2020/2021 m.m. sukurtos ugdymosi aplinkos
Edukacinė priemonė „Vokietijos įžymybės“ skirta geriau pažinti Vokietiją, jos kultūrą. Ją paruošė 8-10 klasių mokiniai, vadovaujant mokytojai J.Kovalenkienei.
Ugdymosi erdvė "Kalbos dalys". Mokytojos Rima Navickienė ir Asta Dapšienė. Paskirtis: mokytis kalbos dalis, rašybą.
1. Laikrodis - skirtas paros laiko valandų ir minučių tikslumu skaičiavimo įgūdžiams tobulinti.
2. Skaičių klasės ir skyriai - skirta skaičių sandarai kartoti.
3. Taikos takas - skirta konstruktyviam problemų sprendimui.
Pradinių klasių mokytojos: Jūratė Kriaučiūnienė, Egidija Jurkšaitienė, Rita Valiukienė.
2. Skaičių klasės ir skyriai - skirta skaičių sandarai kartoti.
3. Taikos takas - skirta konstruktyviam problemų sprendimui.
Pradinių klasių mokytojos: Jūratė Kriaučiūnienė, Egidija Jurkšaitienė, Rita Valiukienė.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ieva Čerkauskienė su šeima mažiesiems įrengė “Aktyviąją klasę” , kurioje vaikučiai mokosi pažinti raides ir skaičiuoti sportuodami. Mokytojos tikslas – skatinti vaikus aktyviai ir naudingai leisti laiką lauke.
Metodinė priemonė. Kartais taip trūksta to, kas ištartų žodžius "Ačiū, linkiu Tau“ - skirta emociniam ugdymui. Parengė soc.pedagogė,etikos mokytoja metodininkė Rasa Šlajienė, tikybos mokytoja Airida Čiužauskaitė. Pagelbėjo penktokėliai ir jų tėveliai ir ne tik jie...
Kūno kultūros ugdymosi erdvės: atnaujinta lauko tinklinio aikštelė, įkurta šuoliaduobė ir rutulio stūmimo sektorius. Autorius Eligijus Kriaučiūnas
Edukacinė erdvė " Lietuvių kalbos garsai"-mokytoja Jūratė Lalaitė. Edukacinė erdvė skirta 1-5 kl. mokiniams, supažinditi, kartoti ir įtvirtinti lietuvių kalbos garsų grupėms.
Dvyliktoko Pauliaus technologijų egzamino darbas "Pakabinamas tiltelis - takelis" labai patinka įvairaus amžiaus vaikams. Vadovas Petras Stankus.
Ugdymosi erdvių vartai ir tvora. Tai tęstinis projektas, jį atliko vienuoliktokai Karolis ir Valentinas, vadovaujami mokytojo Petro Stankaus.
Anglų kalbos mokymosi erdvė "Spalvos". Autorė Vaida Aukštkalnienė.
Priemonė "Cheminių formulių rinkinys", skirta 8-12 klasių chemijos kursui. Autorė Virginija Motėkaitienė.
Ugnikalniai . 7-9- klasių mokiniams. Autorė Vidutė Stankuvienė
Greitosios daugybos formulės. Skirtos 8 klasės ir vyresniems mokiniams. Matematikos mokytoja Laima Jakubauskienė
Ugdymosi sodo erdvė "Samanų sodas", kurią projektinio darbo metu sukūrė Austėja, Guoda ir Agnė, vadovaujamos mokytojos Marytės Gečienės. Čia 7-12 klasių mokiniai mokysis apie samanų sandarą, įvairovę, augimo sąlygas, dauginimąsi, reikšmę.
Mokymo priemonė "Sraigiaus kelionė" - linksma aktyvi veikla 5-10 klasių mokiniams mokytis apie sraiges, jų reikšmę, priešus. Priemonę projektinio darbo metu pagamino Gabrielė ir Ieva, vadovaujama mokytojos Marytės Gečienės.
Mokymo priemonė "Nariuotakojai". Tai Marytės Gečienės vadovaujamų mokinių Gabrielės ir Ievos projektinis darbas, skirtas mokytis 5-12 klasių mokiniams apie voragyvių, vėžiagyvių ir vabzdžių sandaros požymius.
2019/2020 m.m.
Džiaugiamės, jog mūsų ugdymosi aplinkos sulaukia svečių. 2019-09-27 mokyklos ugdymosi sodeliuose mokėsi mokiniai iš Tauragės rajono Jovarų pagrindinės mokyklos. Pamokas jiems vedė dvyliktokai Gustė, Kotryna, Emilija ir Žymantas.
