NETRADICINĖS PAMOKOS
Spalio 9 dieną trečiokų lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Eilėraščiai apie rudenį” vyko gimnazijos bibliotekoje. Bibliotekininkė Snieguolė pristatė mokiniams tarptautinio mokyklų bibliotekų mėnesio temą „Mokyklos biblioteka – bendruomenės jungtis”. Trečiokai mielai prisijungė prie mūsų gimnazijos veiklos „Poezija prieinama kiekvienam”. Vieni kitiems raiškiai skaitė iš anksto pasiruoštus eilėraščius apie rudenį, ieškojo juose vaizdingų posakių, stebėjosi poetų kūrybiškumu ir išradingumu. Ruduo – grybų metas, smagu juos rasti ir skanauti ne miške, o mokykloje. Dėkojame bibliotekininkei Snieguolei už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą, šiltą priėmimą ir saldžias dovanėles.
2024-09-26. Ig klasėje vyko fizikos pamoka „Šviesos atspindys, atspindžiai aplink mus". Taikytas patyriminis ugdymas.
Rugsėjo 19 d. 4 kl. mokiniams vyko netradicinė gamtos mokslų pamoka gimnazijos ugdymosi sodelyje. Ketvirtokai pamokos metu kalbėjo apie tvarumą ir surengė akciją „ Keičiamės žaislais ar kitais daiktais“, kuri skirta projektui „Tvari mokykla“. Mokiniai atsinešė savo ir rinkos iš draugų atsineštų jiems reikalingą ir džiuginantį žaislą, knygą, žaidimą ar kitą draugų daiktą, taip mokydamiesi mažiau pirkti ir prikelti daiktus antram gyvenimui. Ačiū visiems dalyviams. Mokytoja J. Lalaitė
Rugsėjo 6 d. trečiokai skubėjo į Tauragės STEAM centrą, kur dalyvavo atvirų durų dienos nemokamose edukacijose „Tvarus gyvenimo būdas. Šiuolaikiniai tvarūs elektros energijos gaminimo būdai. Tvarumas mūsų gyvenime“ ir „Druskų kristalai“. Dėkojame STEAM centro komandai už galimybę mokytis kitaip, tyrinėti, smalsauti, išbandyti savo jėgas, sužinoti daug naujų dalykų. Puikus mokslo metų startas!
Rugsėjo 6 d. ketvirtokai savo netradicines pamokas tęsė Tauragės STEAM centre, kur vyko Atvirų durų diena. Čia mokiniai, ugdydami pažinimo ir komunikavimo kompetencijas, atliko dvi edukacines veiklas: „Druskų kristalai“ ir „Robotika kartu su Lego Spike Essential”. Dėkojame centrui už galimybę nemokamai atlikti edukacijas, kurios mokiniams teikia džiaugsmą ir pažinimą per patyriminį ugdymą. Mokytoja J. Lalaitė
2024-09-06. Mokslo metai vos prasidėjo, o penktokai jau Tauragės STEAM centre tyrė medžiagų tirpumą. Sekėsi puikiai, mokėsi greitai.
Rugsėjo 5 d. 4 kl. mokiniams vyko netradicinė patyriminė ugdymosi diena „Rudenėlio pėdsakų beieškant“. Ketvirtokai pėsčiųjų žygio metu nuo Žukų iki Naumalūnio tvenkinio, dirbdami grupėse, stebėjo supančioje aplinkoje rudens pėdsakus ir juo fiksavo darbo lapuose. Pristatymas vyko jau prie tvenkinio. O vėliau netrūko ir linksmybių rudeniškame tvenkinio vandenyje…ir ledų, šiltos duonos…ir smėlio šilumos. Atsisveikiname su vasariška šiluma…
Mokytoja J. Lalaitė
Mokytoja J. Lalaitė
2024-06-11 šeštos klasės mokiniams vyko netradicinė ugdymosi diena. Dalyvavo Kultūros paso paslaugų renginyje – edukaciniame užsiėmime „Būgnų ir dainų ratas“, kuris vyko Vinetu kaime. Įvairiose patyriminėse veiklose visi dalyviai pasijuto tarsi nuvykę į kitą žemyną – Šiaurės Ameriką, į indėnų istorijos muziejų. Mokiniai susipažino su indėnų kultūra, papročiais ir tradicijomis, gyvenimo būdu, išbandė įvairiausias savęs pažinimo užduotis. Gavę muzikinius instrumentus, atsipalaidavę ir pažadinę savo kūrybinę energiją, kūrė būgnų ritmus, kurie kėlė gerą nuotaiką, emocijas, bendrumą.
2024-06-11 ketvirtokams gimnazijos bibliotekoje vyko paskutinė lietuvių kalbos pamoka. Bibliotekininkė Laura Grodeckiene supažindino mokinius su Lietuvoje organizuojamu tradiciniu skaitymo iššūkiu ,,Vasara su knyga“. Ačiū bibliotekininkei. Gero skaitymo visiems!
Birželio 6-7 dienomis 5 – 6 klasių mokiniai turėjo netradicinę matematikos pamoką. Mokiniai Vilkyškiuose stebėjo pravažiuojančius automobilius ir rinko duomenis. 5-kai stebėjo automobilių spalvą, o šeštokai – automobilių markę. Rinkdami duomenis, mokiniai tobulino matematines, pažinimo ir komunikavimo kompetencijas.
Birželio 7 d., prie Naumalūnio tvenkinio, Jurbarko rajone, 3 kl. mokiniams vyko netradicinė ugdymosi diena „Žygiuojame į vasarą“. Rytas prasidėjo žygiu ir žemuogėmis. Vėliau mokinių laukė fizinio aktyvumo, gamtos stebėjimo ir kitos kūrybinės užduotys, kurias mokiniai planavo ir ruošė patys (savivaldis ugdymas). O kaip be maudynių, akmenėlių tako ir jogos pamokėlės?!!! Prie bendro stalo drauge aptarė mokslo metus, pakartojo saugaus elgesio taisykles gatvėje, prie vandens ir vandenyje bei kitose vietose. Sparčiu žingsniu ir gera nuotaika trečiokai nužygiavo į VARARĄ. Sėkmės ir saugos visiems. Mokytoja J. Lalaitė
2024-06-06 netradicinė pasaulio pažinimo pamoka ketvirtokams vyko gimnazijos bibliotekoje. Mokiniai išbandė dvyliktokių Guodos Eičaitės ir Austėjos Jonkaitytės sukurtą žaidimą – mokomąją priemonę apie Europos Sąjungą. Žaisdami ketvirtokai pagilino žinias apie apie ES, jos sudėtį, veiklas, rinkimus, Europos Parlamentą ar parlamentarus. Ačiū už įdomų žaidimą.
