, kurios metu atsakė į 5 klausimus apie saugumą gatvėje ir automobilyje, padarė išvadas. Jos sako, kad dauguma antrokų rūpinasi savo saugumu: dėvi atšvaitus, prisisega saugos diržus... Silpnoji vieta- ne visi dėvi dviratininkų šalmus, važiuodami dviračiu. Mokytoja J. Lalaitė
​Pamokos planas
Rugsėjo 21 dieną Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai jau susipažinę su pirmais skaitmenimis ir pirmomis raidėmis gimnazijos sodelyje įtvirtino naujas žinias: skaičiavo sportuodami ir iš rastų gamtinių medžiagų dėliojo išmoktas raides ir skaičius.
2022-09-20. 8 klasės projektas „Vandens augalų sodas" jau pradėtas. Sunkiausias darbas - įkasti 5 vandens baseinėlius į žemę. Tai puikiai moka mūsų vaikinai, merginų pagalba taip pat reikalinga.
Rugsėjo 20 d. vyko mokymai „Darbas su interaktyvia lenta“ 2 sesija. Mokymus vedė lektorius Andrius Manzurovas.
Rugsėjo 19 d. IIIg klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamoką „Funkciniai stiliai“ praktines užduotis atliko ugdymosi sode. Pirmiausia iškėlė hipotezę, kuris stilius vyrauja informacinėse lentelėse ir kituose užrašuose. Išanalizavę informaciją, padarė išvadą, jog dominuoja mokslinis stilius, nustebo aptikę buitinio, meninio stiliaus pavyzdžių. Pasitvirtino spėjimas, jog šioje erdvėje, ko gero, neras administracinio stiliaus apraiškų. Pamokos uždaviniai sėkmingai įgyvendinti, tad liko laiko ir „Sraigiaus kelionei“.
Rugsėjo 19 d. 2 klasėje vyko netradicinė matematikos pamoka „Kurias geometrines figūras atpažįstu?“. Mokiniai prisiminė geometrines figūras, įtvirtino jų pavadinimus, suprato, kad gyvename skaičių ir geometrinių figūrų pasaulyje: Gimnazijos erdvėse rado daugybę atkarpų, kvadratų, stačiakampių, trikampių, skritulių…vėliau įtvirtino geometrinių figūrų pažinimą užduočių sąsiuvinyje. Mokytoja J. Lalaitė
2022-09-16. Kai lauke tai lietus, tai saulė, šeštokams visai nesvarbu, nes turime puikią lauko klasę kur vėjas neužpučia, lietus neužlyja. Netradicinė pamoka 6 klasėje „Miško paukščiai". Paskaitę informaciją vadovėlyje, mokiniai atliko užduotį ant grindų, priskyrė paukščiams jų mitybos būdą pagal snapo formą, nuėjo į paukščių stotelę prisiminti paukščių pavadinimų, atpažinti, kas pametė plunksnas, panagrinėjo iš ko suka paukščiai lizdus.
Rugsėjo 15 dieną Vilkyškių Johaneso Bobrobvskio gimnazijos  prišmokyklinės grupės vaikai dalyvavo pamokėlėje „Rankų higiena“. Vaikai išklausė paskaitėlės, mokėsi pirštukų vardus. Žiūrėjo filmuką – žaidimą „Kaip beždžionėlės mokėsi plauti rankeles“. Vėliau patys bandėme atkartoti rankų plovimo judesiu išmoktus mokomajame filmuke, aptarėme kada reikia plauti rankutes.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Teresė Lydekaitienė
Rugsėjo 13 d. ketvirtokams vyko netradicinė pasaulio pažinimo pamoka „Vilkyškių apylinkės“. Mokinės Karina ir Deimantė nuvedė klasę prie aukštos kalvos kur yra įrengtas Vilkyškių apžvalgos bokštas. Nuo jo mokiniai stebėjo puikų vaizdą: grožėjosi Vilkyškių senamiesčiu, kalvomis, klausėsi Deimantės ir Karinos pasakojimo, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Puikus oras, gera nuotaika ir daug įspūdžių!