2019-09-12 Pagaliau akcija "Žydinti palangė" įvyko: pasodinta 270 įvairių spalvų vilkdalgių, lysvės ilgis 39 metrai, dalyvavo apie 90-100 dalyvių: apie 65 mokinius, 13 mokytojų, 5 mokyklos techninio personalo darbuotojai, tėvai. Taip pat papuošėme ir ugdymosi sodo vartus - pasodintos hortenzijos. Visi kartu pasiekėme puikų rezultatą. Šios akcijos metu tikrai išmokome, kaip vilkdalgio daigus paruošti sodinimui, kad į pietus atsukti šakniastiebį ir užkasti ne per giliai. AČIŪ VISIEMS. Belieka laukti pavasario žiedų naujai įrengtoje erdvėje.
2019-09-11 Ugdymosi sode pradedama kurti dar viena judrumo erdvė “Kiek nušoksi?” Kol kas galima šokinėti ant žolytės, vėliau šį tą sugalvosime 🙂
2019-06-12 Naujas geologinis objektas ugdymosi sode. Dėkojame Tomui Jucikui ir jo tėčiui už padovanotą mokyklai įdomų akmenį. Laurynas Šiliauskas, Geologijos ir geografijos instituto fizinių mokslų geologijos krypties doktorantas mano, jog tai gali būti ksenolitas – svetimos uolienos gabalas raudoname granite. Plačiau apie tai skaitykite mokytojos Marytės Gečienės svetainėje Biologijos kabinetas.
2019-05-23 55-oji laida padovanojo sodui japonišką vyšnią - sakurą. Štai ir vėl išleidžiame vieną abiturientų laidą į gyvenimą. Dvyliktokai žengė pro mokyklos ugdymosi sodo vartus, vedami pirmokų. Mūsų sodeliai jau seniai tapo mokyklos švenčių erdve. Šiemet erdvė pasipildė japoniška vyšnia – sakura, o tėveliai žadėjo padėti ją prižiūrėti ir laistyti. Sėkmės jums, dvyliktokai, tegul pildosi jūsų svajonės.
2019-05-21 Ugdymosi sode - daržovės kelmeliuose. Dešimtokai paruošė kelmelius, penktokai pasėjo žirnių, klasėje sudaigintų salotų, pomidorų, bazilikų, petražolių... Gustė pagamino svarstykles daržovėms sverti... Skanaus.
2019 Gegužė. Sakoma, kad nuomonę apie namus ir jų gyventojus galima susidaryti dar neįžengus pro duris. Ne ką mažiau apie eksterjerą pasako vartai. Štai pagaliau mūsų ugdymosi sodas turi vartus, arką su pavadinimu. Tai dešimtokų Aivelijaus, Tautvydo ir Tomo projektas, jiems vadovavo mokytojas Petras Stankus. Nuostabus darbas. Arkos simbolis krikščioniškoje kultūroje reiškia dangaus vartus, išsigelbėjimą (Bažnyčia, Nojaus arka). Kitos arkos reikšmės: motinos įsčios, saugi ar šventa vieta. Arka – vartai jungiantys du pasaulius, perėjimas iš vieno būvio į kitą. Nuo seno Rudens lygiadienio apeigos prasidėdavo ėjimu pro simbolinius vartus: už jų reikia palikti viską, kas bloga, atsikratyti praeities balastu ir, vandeniu apsišlaksčius rankas bei veidą, įeiti su pozityviomis mintimis, ramybe širdyje. Lotynų kalba parašytas pavadinimas Europos mokslo istorijoje turi ypatingą reikšmę. Tai žodis, kuris yra suprantamas akademinės aplinkos žmonėms ir turintis gilias savo vartojimo tradicijas. Lotyniškai Hortus reiškia sodas, o aeterna reiškia amžinasis. Čia prasideda mūsų “Amžinasis sodas” .
2019-05-18 Jau turime lauko bibliotekėlę. Bibliotekininkė Laura, pasikalbėjusi su auklėtiniais ir jų tėvais, parengė projektuką lauko bibliotekėlei ir štai Igno tėtis padarė puikią bibliotekėlę, o Tomo tėtis padėjo ją įtvirtinti. Nuostabūs darbai, nuostabūs tėvai. O penktokai ir dvyliktokai jau “pasimatavo” bibliotekėlės privalumus.
2019-04-30 Gimnazijoje veikia mokinių darbų paroda skirta Johanesui Bobrovskiui. Kviečiame apsilankyti.