Birželio 6 d. antrokai mokėsi iš gamtos ir vasaros. Kiek daug nuostabių dalykų mus supa!
Birželio 5 d. 2 klasės mokiniai savo laiką skyrė STEAM veikloms. Panaudodami matematikos, lietuvių kalbos, dailės ir technologijų žinias kūrė paveikslą iš pusės, trečdalio ir ketvirtadalio bei plakatą „Skaičiais apie save”. Pasiskirstę grupėmis atliko pasaulio pažinimo žinias pagilinančius tyrimus apie daiktų judėjimą, šiluminės energijos perdavimą. Aiškinosi, kaip šiluma veikia maistinius dažus, kuri medžiaga geriausiai padeda išlaikyti šilumą. Smagu mokytis kitaip.
2024-06-05 aštuntos klasės mokiniams netradicinė klasės valandėlė „Edukacinės dirbtuvės moksleiviams“ vyko Tauragės atviroje jaunimo erdvėje „TAJE“. Mokiniai susipažino su pasiruošimo ekstremalioms situacijoms principais, priemonėmis, kuriomis reikėtų pasirūpinti, paskelbus ekstremalią situaciją. Praktiškai susipažino su baziniais savigynos veiksmais, ugdėsi asmenybės tvirtumą, bendradarbiavimą, komandinio darbo svarbą.
Birželio 5 d. trečiokams gimnazijos ugdymosi sodelyje vyko netradicinė visuomeninio ugdymo pamoka „Pasaulio šalys. Keliaukime su kompasu“. Mokiniai, dirbdami grupėse, atliko užduotis su kompasu pasaulio šalims įtvirtinti, tobulino pažinimo bei komunikavimo kompetencijas. Turtingas priemonėmis ugdymosi sodas ir geras oras-tai ko reikia temos įtvirtinimui ir refleksijai. Mokytoja J. Lalaitė
Birželio 5 d. ketvirtos klasės mokiniams netradicinė pasaulio pažinimo pamoka vyko Rambyno regioninio parko lankytojų centre. Mokiniai susipažino su nauja ekspozicija – ,,Rambynas. Kalnas. Alkas“.
Birželio 4 d. trečiokams Vilkyškių miestelio bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka „Vasaros skaitymo iššūkis“. Bibliotekininkė Laima N. supažindino su skaitymo iššūkiu „Vasara su knyga“: pristatė 5 knygų grupes, supažindino su dalyvavimo taisyklėmis. Trečiokai vieningai priėmė šį iššūkį. Visiems saulėtos ir prasmingos vasaros su knyga. Mokytoja J. Lalaitė
Birželio 3 d. Johaneso Bobrovskio gimnazijos pirmokai lankėsi Mociškių polivarko ūkyje. Susipažino su Mažosios Lietuvos bitininkyste, įgijo naujų žinių.
2024-06-03 ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje veikloje ,,Matuojuosi profesiją“. Lankėsi Lumpėnų seniūnijoje. Susipažino su seniūno pareigomis ir darbais. Svečiavosi ŽŪK ,,Lumpėnų Rambynas“. Apžiūrėjo modernią žemės ūkio techniką, karvių melžimo robotą. Pamatė kaip melžiamos karvės ,,karuselėje“.
Gido profesiją matavosi klasės draugas Simas Černiavskis. Papasakojo Lumpėnų kaimo istoriją, jam pagelbėjo mama Rasa.
Ačiū Lumpėnų seniūnijos seniūnei Danguolei Mikelienei, ŽŪK ,,Lumpėnų Rambynas“ vadovui Remigijui Kelneriui, Rasai Černiavskienei už galimybę susipažinti su įdomiomis profesijomis.
Gido profesiją matavosi klasės draugas Simas Černiavskis. Papasakojo Lumpėnų kaimo istoriją, jam pagelbėjo mama Rasa.
Ačiū Lumpėnų seniūnijos seniūnei Danguolei Mikelienei, ŽŪK ,,Lumpėnų Rambynas“ vadovui Remigijui Kelneriui, Rasai Černiavskienei už galimybę susipažinti su įdomiomis profesijomis.
Birželio 4 d. trečiokams Vilkyškių miestelio bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka „Vasaros skaitymo iššūkis“. Bibliotekininkė Laima N. supažindino su skaitymo iššūkiu „Vasara su knyga“: pristatė 5 knygų grupes, supažindino su dalyvavimo taisyklėmis. Trečiokai vieningai priėmė šį iššūkį. Visiems saulėtos ir prasmingos vasaros su knyga. Mokytoja J. Lalaitė
Birželio 3 d. Johaneso Bobrovskio gimnazijos pirmokai lankėsi Mociškių polivarko ūkyje. Susipažino su Mažosios Lietuvos bitininkyste, įgijo naujų žinių.
Gegužės 27 dieną, 8 klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje „Vėjo spalva – žalia“. Mokiniai buvo supažindinti su žaliąja energetika, vėjo jėgainių gamtinės energijos naudojimu, hibridiniu saulės ir vėjo jėgainių parku. Praktinėje dalyje mokiniai sukonstravo vėjo jėgainių modelius, juos išbandė, siekiant kuo didesnio sukimosi greičio, įsitikino, kad tai priklauso ne tik nuo vėjo greičio bei krypties, bet ir nuo sparnų formos bei jų pasisukimo kampo. Užsidėję virtualius akinius vaikščiojo po vėjo jėgainę, o edukaciją pratęsė jėgainių parke, kur specialių prietaisų pagalba matavo vėjo greitį. Taip pat susipažino su įvairiausiomis profesijomis ir karjeros galimybėmis energetikos sektoriuje.
Gegužės 21 d. 1 klasės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos mokiniai turėjo netradicinę lietuvių kalbos ir literatūros pamoką ,,Komiksų kūrimas” Vilkyškių miestelio bibliotekoje. Pamokoje dalyvavo ir šios bibliotekos darbuotoja Laima Norbutienė. Mokiniai ugdė kūrybinius gebėjimus, reikšdami idėjas, pasakojimus, vaizdinius, žodžius.
Startavus akcijos „Saugesnio interneto savaitė 2024“ veikloms, gegužės 16 d. 6 klasės mokiniams vyko netradicinė edukacinė klasės valandėlė ,,Duomenų privatumas. Kodėl tai svarbu?“ Vilkyškių miestelio bibliotekoje. Moksleiviai diskutavo, kas yra asmens duomenys. Aptarė, kaip saugiai naudotis internetu, neatskleidžiant savo duomenų, kaip internete dalydamiesi pačiomis asmeniškiausiomis savo gyvenimo akimirkomis turi būti ypač budrūs, kad tarp jų neatsirastų privačios informacijos, kuri gali tapti naudinga piktavaliams. Mokėsi kurti saugų slaptažodį, sprendė virtualioje erdvėje pateiktus skaitmeninių įgūdžių savitikros testus. Klasės vadovė Sonata Jončienė ir mokiniai dėkoja bibliotekininkei Laimai Norbutienei už žinias saugiai naudotis internetu.