Rugsėjo 13 d. antrokams vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka „Kas yra balsiai, o kas – priebalsiai?“. Mokiniai, naudodamiesi gimnazijos ugdymosi erdvėmis, įtvirtino lietuvių kalbos garsų grupių sampratą, savarankiškai grupavo balses ir priebalses darbo lapuose, tikrino ir įsivertino…tikrai nebuvo lengva…čia sunkiau nei žirnius nuo pupų atskirti…
Rugsėjo 12 d. trečiokams vyko netradicinė lietuvių k. pamoka. Mokiniai mokėsi paimti interviu. Pasidalinti mintimis apie įdomiausią knygą sutiko gimnazijos direktorė R. Auštrienė, bibliotekininkė L. Grodeckienė, raštinės darbuotoja S. Jurkevičienė. Pašnekovės teigė, kad knygas labai mėgo skaityti vaikystėje. Su dideliu malonumu skaito ir dabar. O patikusią knygą perskaito net kelis kartus. Pokalbio pabaigoje mokiniams palinkėjo skaityti ne tik elektronines, bet ir paprastas knygas. Skaitydami mes tampame išmintingesniais ir geresniais pašnekovais.
2022-09-09. Netradicinė pamoka 6 klasėje „Mano pacientas - medis". Šeštokai kursą pradeda mokydamiesi apie mišką ir medžius. Šiandien visi tapo gydytojais ir poromis savo pasirinktus pacientus medžius apžiūrėjo, nustatė ligas, išrašė receptą ir padarė išvadas. Pastebėjome, jog dažniausiai medžiai serga grybinėmis ligomis ir juos puola įvairūs vabzdžiai. O štai ant kamieno augančios kerpės nieko blogo nedaro. Medžiai turi ir savo asmens sargybinių - plėšrių vabzdžių, paukščių, kurie padeda pašalinti kenkėjus nuo medžių. Receptas - iškelti inkilų, nenaudoti pesticidų, kad būtų kuo didesnė bioįvairovė, tada gamta pati susitvarko su ligomis ir kenkėjais. Grybų pažeistus lapus sudeginti, kad neplistų sporos. Auga nebloga gydytojų karta. O naujoje lauko klasėje taip gera prisėsti, pasislėpti nuo žvarbaus vėjo ir aptarti pamokos rezultatus.
Rugsėjo 8 d. antrokams vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka „Kas yra knygų nameliai?“ Mokiniai ugdymosi sodelyje susipažino su gimnazijos lauko biblioteka, apžiūrėjo suneštas knygeles, įvardino pasirinktos knygos pavadinimą ir autorių. Antrokėliai ieškojo skirtumų tarp įprastos ir lauko bibliotekos. Vieni kitiems palinkėjo įdomių skaitinių, nes be skaitymo, kaip be rankų, pažinimo šalyje.
2022-09-07. Netradicinė pamoka 6 kl. „Ką pasėjome - tą ir pjauname". Šeštokai pavasarį, 5 klasėje, pasėjo įvairių javų, pasodino baltų ir mėlynų bulvių, na, dabar pažiūrėkime, kas užaugo. O derlius vidutiniškas, aptarėme sąlygas, kodėl derlius ne pats didžiausias. Kai kuriuos javus nulesė paukštukai, o kas liko - susirinkome sėklai, pasižiūrėjome, kurie kukurūzų žiedai vyriški, o kurie - moteriški, paragavome kukurūzų sėklų. Pasidžiaugėme sodelio derliumi, raustančiais rojaus obuoliukais, prisirinkome morkų ir petražolių sėklų, išbandėme lauko klasę - kupolą.
Rugsėjo 7d. matematikos pamoka 4 klasės mokiniams buvo išskirtinė. Seniūnė Karina ir pavaduotoja Deimantė sugalvojo kaip įdomiau pakartoti daugybos lentelę ir atlikti skaičiavimus. Gimnazijos kieme nupiešė didelius skaičiuotuvus, o daugybos lentelę kartojo kamuoliukų pagalba. Pakartojom, buvo smagu ir įdomu!
Seniūnė Karina Ragauskaitė, pavaduotoja Deimantė Bagavičiūtė.
Rugsėjo 6-7 dienomis 1-2 klasės mokiniai dalyvavo „Aš, Tu, Mes- keliaujame kartu“ ugdymosi dienose. Tauragės krašto muziejuje praktinėje užsiėmimo dalyje mokiniai mokėsi, kaip taisyklingai išmatuoti būsimų archeologinių tyrimų perkasą, kokius įrankius naudoti ir stebėjo kaip vyksta kasinėjimų eiga, žiūrėjo animacinį filmuką apie skalvius, stebėjo tik tamsoje šviečiančius baltų simbolius bokšto skliaute bei sužinojo jų reikšmę. Ir, žinoma, patys smėlyje ieškojo radinių. Taip pat apžiūrėjo gamtos, istorijos ir etnografijos ekspozicijas. Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre dalyvavo vilnos vėlimo edukacijoje, kurios metu mokiniai susipažino su vilnos vėlimo technika ir vėlė įvairiaspalvius giliukus. Martyno Jankaus muziejuje mokiniai dalyvavo edukacinėje, kūrybinėje veikloje „Odos šiurenimas“, kurios metu pasigamino iš odos knygų skirtukus ir susipažino su „Paveikslų sodu“. Pažintinės kelionės pėsčiomis metu Rambyno kalno papėdėje susipažino su augalų įvairove, gyvenančiais gyvūnais, klausė paukštelių čiulbėjimo. Aplankė Bardinų pasienio užkardą, susipažino su pasieniečio profesija, stebėjo kinologo pasirodymą. Šios nuostabios dienos tarsi sugrąžino į jau prabėgusią vasarą!