2019-04-23 Dalinamės patirtimi su Katyčių pagrindinės mokyklos mokytojais. Šiandien gimnazijoje lankėsi Katyčių pagrindinės mokyklos mokytojai, kurie sėmėsi patirties apie ugdymosi erdvių įrengimą.
2019-04-19 Papuošėme ugdymosi erdves Žemės dienai "Pavasario ženklai".
2019-04-02 Gregoro Mendelio kiemelis. Sunkiai kasėme gilias duobes, bet už tai baltymų sintezę galėsime mokytis kartu su Mendelio žirniais.
2019-03-27 Akmuo kevale. Jis puikiuojasi mūsų alpinariume. Vilniaus Universiteto geologijos ir mineralogijos katedros vedėjas, geologas, akademikas, mokslų daktaras, profesorius Gediminas Motuza, pažvelgęs į nuotraukas spėja, jog "kevalą", greičiausiai, sudaro porfyritas (matyti balti plagioklazo kristaliukai), o pagrindinė masė labai smulkiakristalinė. Tai gali būti pirminė lava. “Branduolys” iš kitos uolienos, panaši į diabazą. Veržiantis lavai iš gelmių, į ją patenka įvairių pakeliui pasitaikančių uolienų nuolaužų. Tas “branduolys” ir gali būti tokia nuolauža. Kad tai vyko arti paviršiaius ar paviršiuje rodo “šaltas” “branduolio” ir “kevalo kontaktas – staigus, nesimato cheminės sąveikos ar lydymosi. Pirmiausiai turiu pasakyti, kad tai tik viena galimų versijų, pagal tai, kas matyti nuotraukose (o matyti nedaug). Bet jei jos laikytis (kol nėra geresnių), tai vulkanizmas Fenoskandijoje (iš kur atgabenti mūsų rieduliai), vyko keliais etapais, labjausiai prieš ~1,9; 1,8-1,7 ir apie 1,5 mlrd. m. - sako Gediminas Motuza. Taigi, geologinėje stotelėje turime labai įdomų geologinį objektą. Apžiūrėkite.
2019 Kovas. Mūsų ikimokyklinėje ugdymo grupėje 2 savaites vyko projektas “Žalioji palangė”. Per šias dvi savaites vaikai padarė labai daug darbų, darbelių. Pagrindinis mūsų atliktas darbas - į medžius pakabinti inkilai. Prie šio projekto, kaip visada, prisidėjo mūsų šaunūs tėveliai. Vaikams pagamino, nupirko inkilus, kuriuos jie nudažė įvairiomis spalvomis. Keli vaikai turi savo vardinius inkilus. Dar turime vieną darželio inkilą, kurį pagamino mūsų mokyklos darbuotojas Valius Dobravolskas. Inkilus pakabinome mūsų mokyklos sodelio medyje.
2019-03-02 Ugdymosi stotelė "Grybų karas". Stotelė pavadinta remiantis Justino Marcinkevičiaus poema “Grybų karas”. Tai labai simboliška, nes Gustė kiekviename kvadrato šone įdėjo po vieną nuodingą ir vieną valgomą grybą (kariauja valgomi grybai su nuodingais :)), kurį mokiniai turi atpažinti, po to pasitikrina žinias atsivertę langelio vidinę dalį, pasiskaito apie grybą ir taip gali savarankiškai mokytis. Atvėrus langelius, mokiniai randa 4 grybavimo taisykles, kurias bando paaiškinti. Taip ugdoma grybavimo kultūra. O šalia karui ruošiasi ir tikri grybai – musmirės ir baravykai. Kas laimės? Gal ir jums įdomus šis sodelis? Ateikite pasimokyti.
2019-02-28 Ugdymosi stotelė "Žalieji milžinai". Štai baigta dar viena ugdymosi stotelė – “Žalieji milžinai”. Ją sukūrė Kotryna, padedant tėčiui ir mokyklos darbuotojui Valentinui. Tai medžio ritinėlių ekspozicija, kurioms Kotryna sugalvojo užduotis, o atsakymus galima rasti pakėlus klausimo lentelę. Taip pat rasite ir medžio pavadinimą, lotynišką vardą, paplitimą, amžių bei kitus ypatumus.
2019-01-09 Šiandien pas ikimokyklinukus atkeliavo nuostabi dovana. Ir negalime nepasidžiaugti šiuo nuostabiu darbu, kuris vaikams atneš daug pojūčių. Galėsime stebėti žiemojančius paukščius, kurie atskris ieškoti maisto. Didelis Ačiū Arūnui Mockui už vaikams suteiktą džiaugsmą.