2024-05-16 Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos II g klasės mokiniai su mokytojomis Asta Dapšiene ir Laura Grodeckienė vyko į Pagėgių savivaldybės Vydūno viešąją biblioteką. Čia dalyvavo projekto „Metai su knyga 2” gyvame susitikime su paauglių skaitymo ambasadoriumi Juosu Ališausku. Juozas – aktorius, Vilniaus Valdorfo mokyklos teatro, istorijos, matematikos bei geografijos mokytojas, slemo poezijos čempionatų prizininkas. Renginio metu mokiniai sužinojo kas yra slemas, patys išbandė šio žanro kūrybines subtilybes, perskaitė komandomis parašytus tekstus. Susitikimo pabaigoje išgirdome ir kūrėjo tekstą.
Gegužės 15 d. pasaulio pažinimo pamoka ,,Kaip veikia paprastieji mechanizmai?“ ketvirtokams vyko netradicinėje aplinkoje. Mokiniai prisiminė paprastuosius mechanizmus, tyrinėjo jų veikimo principus, paaiškino kokiu tikslu jie naudojami ir kaip jie pakeitė žmonių gyvenimą.
Gegužės 13 d. 4 klasės mokiniams lietuvių kalbos pamoka ,,Kas yra skaitytojų klubas?“ vyko netradicinėje aplinkoje, gimnazijos bibliotekoje. Mokiniai išsiaiškino, kas yra skaitytojų klubas ir ką jame galima veikti. Mėnesio pabaigoje Skaitytojų klubo narių perskaitytų knygų pristatymas. Gero skaitymo, ketvirtokai!
Gegužės 10 d. 2 klasės mokiniai vyko į Tauragės Steam centrą. Mechatronikos – IT laboratorijoje dalyvavo edukacijoje „Robotika kartu su Lego Spike Essential”. Dirbdami porose ir savarankiškai antrokai sukonstravo besisukančias karuseles. Smagu dirbti ir kurti drauge, pasidžiaugti puikiais rezultatais.
Gegužės 8 d. 3 kl. projekte „Augame skaitydami“ vyko nuotolinė pamoka, skirta Spaudo atgavimo 120-mečiui paminėti. Joje dalyvavo knygos autoriai Marius Marcinkevičius ir Lina Itagaki. Kūrėjai pasakojo, kaip atsirado knyga „Mergaitė su šautuvu“, atsakė į mokinių klausimus, skatino kurti ir skaityti. Trečiokams patiko nuotolinė pamoka-viskas kaip „gyva“ ir važiuoti niekur nereikia. Mokytoja J. Lalaitė
Gegužės 7 d. antrokai vyko į Mociškių palivarką. Edukacijoje „Bitininkystė Mažojoje Lietuvoje“ daugiau sužinojo apie bičių gyvenimą, jų svarbą Žemei. Smalsiai stebėjo dūzgiančias bitutes, „glostė“ jas per stiklą, ragavo pirmojo šių metų medaus bei įvairių rūšių medaus desertų, skanavo gardžių vofelių su melisų arbata. Pasivaišinę gaminosi medumi kvepiančias žvakutes. Dėkojame Mociškių palivarko šeimininkams Rasai ir Sigitui už puikią edukaciją, nuoširdų bendravimą, šiltą priėmimą ir vaišingumą.
Gegužės 7 d. 3 kl. mokiniams Tauragės Steam centre, vyko netradicinė gamtos mokslų pamoka „Magnetų pasaulyje”. Trečiokai, savarankiškai dirbdami grupėse po 2-3, atliko tris bandymus su magnetais ir ugdė pažinimo bei komunikavimo kompetencijas. Refleksijos metu mokiniai pakartojo, ką sužinojo edukacijos metu, ir atsisveikino su Steam centro edukatorėmis iki rugsėjo.
Gegužės 6 d. 4 kl. mokiniams Tauragės Steam centre, vyko netradicinė pasaulio pažinimo pamoka „Elektrinių grandinių sudarymo labirintai”. Mokiniai, dirbdami savarankiškai ar poroje, praktiniame darbe sujungė keturias skirtingas elektros grandines. Pamoka vaikams labai patiko. Smagu kai viską gali išbandyti pats! Ačiū edukatorėms.
2024-04-29 Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos III g klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis Asta Dapšiene ir Rima Navickiene vyko į Tauragės „Versmės“ gimnaziją, kur dalyvavo atviroje netradicinėje pamokoje „Tau tik nebijau savo širdies atidaryti…“, skirtoje rašytojo J. Biliūno 145-osioms gimimo metinėms. Mokiniams buvo įdomu apsilankyti kitos mokyklos pamokoje, su bendraamžiais pakartoti žinias apie rašytoją, pabandyti atsakyti į paruoštus klausimus.
2024-04-26 gimnazijoje lankėsi Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Tauragės apskritasis stalas“ vadovas Laurynas Kryžauskas. I – III g klasės mokiniams vedė paskaitą „Kiek Europos Vilkyškiuose“.
2024-04-25 6 klasės mokiniai dalyvavo Tauragės regiono atliekų centro organizuotame nuotoliniame „Atliekų kultūros“ egzamine. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas ir pasisemti naujų žinių. Mokytojos Rasa Šlajienė ir Rima Navickienė.
2024-04-24 vyresniosios MEPA ambasadorės Sonata Jončienė ir Laura Grodeckienė pakvietė I – IV g klasių mokinius į nuotolinę edukaciją „Mano klasė renka Lietuvos prezidentą“. Edukacinę pamoką vedė Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informatikos politikos ir analitikos departamento direktorius, politologas Matas Baltrukevičius. Pamokos metu gimnazistai susipažino su prezidento rinkimų taisyklėmis, rinkimų sistema ir kokius etapus kandidatas turi praeiti, kad taptų šalies vadovu. Gilinosi į šalies vadovo galias. Lektorius pristatė visų kandidatų į prezidentus biografijas, bei jų programų pagrindinius pasiūlymus. Pamokos antroje dalyje vyko klausimų sesija ir diskusija. Pamokoje ugdytos pažinimo, komunikavimo ir pilietiškumo kompetencijos.
Balandžio 19 d. Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filiale 1 – 4 klasių mokiniams vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka-edukacija „Susitikimas su rašytoja Gina Viliūne”. Mokiniai susipažino su autorės parašytomis knygomis, uždavė rūpimus klausimus, o norintys knygų, galėjo jų įsigyti. Ugdytos pažinimo ir komunikavimo kompetencijos.