​Metodinė diena „Įprasminantis ugdymas“​
2022-06-10 gimnazijos pedagogai gilino žinias metodinėje dienoje „Įprasminantis ugdymas“. Šiuolaikinėje pamokoje ypač svarbus teorinių žinių siejimas su gyvenimo praktika, kritinio mąstymo ugdymas, STEAM metodikos taikymas. Pradinio ugdymo mokytojos Egidija Jurkšaitienė ir Jūratė Lalaitė, anglų kalbos mokytoja Vaida Aukštkalnienė, chemijos mokytoja Virginija Motėkaitienė, geografijos ir technologijų mokytoja Vidutė Stankuvienė pasidalijo įprasminančio ugdymo patirtimi. Parengtuose pranešimuose pristatė vykdytas projektines veiklas, analizavo patyriminio ugdymo naudą ir sunkumus, aptarė pamokų STEAM centre įspūdžius. Džiugu, kad gimnazijoje sistemingai vykstantis kolegialus mokymasis ugdo prasmingą ir pagarbų mokytojų tarpusavio dialogą, padeda kurti mokymuisi palankų mikroklimatą.
​Su mokytojų pranešimais galite susipažinti ČIA
Picture

​Metodinė diena „Integralus, įprasminantis ugdymas“​
Balandžio 21 d. gimnazijos pedagogai dalyvavo metodinėje dienoje „Integralus, įprasminantis ugdymas“. Mokytojai dalijosi integralaus mokymo 5-8 klasėse patirtimi, pradinių klasių pedagogės pristatė STEAM – mokymąsi per patyrimą. Iš viso išklausyti 5 pranešimai, kuriuose pristatyti pasiteisinę ugdymo metodai, projektinės veiklos privalumai, iškilę sunkumai. Mokytojų praktikų nuomone, integruoti dalykų moduliai ir STEAM ugdymas mokiniams patrauklūs, nes įtraukia į praktinę veiklą, ugdo kritinį mąstymą ir kūrybiškumą.
​
Su mokytojų pranešimais galite susipažinti ČIA
Picture


Birželio 21-22 dienomis vyko gimnazijoje vykdomo kokybės krepšelio projekto stovykla „Pažinkime, analizuokime, kurkime, eksperimentuokime, atraskime ...“ 6-7 klasių mokiniams. Nuostabus edukacinis-pažintinis užsiėmimas Palangos gintaro muziejuje, kuriame  išklausėme informaciją  apie gintaro susidarymą ,susipažinome  su unikaliais muziejaus archeologinio rinkinio eksponatais, gintaro dirbiniais, ant rūmų Mėlynojo salono sienos ir lubų žiūrėjome  perteikiamą Tiškevičių šeimos gyvenimo ir rezidencijos kūrimo epizodus. Tokiu būdu „akis į akį“ galėjome  susitikti su rūmų šeimininkais, tarsi išnyrančiais iš nebūties, žvelgiančiais į lankytoją tiesiai iš kambario, kuriame kažkada virė gyvenimas. Puikios patyriminės - pažintinės edukacijos iliuzijų name  EUREKA. Iliuzijų name „EUREKA“ įdomu viskas – net ir mokytis! Mus privertė aiktelėti, nes čia ne tik teorija, bet ir praktika. Patys tyrinėdami ir analizuodami veikimo principus išvydome karščiu alsuojančią eksperimentų programą! O po nutrūktgalviškų eksperimentų  dar laukė 50+ nerealių namo eksponatų. Gintarų paieška pasivaikščiojant   Baltijos jūros pakrante. Pažintinės  edukacijos metu  Klaipėdos  Zoologijos sode išvydome  apie 200 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 150 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas, su šiais gyvūnais turėjome galimybę susipažinti iš arčiau. Puikios emocijos ir potyriai plaukiant Nemuno upe, žoliavimas Rambyno kalno slėnyje - išreiškiant kūrybiškumą kuriant  iš gamtoje esančių žolelių įvairovės  „Augalai sveikatai, grožiui ir maistui“ mandalas. Kiek daug dar akimirkų ir potyrių ieškant  „Napoleono lobio „ naktinio žygio  ir draugiško   pasisėdėjimo metu! Įvairių veiklų metu mokiniai turėjo galimybę rinktis penkis mokytojų siūlytus tiriamuosius-kūrybinius  projektus, kurie bus vykdomi naujais mokslo metais. Nuostabi stovykla, įvairių veiklų  metu atradome savo vidinį kūrybiškumą, išreiškėme save, susipažinome ir susibendravome iš arčiau vieni su kitais bei smagiai ir prasmingai praleidome stovyklos metu labai greitai prabėgusias dvi dienas!