2018-11-23 Papuošėme mokyklos erdves Kalėdoms. Ugdymosi diena "Kūrybinės dirbtuvės".
Kaip tai vyko? Pažiūrėk ČIA :)
Kaip tai vyko? Pažiūrėk ČIA :)
2018-11-23 IVg klasės gimnazistės Vitalija ir Justina papuošė gimnazijos sieną savo tapybos kūriniais. Beje, seniūnas fotosesijai su jo apdovanojamais mokiniais 18-ojo gimtadienio proga pasirinko būtent šią sieną :)
2018-11-22 Ugdymosi sodelio pavadinimo rinkimai. Visą savaitę vyko mokyklos ugdymosi sodelio pavadinimo rinkimai, kuriuos organizavo mokyklos mokinių taryba, piniginį prizą įsteigė mokyklos administracija. Rinkimų nuostatuose prašėme parašyti siūlomo pavadinimo argumentaciją. Atidarę urną radome 50 pasiūlymų. Buvo keletas patrauklių pavadinimų, bet išrinkome tokį, kuris atrodė įdomiausiais, ne banalus, su gilia prasme. Tai 4g klasės mokinės Justinos Šimtininkaitės pasiūlytas pavadinimas “HortusAeterna”, kas iš lotynų kalbos išvertus reiškia “Amžinasis sodas”. Justina pridėjo J.V.Getės sentenciją “Gamta sukūrė mirtį, kad turėtų daug gyvybės”. Mokinė sako, jog pati gamta nemirtinga, amžina, o mokyklos sodelis, pradėtas prieš 10 metų, gyvuos dar ilgai, nes čia pasodinti augalai, medžiai gyvuos šimtmečius, sodelyje mokysis dar ne viena vaikų karta, mokymasis vyksta nuolat, todėl mokinių tarybos nariai mano, jog gimnazijos ugdymosi erdvei toks pavadinimas tinka. Šiandien jį pristatėme mokyklos bendruomenei. Te mūsų ugdymosi sodas gyvuoja amžinai.
2018-11-14. Judėk kryptingai. Vienuoliktokė Gustė projektinio darbo metu įrengė mažiesiems (ir ne tik) judrumo žaidimą, kuriam pavadinimą dar reikės sugalvoti. Mažiesiems ypač smagu.
2018-10-25. Mokykla, apdovanota už geriausią ugdymosi aplinką 2018 m. Iš Vilniaus botanikos sodo gavome dovaną - triskiautę magnoliją. Ją pasodinti mokyklos reprezentacinėje erdvėje patikėta patiems vyriausiems – dvyliktokų grupelei. Ir jie tai padarė su meile. Tai svarbiausia.
2018 Spalis. Gimnazijoje veikia mokytojos metodininkės Irenos Taliatienės fotografijų paroda "Kelionės į niekur ir atgal..." Kviečiame apsilankyti. Išsamiau galite paskaityti ir pasigėrėti fotografijomis čia>>>
2018-08-03 Ekspertų edukacinių erdvių įvertinimas. Fantastinė naujiena: mokykla, dalyvavusi Nacionaliniame mokyklų edukacinių erdvių konkurse, tapo nugalėtoja. Nieko nesitikėjome, norėjome tik patarimų ir padrąsinimo, o čia…. vau! Puikiai visi padirbėjome. Štai komisijos protokolas:
2018-07-09 Mokyklos edukacinė erdvė pasipildė dar vienu ypatingai gražiu augalu – magnolija "Black tulip". Ją padovanojo 1978 metais mokyklą baigę (prieš 40 metų) mokiniai. Tai buvo 14 laida. O šiemet iškeliauja jau 54 abiturientų laida. Greitai mokyklos edukacinė erdvė taps retų augalų parku.
2018-06-12 Žaliųjų ugdymosi erdvių pristatymo ceremonija. Džiaugėmės, kad joje dalyvavo mūsų partneriai, Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, Viešvilės rezervato biologė Asta Uselienė ir visa mokyklos bendruomenė. Asta dovanojo radastą, jį pasodinome garbingoje vietoje. Visiems padėkota, o galvose jau sukasi naujos idėjos. Brandinkime jas iki rudens.