Balandžio 16 d. Vilkyškių Jahaneso Bobrovskio gimnazijos 2 – 4 klasių mokinius aplankė Pagėgių policijos komisariato vyresnioji tyrėja/bendruomenės pareigūnė Jurgita Kurelaitienė. Susitikimo metu pareigūnė supažindino mokinius su saugaus važinėjimosi dviračiais ir paspirtukais taisyklėmis.
Balandžio 15 d. penktokai su Pagėgių policijos komisariato vyresniąja bendruomenės pareigūne Jurgita Kurelaitiene pasikartojo taisykles apie saugų važinėjimąsi dviračiais ir paspirtukais.
Balandžio 15 d. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos pirmokai susitiko su Pagėgių policijos komisariato vyresniąja tyrėja/bendruomenės pareigūne Jurgita Kurelaitiene, kuri vaikus supažindino su policininko profesija, su reikalinga šiam darbui įranga, priemonėmis.
Balandžio 15 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių bei 1 – 4 klasių mokiniams Pagėgių seniūnijos salėje vyko netradicinė pasaulio paž. ir gamtos mokslų pamoka „Afrikinių sraigių edukacija”. Mokiniai susipažino su šių sraigių priežiūros, mitybos, sandaros ir dauginimosi ypatumais. Mokiniai ugdė pažinimo kompetenciją.
Balandžio 10 dieną IIIg klasės mokiniai kartu su klasės vadovu lankėsi Pagėgių Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Ugniagesiai mokiniams parodė automobilius, įrangą, gelbėtojų valtis, papasakojo apie savo darbo iššūkius. Drąsiausi užsivilko ugniagesio kostiumus ir bandė užeiti į uždūmintą patalpą. Gimnazistai sužinojo, kad ugniagesiai gelbėtojai pirmiausia turi būti labai geros sveikatos, nepriekaištingos reputacijos, jie nuolat tobulina savo įgūdžius, dalyvauja pratybose. Gelbėtojų darbas labai atsakingas – svarbi kiekviena akimirka, todėl išgirdę aliarmą per 40 sekundžių privalo išvykti iš stoties. Įdomu tai, kad gelbėtojų profesiją renkasi ir merginos, be to, šių specialistų nuolatos trūksta. Mokiniai liko sužavėti profesiją.
Balandžio 9 d. 3 kl. mokiniams Tauragės Steam centre, Tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos laboratorijoje vyko netradicinė gamtos mokslų pamoka „Elektrinių grandinių sudarymo labirintai”. Mokiniai, dirbdami savarankiškai ar poroje, praktiniame darbe sujungė keturias skirtingas elektros grandines. Puikios edukatorės Jūratė ir Nijolė sudėtingas užduotis pavertė įdomiomis ir įveikiamomis. Buvo ugdomos pažinimo, kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijos. Trečiokai čia nori sugrįžti dar kartą…
Mokytoja J. Lalaitė
Mokytoja J. Lalaitė
IIIg ir keletas Ig klasės mokinių Tauragės STEAM centre šiandien 2024-03-28 atliko įdomų darbą: taikant modernius DNR tyrimo metodus (polimerazinę grandininę reakciją PGR ir elektroforezę) agarozės gelyje identifikavo kokiai organizmų rūšiai priklausė tiriamo organizmo DNR. Pakartojo darbą su mikropipetėmis, suprato, kad PGR dėka termocikleryje padauginame DNR iki didesnio kiekio, prisiminė, kaip atliekama elektroforezė ir pabaigoje transiliuminatoriaus pagalba pamatė DNR žymenis brūkšneliais. Palyginę tiriamus DNR fragmentus su standartu nustatė, jog sode gyvena septyntaškės boružės.
Kovos 27 d. 2, 3, 4 kl. mokiniams Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filiale vyko literatūrinis-muzikinis rytmetis su poetu Jonu Jakštaičiu-Šapeliu ,,Eiliuotų istorijų gimimas“, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Čia mokiniai klausė autoriaus skaitomų eilėraščių, uždavė klausimus, patys noriai skaitė Šapelio kūrybą. Renginio metu ketvirtokai visus džiugino dūdelėmis atliekama melodija, antrokai – skambia lietuvių liaudies daina, o trečiokas Eimantas- eilėraščiu. Paprasta ir nuoširdi kūryba palietė visų širdis. Dėkojame už ilgametį šiltą bendradarbiavimą ir suteiktą galimybę bibliotekininkei Laimutei N.
Kovo 26 dieną priešvelykinis 7 kl. integruotas lietuvių kalbos – anglų kalbos modulis vyko netradiciškai. Pasikalbėję apie Velykų papročius, margučių raštus, jų simboliką, mokiniai susiskirstė į grupeles ir pasklido su nuorodomis po visą mokyklos teritoriją. Įvykdę užduotį džiaugėsi rastomis velykinėmis staigmenėlėmis. Susirinkę į kabinetą mokiniai margino medinius kiaušinius ir jais papuošė Velykų medelį. Klasėje tvyrojo šventinė nuotaika.
Kovo 26 d. Vilkyškių „Istorijos inkubatoriuje“ šeštokams vyko netradicinė, kultūrinė – pažintinė klasės valandėlės pamoka. Jos metu parodos „Atrodyk taip, koks esi… Būk toks, kaip atrodai“ autorė, klasės mokinio mama Indrė Chaidarova, pristatė savo kūrybos darbus, papasakojo, kokia emocija, kokie jausmai ir mintys slypi paveiksluose, kokią techniką naudoja. Moksleiviai, susidomėję tapytojos nuoširdžiu ir jausmingu pasakojimu, diskutavo, ką mato ir įžvelgia paveiksluose, kokias sukelia jiems emocijas. Pamokos pabaigoje mokinukams teko nelengva užduotis – įsivertinti savijautą, pasirinkti ir atsistoti prie to paveikslo, kuris liko įsimintiniausias bei pasidalinti su draugais argumentais, kodėl būtent šis paveikslas. Be galo buvo įdomu išgirsti vaikų mintis pačiai autorei. Ji dėkojo už apsilankymą parodoje, o mes palinkėjome kuo didžiausios sėkmės, atradimų ir laisvės kūryboje.
Kovo mėnesį Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos pradinukai dalyvavo pamokėlėse „Sveiki dantys – graži šypsena‘‘. Ikimokyklinė grupė pirmieji pradėjo visą mėnesį truksiantį ciklą pamokėlių apie burnos higieną, dantukų sveikatą. Vėliau pamoką išklausė ir kitos klasės. Tikslas: atkreipti dėmesį į burnos priežiūrą, dantukų sveikatą. Žiūrėjo mokomuosius filmukus, dalinosi savo įspūdžiais iš savo patirties apie keliones pas odontologą, darė plakatus. Mokiniai gavo Jurbarko Visuomenės sveikatos paruoštus plakatus „Graži šypsena“ kuriuos galėjo neštis namo ir pasikabinti ant vonios durų, kad skatintų nepamiršti valytis dantukų. Pamokėlės baigėsi fotosesija.