Stovyklos planas
Birželio 16-17 d. pagal „Kokybės krepšelio“ projekto veiklos planą 4-5 klasių mokiniai dalyvavo 2-jų dienų vasaros stovykloje „Pažinkime, analizuokime, kurkime, eksperimentuokime, atraskime...“ Įvairios pažintinės, kūrybinės, tiriamosios veiklos metu stovyklos dalyviai įsivertino savo poreikius ir galimybes, rinkosi projektinę veiklą naujiems mokslo metams.
Stovyklos planas
Birželio 8-9 dienomis 2 kl. ir 3 kl. mokiniai dalyvavo stovykloje „Pažinkime, analizuokime, kurkime, eksperimentuokime, atraskime...“
Pirmą stovyklos dieną vyko į Klaipėdą. 3 klasės mokiniai Mažosios Lietuvos muziejuje turėjo edukacinę pamoką „Gintaro kelias“ Susipažino su gintaro atsiradimo istorija, jo rūšimis bei gavybos būdais, baltiškojo gintaro senaisiais prekybiniais keliais. Persikėlę keltu į Smiltynę antrokai ir trečiokai  vaikščiojo Baltijos jūros pakrante, ieškojo gintaro, kriauklių, akmenėlių, lankėsi Jūrų muziejuje, susipažino su paslaptingu vandenų pasauliu.  Stebėjo delfinų ir jūrų liūtų pasirodymus, patyrė teigiamų emocijų. Susipažino su laivybos istorija edukaciniame užsiėmime „Kurėnas - žvejo namai“.
Antrą stovyklos dieną vyko tiriamoji – analitinė ir kūrybinė veikla. Antrokai kitais mokslo metais vykdys projektą  „Šen blykst, ten blykst...”, trečiokai – „Gintaro kelias”. 
Stovyklos planas
2022-06-01 Mokytojai Marytė Gečienė, Vaidas Verpečinskis ir 6 mokiniai dalyvavo Tauragės rajono konferencijoje „STEAM - rytojaus pasaulio kūrėjams“, kurioje išklausė 4 mokslininkų pranešimus apie STEAM reikšmę mokytojams ir mokiniams, apie žaliąją energetiką, robotiką ir plaukų plovimo chemines priemones. Vėliau komandos dirbo grupėse: robotikos, saulės įdarbinimo grupėje ir biochemijos laboratorijoje, kur mokiniai susipažino su mokymosi galimybėmis šiame atviros prieigos centre.
2022 m. gegužės 31 d. vyko netradicinė pamoka Viešvilės rezervate 7 klasėje „Viešvilės rezervatas - unikali gamtinė sistema“. Pamokoje mokiniai sužinojo kuo skiriasi aukštapelkė nuo žemapelkės, kas gyvena ir auga rezervato teritorijoje, kodėl aukštapelkėje skurdžios augimo sąlygos, lankėsi nuostabiame lankytojų centre ir stebėjo tikrus kurtinius, aiškinosi, ar jie tikrai kurti, kodėl nyksta.
2022 m. gegužės 24 d. 6 klasėje vyko integruotas lietuvių kalbos - etikos modulis tema „Tarpusavio santykiai. Konfliktų valdymas”. Mokiniai susipažino su konfliktų valdymo būdais, mokėsi taikiai spręsti nemalonias situacijas. Žiūrėjo mokomąjį filmuką „Konfliktų sprendimas“, kūrė pasakojimus, dialogus. Aptariant veiklą visi vieningai pripažino, jog įmanoma gyventi draugiškai, tik to žmogus turi norėti.
Pamokos planas
2022 m. gegužės 19 d. vyko integruotas matematikos - informatikos modulis 8 klasėje tema „Skaičiuojame keturkampio plotą". Mokiniai įtvirtino keturkampio ploto skaičiavimą, figūrų braižymą, formulių rašymą. Darbas vyko su interaktyvia lenta.