2017-2018 mokslo metais vyko žaliųjų ugdymo(si) erdvių kūrimo projektas. Mokykla vykdė projektą „Žaliųjų ugdymosi aplinkų kūrimas“. Projekto rezultatas – mokyklos kieme sukurta 11 ugdymosi sodelių: Raganos sodelyje mokomasi apie vaistinius augalus, alpių kalnų sodelyje mokiniai susipažįsta su augalų prisitaikymais taupyti vandenį, geografijos aikštelėje mokosi nustatyti pasaulio šalis, muzikos sodelyje gali kurti muziką, eidami pojūčių takeliu gali masažuoti pėdas, augalų istorijos sodelyje galima pažinti visų grupių augalus, net seniausius, gyvenusius dinozaurų laikais, meteorologinėje stotelėje mokosi nustatyti oro drėgmę pagal gamtinius indikatorius, Johaneso Bobrovskio pievelėje susipažįsta su pievų augalais, iš raidžių akmens plytelėse gali dėlioti anglų kalbos žodžius, vabzdžių viešbutyje stebėti ten apsigyvenusius nariuotakojus, istorijos sodelyje mokytis apie Lietuvos istorijos svarbiausius momentus. Ir visa tai gali daryti kitoje erdvėje, ne klasėse. Ugdymo(si) sodelių atidarymo akimirkos:
2018-05-11 Vabzdžių viešbutis. Šiandien lauko klasė pasipildė dar viena stotele – vabzdžių viešbučiu. Tai dvyliktoko Sigito technologijų egzamino darbas. Puiku. Greitai viešbutis pradės priimti lankytojus.
2018-05-09 Turime ginkmedį. Šiandien mūsų lauko klasė pasipildė dar vienu reliktiniu augalu – dviskiaučiu ginkmedžiu. Jį padovanojo šią mokyklą prieš 40 metų baigę mokiniai. Nuostabi dovana su gilia prasme – jis skirtas mokymuisi, pažinimui. Septintokai jį kruopščiai pasodino.
Raganos sodelis. Tai Agnės ir Samantos projektinis darbas. Šiandien čia jau žydi ramunėlės, šalavijai, gaurometis, netrukus pražydės medetkos, ežiuolės, rasakila. O radę žemuogėlių vaikai labai džiaugiasi ir skanauja.
Basakojų takelis. Jį kūrė pradinių klasių mokytojos Jūratė, Deimantė ir spec. ugdymo mokytoja Lina kartu su savo mokinukais.
Muzikinė siena. Spalvinga ir linksma. Sukurta pradinių klasių mokytojų Ritos, Egidijos ir Ligitos su savo mokiniais.
2018-04-16 Johaneso Bobrovskio kūrybos vizualios interpretacijos skirtos 101-osioms jo metinėms.
Johaneso Bobrovskio pievelė. Lietuvių kalbos mokytojos Rima ir Asta su mokiniais kūrė šį sodelį, kol pasidarys pievelė, teks palūkėti.
Linksmoji anglų kalbos abėcėlė. Čia mokytoja Vida su mokiniais dėlioja įvairius anglų kalbos žodžius iš ant plytelių surašytų raidžių. Labai įdomu. Ir linksma mokytis.
Istorijos sodelis. Mokytoja Sonata su mokinių pagalba kūrė šį sodelį: bėgiai simbolizuoja trėmimus į Sibirą, todėl šalia auga sibiriniai vilkdalgiai, kitoje pusėje – bajorės, buožainės – kalbama apie didikų titulus, o sinavado žiedas – kaip karaliaus karūna. Juk turėjome vieną karalių – Mindaugą. Mokytoja turi prigalvojusi daug įdomių pamokų šiame sodelyje. O prie šio pastato sovietmečiu Pranas Lukošaitis iškėlė Lietuvos trispalvę, už ką buvo nukankintas. Jo vardu pavadinta gatvė Vilkyškiuose. Taigi, įdomūs ir painūs istorijos vingiai…
2017-11-21 Geografijos aikštelė. Atrodo dabar niūrus ruduo, bet tai netrukdo kurtis žaliosioms ugdymosi erdvėms. Sužaliavus gamtai - vaizdelis kur kas geresnis. Štai šiandien atsirado ir geografinė stotelė. Įdomu, kas pasinaudos šiuo įrankiu ir sukurs įdomių pamokų mokiniams? Mokytojas Petras Stankus su Aivelijumi ir Tautvydu padarė šį grožį. O mažieji jau ir susidomėjo: kas čia atsirado mokyklos žaliojoje erdvėje? Smalsučiai. Fizikos mokytojas Petras ir geografijos mokytoja Vidutė įrengė šią aikštelę kartu su mokiniais.