2024-03-21 į ,,Velykinio zuikio“ aikštelę atstraksėjo Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos mažieji kiškučiai ,,Šypsenėlės“. Jų laukė zuikio šokoladiniai dribsniai, patiems teko kiškio ūsus nusipiešti. Pastraksėję, pasišokę, dovanėlėm apdalinti, palinkėjo ilgaausiui dosnių Velykų.
Kovo 20 d. 4 klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su skubios pagalbos specialistų profesija. Mokiniai kartu su ugdymo karjerai specialiste Jolita Šeputiene ir mokytoja Jūrate Kriaučiūnine aptarė kokių asmeninių savybių reikia norint tapti greitosios pagalbos darbuotoju, kokiomis darbui skirtomis priemonėmis naudojasi. Visuomenės sveikatos specialistė Teresė Lydekaitienė mokinius pamokė kaip taisyklingai teikti pirmąją pagalbą. Mokiniai taip pat vyko į Pagėgių skubios pagalbos skyrių kur susipažino su labai malonia greitosios pagalbos specialiste Gražina Sauspreikšaitiene, kuri šį darbą dirba jau 43 metus. Mokiniai iš arti apžiūrėjo tarnybinį automobilį, išbandė medicinines priemones bei uždavė rūpimus klausimus. Susipažinus su šia profesija iš arčiau, pakilo ne viena ranka norinčių tapti paramedikais.
Kovo 18 d. Vilkyškių „Istorijos inkubatoriuje“ trečiokams vyko netradicinė dailės pamoka. Jos metu mokiniai stebėjo Indrės Chaidarovos tapybos parodą „Atrodyk taip, koks esi… Būk toks, kaip atrodai”, susipažino su mūsų kraštietės kūryba, taikomomis technikomis. Po parodos mokiniai neskubėjo išeiti: dar stabtelėjo prie senovinių daiktų parodėlės, rinko dėliones, susietas su mūsų krašto istorija, klausė audio pasakojimų. Aktyviausi buvo apdovanoti knygų skirtukais. Už įdomius pasakojimus ir dovanėles mokiniai nuoširdžiai dėkojo centro darbuotojai Linai Krūminienei. Mokytoja J. Lalaitė
Kovo 18 d. gimnazijoje lankėsi Tauragės darbo ir užimtumo tarnybos, darbui su jaunimu specialistė, karjeros konsultantė Ieva Juškevičienė. Abiturientus Ieva supažindino su tuo, ką gali pasiūlyti užimtumo tarnyba abiturientui, o su II ir III gimnazijinių klasių mokiniais diskutavo tema „Mano pasirinkimas: mokytis ar dirbti”. Tikimės, kad tokie susitikimai mokiniams bus labai naudingi ateityje priimant svarbius sprendimus. Ugdymo karjerai specialistė Jolita Šeputienė.
Kovo 5 dieną ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su auklėtoja ir auklėtojos padėjėja vyko į netradicinę veiklą ,,Pasaka šokio ritmu”, kuri vyko Vilkyškių miestelio bibliotekoje. Vaikai klausė pasakų, atkartojo judesius ir pasakojo ką girdi. ,,Boružėlės liputės” pasaka leido vaikams įsijausti į boružės, sraigės, žiogo ir uodo vaidmenis. Po veiklų bibliotekoje, vaikai leido laiką lauke, piešė gamtos vaizdus, žaidė judriuosius žaidimus lauko aplinkoje. Prasidėjęs pavasaris kviečia vaikus daugiau judėti, išbandyti įdomesnes veiklas ir ugdyti mažųjų kūrybiškumą žaidžiant
Kovo 4 d., šv. Kazimiero dieną, 3 klasėje vyko edukacinė technologijų pamoka „Šiaudų sodai-lietuviškos kultūros paveldas. Išsaugokim!“. Edukaciją mokiniams dovanojo mokytoja Vida Gečienė. Ačiū jai už nuoširdumą ir kantrybę. Mokiniai susipažino su rugių varpų rinkimo ypatumais, aptarė sodų vėrimo eiliškumą ir kibo į darbą. Trečiokams tai buvo tikras iššūkis. Tačiau dauguma mokinių po ilgo ir kruopštaus darbo pagamino po sodą,o kiti-reketukus. Svarbiausia, kad išsaugotume tai, ką mums senoliai dovanojo. Tegul šiaudų sodai puošia kiekvienus namus. Mokytoja J. Lalaitė
Vasario 27 d. 6 klasės mokiniams vyko skaitmenino raštingumo lavinimo klasės valandėlė ,,Asmeninė ir privati informacija. Kodėl ją reikia saugoti?“, kuri organizuota buvo Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filiale. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino kas yra asmeninė ir privati informacija, kokia informacija galima dalintis, o kokia ne. Diskutavo kaip reikia išlikti saugiam internetinėje erdvėje, kad nebūtų atskleisti privatūs duomenys, dėl ko gali kilti grėsmių. Aptarė taisykles, kurių reikia laikytis naudojantis internetu. Moksleiviai susiskirstę į komandas pasitikrino įgytas žinias virtualioje viktorinoje. Dėkojame miestelio bibliotekininkei Laimai Norbutienei už pakvietimą sudalyvauti vienoje iš šalyje vykstančios akcijos „Saugesnio interneto savaitė 2024“ veiklų.
Vasario 15 d. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos priešmokyklinukai lankėsi gimnazijos muziejuje, dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Nepelnytai pamirštas lobynas”. Vaikai žaidė senovinius žaidimus, kurių metu susipažino su senaisiais buities daiktais ir žaislais.
2024-02-14 8 – I g klasės mokinių svečiais buvo Lietuvos Probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus specialistės. Vienas iš klasės valandėlės tikslų buvo supažindinti mokinius su šia profesija, suteikti daugiau žinių apie darbo specifiką, išsiaiškinti, kokių asmenybės savybių reikia norint dirbti tokį darbą.
Vasario 14 dieną klasės valandėlės metu Pagėgių pasienio rinktinės specialistė Irina Zagorskienė penktokus supažindino su pasieniečio profesija, valstybės sienos apsaugos tarnybos funkcijomis.