​Pamokos planas
Gegužės 18 d. 7 klasėje vyko integruota biologijos-fizikos pamoka, kurioje mokiniai turėjo galimybę susipažinti su šiuolaikine matematika-fizika, su spiraliniu augimu, Fibonačio skaičiais ir panagrinėti jos pritaikymą biologijoje. Mokiniai dalyvavo patyriminio ugdymo veikloje.
Pamokos planas
Mokinio darbo lapas
2022-05-18 4 klasėje mokytoja Egidija Jurkšaitienė vedė integruotą matematikos, pasaulio pažinimo bei lietuvių kalbos pamoką „Laiko juosta. Žmonijos atradimai". Pamokos patyriminė veikla vyko netradicinėje aplinkoje.
Pamokos planas
Gegužės 17 d. vyko mokymai „Darbas su interaktyvia lenta“. Mokėsi gimnazijos pedagoginė bendruomenė.
2022-05-13 5-6 klasių mokiniai vyko į Tauragės STEM centrą, Vyko integruota veikla – edukaciniai užsiėmimai: Pirmieji programavimo žingsniai su Micro:bit „Emocijos ir garsai“, „Cheminė mozaika – ikriukai“. Užsiėmimų metu mokiniai mokėsi programuoti Micro:bit kompiuteriais: kūrė žaidimą, muziką, emocijas. Mokiniai gamino ikriukus, spalvotais ikriukais puošė gėles.
2022-05-12 7 klasėje vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei geografijos pamoka „Mato Šalčiaus kelionės". Mokytojos Rima Navickienė ir Vidutė Stankuvienė mokinius pakvietė į netradicinę kelionę.
2022-05-11 ugdymosi sodelyje vyko STEAM patyriminė integruota veikla. Mokytoja Ieva Čerkauskienė savo ugdytinius mokė pažinti juos supančią aplinką, skaičiuoti, skaityti, įsivertinti.
Pamokos planas
Gegužės 4 d. pirmokai Gamtos ir menų integruotame modulyje (STEAM) atliko eksperimentą „Slaptas piešinys“ - tyrė vaškinių kreidelių savybes. Savo darbo lape balta vaškine kreidele piešė „nematomą slaptą“ piešinį, o jį nuspalvinus akvarele, piešinys atgijo. Koks įdomus mus supantis pasaulis.
​Pamokos planas
Mokinio darbo lapas
Balandžio 29 d. Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijos mokinės Karina Ragauskaitė ir Ugnė Paužaitė dalyvavo respublikinėje 1 – 4 klasių mokinių konferencijoje „Tautosakos skrynią pravėrus“. Konferencija skirta įprasminti Seimo paskelbtus 2022 m. Sūduvos metus. Mergaitės Mažosios Lietuvos etnografinį regioną pristatė šišioniškių tarme. Atkreipė dėmenį į tarmės ypatumus. Pristatė tautinio kostiumo išskirtines detales. Supažindino su šio krašto tradiciniais valgiais ir pakvietė visus aplankyti nuostabų Pagėgių kraštą. Pristatymą užbaigė 3 ir 2 klasių mokinukai Mažosios Lietuvos šokiu. Mylėkime savo gimtinę ir didžiuokimės, kad esame lietuviai. Pradinio ugdymo mokytojos Jūratė Kriaučiūnienė ir Rita Valiukienė
Balandžio 29 d. 4 klasės mokiniai lankėsi Tauragės STEAM centre. Mechatronikos IT/ robotikos laboratorijoje išbandė programavimą su LEGO SPIKE (tema „Robotika kartu su LEGO SPIKE“). Gamtamokslinėje laboratorijoje atliko eksperimentą „Jonvabalių švytėjimas", varžėsi, kas išpūs didžiausią muilo burbulą (tema „Didieji muilo burbulai/ Jonvabalių švytėjimas“). Puikios emocijos, nepakartojami įspūdžiai.
2022-04-28. Integruota matematikos - informacinių technologijų modulio pamoka „Tiesioginis, atvirkštinis proporcingumas". Mokytojos Loreta ir Laima mokinius mokė kritiškai mąstyti, taikyti matematines žinias su informacinėmis technologijomis.