2017-10-17. Meteorologinė stotelė. Na va, mokyklos žaliojoje ugdymosi erdvėje jau yra ir meteorologinė stotelė: mokyklos stalius Valentinas Dobravalskas padarė stovelį kankorėžių barometrui. Penktokai pakabino pušies kankorėžius, stebėsime, ar šis barometras veiks. Be to, šalia auga alyva, kuri taip pat gali būti barometras žydėjimo metu: prieš lietų ji ypač kvepia.
2017-09-25 Alpių kalnų sodelis. Šį mažą kalnų fragmentą labai padėjo įrengti Tautvydas, Aivelijus ir Tomas. Kruopščiai atrinkome alpių kalnams tinkamus augalus, suformavome kalnelį ir šis tas išėjo. Pavasarį matysime geriau. Šaunūs ir stiprūs vaikinai. Nuoširdžiai dėkojame. Čia mokysimės, kaip augalai prisitaiko taupyti vandenį.
2017-09-23 Augalų istorijos sodelis. Štai pirmoji žalioji ugdymosi erdvė “Augalų istorijos sodelis” jau turi pradžią. Šiame sodelyje galėsime mokytis augalų sistematikos, susipažinsime su seniausiais žiediniais augalais – tulpmedžiu ir magnolija. Rasime ir kerpių. Dabar norėtųsi, kad tik viskas augtų ir pavasarį matysime rezultatus...
Pavasaris atėjo - čia dažniausiai pamokose naudojama erdvė. Vienoje vietoje galima rasti visus augalų karalystės skyrius ir tokius senovinius augalus, kaip ginkmedis, tulpmedis, magnolija. Turime ir samanų, paparčių, spygliuočių. Teko nemažai paplušėti kuriant šį sodelį.
Pavasaris atėjo - čia dažniausiai pamokose naudojama erdvė. Vienoje vietoje galima rasti visus augalų karalystės skyrius ir tokius senovinius augalus, kaip ginkmedis, tulpmedis, magnolija. Turime ir samanų, paparčių, spygliuočių. Teko nemažai paplušėti kuriant šį sodelį.
2016-04-22 gimnazijoje atidaryta aplinka matematikai populiarinti.
Nors matematika ir vadinama visų mokslų karaliene, nors mokant matematiką karjeros perspektyvos ir geras uždarbis garantuoti, ją studijuoti renkasi mažiau kaip vienas procentas stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Kodėl vaikai nemėgsta matematikos ir kaip jiems padėti ją pamėgti? Gal susieti su matematika dalykus, kuriuos jie mėgsta? Mokiniai yra labai aktyvūs, taigi, reikia sukurti tokias sąlygas, kad būtų galima žaisti, konstruoti, patiems atrasti matematines tiesas.
Prireikė keleto mėnesių tokiai aplinkai sukurti. Idėjų paieškos, eskizų kūrimas, pritaikymo galimybių aptarimas…
Ir štai – iškilminga “Matematikos populiarinimo laboratorijos” atidarymo diena. Visų klasių seniūnai perkirpo juostą. Kiekvienas atidarymo šventės dalyvis padėjo savo tašką bendrame paveiksle. Šioje aplinkoje galima vesti aktyvesnes pamokas, laisvu metu – žaisti šachmatais ir šaškėmis, lavinti pastabumą ir kūrybingumą.
Nors matematika ir vadinama visų mokslų karaliene, nors mokant matematiką karjeros perspektyvos ir geras uždarbis garantuoti, ją studijuoti renkasi mažiau kaip vienas procentas stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Kodėl vaikai nemėgsta matematikos ir kaip jiems padėti ją pamėgti? Gal susieti su matematika dalykus, kuriuos jie mėgsta? Mokiniai yra labai aktyvūs, taigi, reikia sukurti tokias sąlygas, kad būtų galima žaisti, konstruoti, patiems atrasti matematines tiesas.
Prireikė keleto mėnesių tokiai aplinkai sukurti. Idėjų paieškos, eskizų kūrimas, pritaikymo galimybių aptarimas…
Ir štai – iškilminga “Matematikos populiarinimo laboratorijos” atidarymo diena. Visų klasių seniūnai perkirpo juostą. Kiekvienas atidarymo šventės dalyvis padėjo savo tašką bendrame paveiksle. Šioje aplinkoje galima vesti aktyvesnes pamokas, laisvu metu – žaisti šachmatais ir šaškėmis, lavinti pastabumą ir kūrybingumą.