Vasario 13 dieną Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos šeštos klasės mokiniai kartu su auklėtoja Sonata ir visuomenės sveikatos specialiste Terese, baigė dviejų pamokų diskusiją „Alkoholio, rūkymo, narkotinių medžiagų žala jaunam žmogui“. Mokiniai susipažino su žmogui žalingais įpročiais žalojančiais jauno žmogaus protą, sveikata, kūną. Žiūrėjo informacinį filmą, pildė anoniminę apklausą ir diskutavo sveikos gyvensenos temomis. Kitoje pamokoje aptarti anoniminės anketos rezultatai. Susidomėję aptarėme žalingų įpročių plitimą ir žinias klasės draugų rate.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Teresė Lydekaitienė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Teresė Lydekaitienė
Vasario 12 dieną 7 klasės mokiniai turėjo netradicines veiklas Tauragėje, studijoje „Saugykla”. Užsiėmimo metu mokiniai žaidė komandomis, bet nugalėjo draugystė. Nuoširdus AČIŪ „Saugyklos” merginoms už geras emocijas ir smagiai praleistą laiką.
2024-02-09 aštuntos klasės mokiniai lankėsi Pagėgių priešgaisrinėje tarnyboje, susipažino su „Ugniagesio gelbėtojo profesija“.
Vasario 7 d. penktokų klasės valandėlė vyko Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filiale. Tema – „Garbingas elgesys internete. Kas tai?“.
Sausio mėnesį Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos moksleiviams vyko paskaitėlių ciklas „Infekcinės ligos, mikrobų pasaulis ir asmens higiena“. Mokiniai susipažino su nematomu mikroorganizmų pasauliu, sužinojo virusų ir bakterijų keliamas grėsmes ir naudas. Ikimokyklinės ugdymo grupė ir pradinukai žiūrėjo filmuką „Kakė Makė apie mikrobų pasaulį“. Piešė bakterijas ir virusus. Vyresni diskutavo apie nematomą mikrobų gyvenimą, bakterijų ir virusų sukeliamas ligas, sužinojo kaip išvengti infekcinių ligų.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Teresė Lydekaitienė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Teresė Lydekaitienė
2024-01-25 Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai su mokytoja I. Čerkauskiene sausio 24 dieną vyko į miestelio biblioteką. Kur vyko kūrybinė edukacija ,,Skaitykime, kurkime ir svajokime!“, skirta Tarptautinei edukacijos dienai paminėti.
Ačiū, bibliotekininkei L. Norbutienei už kvietimą ir saldžias dovanėles.
Ačiū, bibliotekininkei L. Norbutienei už kvietimą ir saldžias dovanėles.
Sausio 23 dieną Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų veikla „Skaičiai ir raidės žiemą” vyko ugdymosi sodelyje. Vaikai išsirinkę gražiausią spalvą, pasičiupę teptukus, sniege rašė jau išmoktas raideles ir skaičiukus. Pasirodo galima rašyti ne tik lape ar sąsiuviniuose, bet ir sniege.
Sausio 22 dieną pirmokai dalyvavo edukacijoje ,,Senolių pramintais takais“. Susipažino su senoviniais daiktais, jų paskirtimi. Klausėsi Mažosios Lietuvos tarme sekamos pasakos. Mokėsi austi. Edukacija vaikams labai patiko.
Gruodžio 19 d. ketvirtokams projektinė veikla ,,Čia yra visko, ko mums reikia“ vyko gimnazijos muziejuje. Mokiniai susipažino su Mažosios Lietuvos advento ir Kalėdų tradicijomis, papročiais. Kalėdinę eglutę papuošė taip, kaip ją puošdavo mūsų senoliai.
2023 12 18 dieną III g klasės mokiniai keliavo į Tauragės STEAM centrą atlikti praktinio darbo „Saulės modulyje vykstančių energijos virsmų tyrimai“. Mokiniai susipažino su šviesos energijos virsmais į elektros energiją, fotoelektros elementais bei moduliais bei jų energinėmis charakteristikomis. Naudojant laboratorijos įrangą atliko Saulės modulio eksperimentinį tyrimą ir gavo bei išnagrinėjo voltamperines bei galios charakteristikas. Mokiniai suprato, kad Saulės modulio generuojama elektrinė galia priklauso nuo apšvitos reikšmių.
2023-12-15 penktadienį, 8 ir III g. klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje etikos pamokoje „Sapnų gaudyklių paslaptis“.
Penktadienį 2023-12-15 trečios klasės mokiniai turėjo linksmą ugdymosi pamoką „Advento rogių keliu”. Mokyklos sporto aikštyne mokiniai piešė ant sniego, darė sniego angelus, vyko rogučių estafečių varžybos, po kurių visi nutarė, kad laimėjo draugystė. Smagiausia buvo – čiuožinėjimas rogutėmis nuo kalniuko. Truputį pavargę, bet linksmi, grįžome į klasę, kur prie arbatos puodelio ir sausainių kalbėjome apie Adventą, švenčių laukimą, kad būtų prasmingas, šiltas, suteiktų teigiamų emocijų ir gerumo.
2023-12-13 7 klasės mokiniai keliavo į Tauragės STEAM centrą atlikti praktinio darbo „Labirintu per veidrodžių karalystę“. Šiame darbe mokiniai turėjo suprojektuoti labirinto eskizą panaudojant kuo daugiau plokščiųjų veidrodžių. Dirbdami porose, mokiniai gamino veidrodžių labirintą, kuriuo šviesa, įėjusi į labirintą, atsispindėdama nuo kiekvieno veidrodžio keitė savo kryptį ir tokiu būdu išėjo iš labirinto. Darbo metu įsitikino, kad galioja tiesiaeigis šviesos sklidimas (kai šviesa sklinda tiesiomis linijomis) ir šviesos atspindžio dėsnis (atspindžio kampas visuomet lygus spindulio kritimo kampui). Dėl to, tinkamai pagamintu labirintu šviesa sklido ilgu keliu. Liniuote mokiniai išmatavo šviesos šaltinio spindulių sklidimo kelią. Mokinių poros varžėsi tarpusavyje, lygindami sukurtų šviesos srautų labirinte ilgį. Nugalėtoja tapo Cepelinų komanda. Ši komanda nugalėjo ne tik savo klasės draugus, bet ir sukūrė patį ilgiausią spindulio kelią labirinte Tauragės STEAM istorijoje. Apsilankę STEAM centre, mokiniai turėjo galimybę pabūti išradėjais, prisiliesti prie paslaptingo plika akimi nematomo pasaulio.
2023-12-13 trečiokai netradicinei pamokai atkeliavo į gimnazijos biblioteką. Garsinis skaitymas lavina mokinių raiškų skaitymą, pamokantis tekstas – skatina norą „augti”. Džiaugiuosi jaunųjų skaitytojų įsitraukimu į teksto skaitymą ir į jo klausymąsi. Bibliotekininkė Laura.
Gruodžio 13 dieną penktokai praleido kitaip: Tauragės pilies menėse rašė Balzako laišką, gamino atvirlaiškį. Aplankė Pagramančio regioninį parką. Linkime gražaus švenčių laukimo ir geros nuotaikos.