Pamokos planas
Balandžio 28 d. pasakų būrelio veikla persikėlė į Vilkyškių biblioteką. Čia vyko netradicinė kūrybinė edukacija „Taip ir gimsta pasakos" su bibliotekininke L. Norbutiene. Veikla skirta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei paminėti. Pirmokai kūrė savo pasaką, ją iliustravo. Dabar beliko laukti knygelės „Makso ir Gildos draugystė“ „išleidimo“, kurį sutiko atlikti bibliotekininkė Laimutė. Mažieji kūrėjai, paragavę kūrybinės duonos, suprato, kad tai - nelengvas darbas. Ačiū Vilkyškių bibliotekai už šiltą bendradarbiavimą.
Pamokos planas
Balandžio 27 d. ketvirtoje klasėje vyko patyrimino ugdymo matematikos pamoka „Matavimo vienetų kartojimas. Matavimai". Prisiminę pagrindines matavimo vienetų grupes „mezgė" matavimo vienetų voratinklį, sudarė matų lenteles. Dirbdami porose pasirinko reikiamas priemones ir atliko 4-ių daiktų matavimus. Refleksijos ir įsivertinimo metu numezgė voratinklį iš pakartotų žinių.
​Pamokos planas
Balandžio 26 dieną mokytojos Rasa Šlajienė ir Asta Dapšienė vedė integruotą pamoką apie draugystę 6 klasės mokiniams. Pamoka vyko mokyklos edukacinėse aplinkose. Vyravo patyriminis ugdymas.
​2022-04-25. Mokytoja Laima Jakubauskienė vedė patyriminio ugdymo pamoką 5 klasės mokiniams netradicinėje erdvėje. Mokiniai įtvirtino stačiakampio perimetro, ploto apskaičiavimą, užduočių atlikimą skaičių tiesėje.
Pamokos planas
--
Balandžio 15 dieną Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje vyko ugdymosi diena „Johaneso Bobrovskio vaikystės takais“. Ugdymosi diena skirta 105-osioms poeto, rašytojo gimimo metinėms atminti. Mociškiuose ugdymosi dieną vyko integruotos lietuvių kalbos, chemijos, matematikos, istorijos, geografijos, etikos, tikybos, anglų kalbos, dailės, pasaulio pažinimo, pilietinio ugdymo pamokos. Pamokos vyko stotelėse „Poezijos dirbtuvės“, „Rašytojas ir karo aidai“, „Logikos labirintai“, „J. Bobrovskio gyvenimo kelias“, „J. Bobrovskio slėpiniai“, „Pavasario garsai“, „Šaulių karinės pratybos“. Kiekvienas bendruomenės narys nuo pačių mažiausių ikimokyklinukų iki IV g. klasės mokinių, mokytojų, mokyklos darbuotojų aktyviai įsitraukė į veiklas, kurių metu buvo prisimintas Johanesas Bobrovskis. Pasibaigus ugdymosi dienai visa bendruomenė vaišinosi Mažosios Lietuvos šiupiniu.
Klasės lentelė
Topografinis žemėlapis
2022-04-13 septintokai integruotą biofizikos pamoką turėjo Tauragės STEAM centre. Dalis mokinių mokėsi pipetavimo, kita dalis - įdarbinti saulės energiją. Keletas akimirkų iš pipetavimo pamokos.
2022-04-13 mokytoja Rita Valiukienė su 3 klasės mokiniams vedė integruotą pamoką „Mirgu margu margučiai". Pamokoje naudoti savivaldaus ugdymo, darbo grupėse, patyriminio ugdymo metodai. Mokiniai ugdėsi kūrybiškumo, etnokultūros pažinimo, bendradarbiavimo kompetencijas.
Pamokos planas
​2022-04-12. Mokytoja Jūratė Kriaučiūnienė vedė integruotą lietuvių, anglų kalbų, dailės, matematikos pamoką. Patyriminis ugdymo procesas netradicinėje aplinkoje įgalino 2 klasės mokinius kūrybiškai pateikti giminės medį kiekvienoje komandoje.
Pamokos planas
Skaitymo lapas
2022-04-11 trečios klasės mokiniai lankėsi Tauragės STEAM centre. Mechatronikos IT/ robotikos laboratorijoje mokėsi programavimo su LEGO SPIKE. Gamtamokslinėje laboratorijoje (tema „Cheminė mozaika-ikriukai“), gamino ikriukus, puošė kiaušinius.
2022-04-11 d. vyko integruota anglų kalbos-geografijos pamoka „Kristupo Kolumbo asmenybė, jo kelionės". Pamoką 7-okams vedė mokytojos Vaida ir Vidutė. Inovatyvi pamoka mokiniams suteikė galimybes ugdytis IT, kritinio mąstymo kompetencijas.