Gruodžio 12 d. trečios klasės mokiniai lankėsi gimnazijos muziejuje, dalyvavo edukacijoje „Senolių pramintais takais”. Susipažino su senoviniais buities daiktais, nusiaudė skirtuką knygai. Austi patiko, nors tai nebuvo labai lengva…
2023-12-12 pirmokėliai lankėsi Tauragės STEAM centre, kur vyko edukacija „Spalvų šokis”. Pamatė, kaip į vienos spalvos tirpalą įlašinus sodos ar citrinos rūgšties tirpalo išgauname kitą spalvą. Išsiaiškino, kad riebalai vandenyje netirpsta.
2023-12-12 dieną Evos močiutė Laima Norbutienė pamokė pirmokėlius, kaip pasigaminti Kalėdų žvaigždę, vėliau šoko senio besmegenio šokį ir vaišinosi besmegenio saldėsiais.
Gražaus bendradarbiavimo su pirmokėlių tėveliais tęsinys.
2023-12-11 „Adventinius skaitinius“ tęsė pirmokės Evos močiutė Aurelija Preimonienė.
2023-12-11 „Adventinius skaitinius“ tęsė pirmokės Evos močiutė Aurelija Preimonienė.
2023-12-11 3g ir 4g klasių gimnazistai lankėsi Tauragės STEAM centre, kur atliko praktikos darbą „Dažų elektroforezė”. Darbo metu galėjo įsivaizduoti kokių įgūdžių reikia dirbant laboratorijoje, pamatė, kaip agarozės gelyje keliauja molekulės, įsitikino, jog ne visi dažai sudaryti iš vienos spalvos medžiagų molekulių.
2023-12-08 „Adventinius skaitinius“ skaitė pirmokės Milės mamytė Diana. Mokinukai mankštinosi, įdėmiai ir sutelkę dėmesį klausėsi antros Kalėdų stebuklo pasakos. Atlikę užduotis, atsakę į klausimus – vaišinosi Kalėdiniais skanėstais.
Gruodžio 5 d. 2 kl., 3 kl. ir 4 kl. mokiniai dalyvavo Kultūros paso edukacijoje „Žaidžiame teatrą – skaitymo skatinimo programa”. Mažieji aktoriai įsikūnijo į pasakų veikėjus ir skaitydami vaidino savo draugams.
2023-12-04 „Adventinius skaitinius“ skaitė pirmoko Nedo mamytė, Natalija. Mokinukai labai įdėmiai ir sutelkę dėmesį klausėsi pasakos apie Kalėdų stebuklą. Išklausę – atsakė į užduotus klausimus, pasakojo, aptarė. Laukia tęsinys…
Paskutinę rudens dieną lapkričio 30-ą lietuvių kalbos ir literatūros – anglų kalbos modulis „Advento laukimas“ 7 klasei vyko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre. Ši diena ypatinga, nuo seno vadinama Saulės grįžtuvių laukimo pradžia arba Šv. Andriejaus diena, kada prasideda advento laikotarpis. Mokiniai sužinojo, kad šią dieną (naktį) buvo daromi įvairūs burtai, spėjimai. Edukaciniame užsiėmime mokiniai susipažino su vienu iš seniausių amatų – žvakių liejimu ir kiekvienas į savo namus parsivežė natūraliu vašku kvepiančią žvakę. Pažaidę advento žaidimų gera nuotaika išgužėjo į švenčių laukimo laikotarpį.
2023-11-29 Klasės valandėlė I g klasėje apie policininko profesiją. Buvo įdomu susipažinti su policininko profesijai reikalingais įgūdžiais, priemonėmis, jas išbandyti.
Lapkričio 28 dieną Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės „Šypsenėlė“ vaikai dalyvavo pamokėlėje „Sveikas maistas sveikas vaikas“. Mažieji susipažino su maisto pasirinkimo piramide, kalbėjo apie savo mėgstamiausius maisto produktus, sužinojo ką labiausiai reikėtų valgyti pusryčiams, pietums ir vakarienei. Dėliojo maisto pasirinkimo piramidės dėlionę. Dovanėlių gavo po priklijuojamą linksmą šypsenėlę.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Teresė Lydekaitienė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Teresė Lydekaitienė
Lapkričio 17 d. III g. klasės mokiniams vyko netradicinė etikos pamoka-susitikimas su Pagėgių policijos komisariato bendruomenės pareigūne Jurgita Kurelaitiene. Pamokos metu mokiniai susipažino su prekybos žmonėmis formomis, pinklėmis ir kaip būti budriais, kad į jas nepakliūti.
Influenceris – ateities profesija? 2023-11-14 Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos III g ir IV g klasių mokiniai bibliotekininkės Lauros buvo pakviesti į netradicinę pamoką – susitikimą. Sulaukta trijų viešnių iš Tauragės. Giedrės Valaitienės ir Ievos Juškevičienės iš Tauragės Užimtumo tarnybos regioninio karjeros centro. Giedrė gimnazistams pateikė informaciją apie profesijas, galimybes, pasirinkimus ir palinkėjo apsispręsti klausantis širdies balso. Taip pat pristatė šiuolaikišką ir inovatyvią influencerio profesiją. Tad trečia viešnia – Gintarė Šilerė – asmeninė sporto trenerė, verslininkė ir influencerė. Gintarė papasakojo savo istoriją, kaip sportą derina su įsteigtu verslu "Saldumynų namai" ir viską apjungia influencerio – socialinės žiniasklaidos nuomonės formuotojo darbu. Trumpai papasakojo technines Instagram subtilybes, šios profesijos užkulisius bei specifiką. Sportas ir disciplina Gintarę lydi kasdienoje. Dėl šių savybių pavyko pasiekti visų užsibrėžtų tikslų. Instagram asmeninės paskyros vedimas iš pažiūros atrodo linksma veikla, tačiau šios profesijos taip pat reikia mokytis. Viešnios papasakojo, kokių reikia turėti asmeninių savybių, kad galėtum dirbti šiame darbe ir uždirbti. Žinoma influencerė iš Tauragės gimnazistam priminė - kokią profesiją jaunas žmogus pasirinktų - visur reikės įdėti pastangų, noro išeiti iš komforto zonos, siekimo mokytis, tobulėti, kelti kvalifikaciją ir beabejo nuoširdžiai dirbti. Gimnazistams renkantis karjeros kelią palinkėjo, kad pasirinkimas būtų ne draugų norų pildymas kartu ar studijų pasirinkimas pagal mados klyksmą, o pajautimas iš širdies.