2022-04-07 5 kl. mokiniams vyko netradicinė integruota anglų kalbos - pilietiškumo pagrindų pamoka „Velykų papročiai ir tradicijos. Margučių marginimas" Tauragės r. Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre. Kultūrinių renginių organizatorė Jurgita nuotaikingai ir linksmai papasakojo legendą apie Velykų bobutės atsiradimą, pristatė margučių marginimo raštus, jų reikšmę, apie Velykų šventės laukimą ir ruošimąsi jai, vaikų pareigas, papročius ir tradicijas. Antroje edukacijos dalyje mokiniai susikaupę ir atsakingai "rašė" margučius. Mokytojos Sonata Jončienė ir Sigita Juškevičienė
Pamokos planas
Balandžio 6 d. pirmokai vyko į Tauragės STEAM centrą. Ten tyrinėjo, kūrė ir konstravo edukaciniuose užsiėmimuose „Modeliuok savo robotą. Pažintis su LEGO SPIKE.” (Mechatronikos laboratorija) ir „Cheminė mozaika-ikriukai” (Gamtamokslinė laboratorija).
Balandžio 6 d. antrokai lankėsi Tauragės STEAM centre. Mechatronikos IT/ robotikos laboratorijoje mokėsi programavimo su LEGO SPIKE. Gamtamokslinėje laboratorijoje susipažino su įvairiais prietaisais, stebėjo bandymą „Sudegęs pyragas“, išbandė praktinę veiklą  „Cheminė mozaika-ikriukai“.
2022-04-06. Tema: neformaliojo ugdymo užsiėmimas 7 kl. „Pažink mane geriau, drauge". Vaida Aukštkalnienė, anglų kalbos mokytoja. Gabių mokinių ugdymas.​
2022-03-31 vyko integruota fizikos - matematikos pamoka „Funkcija. Šilumos kiekis“. Pamoką vedė mokytojai: Liuba Verpečinskienė ir Vaidas Verpečinskis. Mokiniai ugdėsi mokymosi mokytis, komunikavimo, IKT kompetencijas.
Pamokos planas
Kovo 24 dieną 5 klasė dalyvavo integruotoje pilietiškumo – anglų kalbos modulio pamokoje. „Kovo 16-oji – Knygnešių diena”. Tikslas: padėti suprasti Knygnešių dienos minėjimo reikšmę ir svarbą mūsų valstybei (pilietiškumo ugdymas), turtinti ir plėsti anglų kalbos teminį žodyną (anglų kalbos mokymas). Istorijos mokytoja pateikė padalomąją medžiagą, užduočių lapą. Mokiniai individualiai skaitė, rinko informaciją apie knygnešius ir jų veiklą, platinamus leidinius ir grėsusias bausmes, ją  sistemino lentelėje. Vėliau dirbdami grupėse pasitikrino, kaip suprato medžiagą, ar teisingai atliko užduotį, mokėsi rašyti išvadą remdamiesi sužinotais faktais ir įgytomis žiniomis. Anglų kalbos mokytoja mokė naujų teminių žodžių rašybą, tarimą. Pamokos pradžioje penktokai aptarė, ką žino apie knygnešius, numatė norimas įgyti žinias, o atlikę užduotis įsivertino, ką išmoko (ŽNS metodas).
Pamokos planas
Pamokos darbo lapas
Kovo 24 dieną vyko lietuvių kalbos pamoka 5 klasėje „Kalbos dalių sistema“, kurią vedė dvi lietuvių kalbos mokytojos – Asta ir Rima. Buvo taikomas partneriškas dviejų mokytojų darbo modelis. Pamokos tikslas – prisiminti kalbos dalis, kiek jų yra, kaip jos yra skirstomos, naudojantis lentele mėginti kalbos dalis apibūdinti, atlikti 3-4 užduotis (individualiai, poromis, grupelėse). Mokiniai, išstudijavę kalbos dalių požymių lentelę, individualiai atliko užduotį, poromis sprendė kryžiažodį, grupelėse atrinko „užkonservuotas“ kalbos dalis. Plušėjo ir mokiniai, ir mokytojos.
2022-03-23 Integruota biologijos - fizikos modulio pamoka 7 klasėje „Kosminis kiaušinis". Tikslas: Padėti suprasti kiaušinio reikšmę gyvybės formavimuisi (biologija). Gilinti mokinių žinias apie šiluminį kūnų plėtimąsi, slėgį naudojant eksperimentinius bandymus (fizika). Biologijos mokytoja apžvelgė kiaušinio simbolį įvairiose kultūrose ir mokiniai išnagrinėjo vištos kiaušinio sandarą bei jo dalių funkcijas, fizikos mokytojas pademonstravo, kaip fizikos dėsnių dėka kiaušinis atlaiko didžiulį slėgį, kaip kiaušinis gali atsidurti butelyje ir iš jo išlįsti.
Pamokos planas
Mokinio darbo lapas
Kovo 22 dieną integruotas etikos-lietuvių kalbos ir literatūros modulis 6 klasei vyko netradicinėje aplinkoje – Tauragės krašto muziejuje. Mokinius ir mokytojas jau nuo pirmų žingsnių patalpose stebino daug šmaikščių, įdomių, paslaptingų dalykų: pakabos su posakiais, kuriuos reikėjo įsidėmėti, durų užrakinimas įėjus į kalėjimo patalpą, puikus pilies menių grožio atsivėrimas ir žvilgtelėjimas pro mažytį langelį į senąjį Tauragės pašto pastatą, ant kurio pritvirtinta lenta prancūzų rašytojo O. de Balzako garbei. Mokiniai dalyvavo edukacijoje „Balzako laiškas”, kurios metu išklausė edukatorės pasakojimo apie garsaus rašytojo gyvenimą ir kūrybą bei nusikėlė į XIX a., kai žinutės buvo rašomos ne telefonu, o žąsies plunksna. Vėliau apsilankė Amžių bokšte, kur įsitaisę poilsio zonoje skambant raminančioms etnografinėms dainoms stebėjo stilizuotus kosmoso vaizdus, įvairius piešinius. Pamoka baigėsi gražiu palinkėjimu artimiesiems ir teiginiu iš kosmoso, jog ateitis priklauso mums.
Kovo 17 d. Gamtos ir menų integruotame modulyje (STEAM) 4 klasės mokiniai vykdė tiriamąją veiklą „Magija ar mokslas?“ Naudodamiesi paruoštomis ir pačių pasigamintomis priemonėmis atliko bandymus su vandeniu ir gautus rezultatus aiškinosi remiantis mokslu.
Pamokos planas
Mokinio darbo lapas
2022-03-17 gimnazijos trečiokai vykdė neformaliojo ugdymo būrelio „Informacinių technologijų šalyje“ projektą „Kūrybinės technologijos: jausti yra saugu“ Šis projektas padėjo suprasti, kokius jausmus šiuo metu jaučia. Projekto metu mokiniai įvardijo emocijas, atsakydami į klausimus (Koks tavo jausmas dabar stipriausias / labiausiai juntamas? Kaip jis atrodo? Kokios jis spalvos? Kokioje kūno vietoje jį jauti? ) piešiniais ir spalvomis. Piešimui pasitelkė dirbtiniu intelektu paremtą įrankį AutoDraw.
​Pamokos planas
2022-03-16 Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijos antrokams vyko integruota „IKT bičiuliai”, anglų k. ir dailės pamoka „Įsivaizduojamas objektas”. Mokinai susipažino su Scribble funkcija. Sugalvojo 3D objekto idėją, nupiešė eskizą. 2D piešinį pavertė 3D modeliu. Sukūrė pirmąjį Scribble projektą.
Pamokos planas
Kovo 16 d. pirmokai toliau vykdė tiriamąją veiklą „Sudaigink sėkliukę-išaugink daigiuką" Gamtos ir menų integruotame modulyje (STEAM) . Sėja prieš tris savaites pasisekė, nes šiandien visi džiaugėsi paūgėjusiais daigeliais. Pirmokėliai aptarė daigų priežiūrą, matavo savo išaugintus daigelius, viską fiksavo kortelėse ir bendroje diagramoje, rinko aukščiausius ir mažiausius daigelius. Veiklos pabaigoje pasiuntė palinkėjimą kiekvienas savo daigeliui. Kad derlius būtų geras!..
Pamokos planas
Mokinio darbo lapas
Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • mes
    • Ko siekiame
    • Kontaktai
  • metodika
    • Metodinės veiklos planavimas
    • Seminarai
    • Konferencijos
    • Metodiniai užsiėmimai
    • Metodinė patirtis
    • Nuotolinis mokymas
    • Kolegialus mokymasis
    • Netradicinės pamokos
    • Netradicinių pamokų planai
    • Ugdymosi aplinkos
    • LA'gamino galerija
    • Projektiniai darbai
    • Projektai
    • Kolegų tinklalapiai
  • nuorodos
    • Darbui su gabiais mokiniais
    • Klasės vadovui
    • Spec. pedagogui
  • tėvams
    • Atviros pamokos
    • Bendradarbiavimas
    • Švietimas
  • Kokybės krepšelis