Lapkričio 10 d. Pagėgių Algimanto Mackaus ir Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijų IVg kl. mokiniai dalyvavo netradicinių lietuvių kalbos ir literatūros pamokų ciklo „A. Mackus ir J. Bobrovskis mūsų krašto istorinio ir literatūrinio naratyvo kontekste “ pirmojoje pamokoje. Vilkyškiuose įsikūrusiame Istorijos inkubatoriuje gidė Lina Krūminienė priminė svarbiausius Pūsijos istorijos faktus, papasakojo įdomių istorijų apie karalienę Luizę, supažindino su Vilkyškių miestelio praeitimi. Mokiniai išbandė interaktyvią „Siauruko“ sieną, aktorinius gebėjimus parodė vaidybinėse situacijose. Gimnazistai domėjosi rašytojo Johaneso Bobrovskio ryšiais su Vilkyškiais ir jų apylinkėmis, susipažino su kūrybos bruožais. Bendradarbiavimo idėjos autorės – mokytojos Vilma Vaivadienė ir Rima Navickienė.
2022-10-17. 8 kl. mokiniai Tauragės STEAM centre dalyvavo veikloje „Microbit ir jutiklių pajungimas". Mokiniai prie Microbit jungė LED šviesos juostas, varikliukus.
Spalio 10 d. 3 kl. mokiniams vyko netradicinė integruota fizinio ugdymo ir gamtos mokslų veikla „Pėsčiųjų žygis su kuprinėmis“. Trečiokai, atsakingai pasiruošę žygiui aprangą, apavą ir sveikus užkandžius, sparčiu ėjimu leidosi iki Raganų eglės. Eidami stebėjo rudenėjančios gamtos grožį, miško paklotę, prisiminė judėjimo reikšmę žmogaus sveikatai. Nuėjus pusę atstumo, prie Raganų eglės, susibūrė sveikiems užkandžiams ir vandenėlio grukšniui. Grįžtant netrūko žaidimų ir dainų. Nueita apie 6 kilometrus - ištvermė išbandyta...tikslas pasiektas, nors nuovargis kirto kojas ne vienam... Mokytoja J. Lalaitė
Rugsėjo 25 d. trečiokams vyko netradicinė dailės pamoka. Mokiniai Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centre stebėjo ir aptarė S. Kancevyčiaus fotografijos darbų parodą "Saulės vaikai" ir V. Gocento tapybos darbų parodą "Klaipėdos kraštas: etiudai ir eskizai". Dėkojame edukatorei Linai K. už galimybę mokytis ir už mokyklos sienų. Mokytoja J. Lalaitė
2023 m. rugsėjo 12 d. trečiokams gimnazijos ugdymosi sodelyje vyko netradicinė integruota fizinio ugdymo ir lietuvių kalbos pamoka „Akmenėlių ir rasos taku“. Mokiniai, perskaitę A.Jurašio istoriją „Paprastas akmenėlis“, skubėjo į ugdymosi sodelį, kur laukė prausimasis ir braidynės rasoje, bėgimas basomis akmenėlių ir Basakojų taku. Nusiplovę padukus, trečiokai ieškojo „ypatingo“ akmenėlio, apie kurį kurs savo istorijas. Palinkėkime jiems kūrybinės sėkmės. Mokytoja J. Lalaitė
2021-2023 m. m. netradicinių pamokų yra čia.
2023 m. gegužės 30 d. antrokai skubėjo prie Naumalūnio tvenkinio, kur atvėrė vasarai duris: vyko ugdymosi diena „Vasaros mokyklėlė“. Ji prasidėjo pėsčiųjų žygiu nuo Žukų iki tvenkinio. Susipažinę su tvenkinio istorija ir apžiūrėję visą teritoriją, antrokai , remdamiesi savivaldžiu mokymusi ,vedė pamokas vieni kitiems. Tyrinėjo vabzdžius, įtvirtino medžių pavadinimus, atliko skaičiavimo užduotis, rašė gražiausius žodžius smėlyje, žaidė sportinius žaidimus. Vėliau surengė laivelių regatą. Pietūs drauge, maudynės, saulės vonios, pokalbiai su draugu skatino sutarti ir susitarti. Mokinių veidai švietė džiugesiu- pasitikime vasarą visi su šypsena ir gera nuotaika. Mokytoja J. Lalaitė
2023-05-19 IIg – IVg klasių mokiniams vyko netradicinės integruotos istorijos-pilietiškumo pagrindų-geografijos pamokos. Klaipėdos Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje moksleiviai edukacinėse pamokose „(Ne)kasdieniai nutikimai tarpukario Klaipėdoje” ir „Kelionė po Mažąją Lietuvą”, tyrinėdami ekspozicijų sales, eksponatus, užduočių lapuose rinkdami informaciją, spręsdami virtualų žaidimą „Klapėda. 1923“ susipažino su Mažosios Lietuvos istorine ir geopolitine raida. Sužinojo, kaip besikeičiant politinei situacijai kasdienis žmonių gyvenimas kito, kuo gyveno ir kas buvo svarbu tuometiniam klaipėdiečiui. Išsiaiškino, kokias šventes minėjo miestiečiai, kaip tarpukariu keitėsi ir augo miestas. Diskutavo apie lietuvninkų išsaugotą tapatumą ir kalbą, šio krašto įžymiausias asmenybes. Už šią galimybę – prizą - mergaičių komanda „Rambynas“ su savo draugais dėkoja Pagėgių savivaldybės merui Vaidui Bendaravičiui. O trečioji edukacinė – patyriminė pamoka „ Būgnų ir dainų ratas“ vyko Vinetu kaime. Kuriame visi pasijuto tarsi nuvykę į kitą žemyną – Šiaurės Ameriką, į indėnų istorijos muziejų. Mokiniai susipažino su indėnų kultūra, papročiais, gyvenimo būdu, išbandė įvairiausius savęs pažinimo užduotis. Gavę muzikinius instrumentus, atsipalaidavę ir pažadinę savo kūrybinę energiją, kūrė būgnų ritmus, kurie kėlė gerą nuotaiką, emocijas, bendrumą. Mokytojos Sonata ir Laura.
2022-05-12 7 klasėje vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei geografijos pamoka „Mato Šalčiaus kelionės". Mokytojos Rima Navickienė ir Vidutė Stankuvienė mokinius pakvietė į netradicinę kelionę.
2022 m. gegužės 3 dieną antrokai dalyvavo netradicinėje, integruotoje pasaulio pažinimo ir fizinio pamokoje „Orientavimas vietovėje pagal planą”. Mokiniai mokėsi įvairiais būdais įveikti kliūtis. Aiškinosi, kam reikalingas planas, kaip jis sudarytas. Lygino vietovę su pateiktu planu. Naudodamiesi Vilkyškių miestelio planu surado klasės draugo gyvenamąją vietą.
2022-04-28. Integruoto matematikos - informacinių technologijų modulio pamoka „Tiesioginis, atvirkštinis proporcingumas" . Mokytojos Loreta ir Laima mokinius mokė kritiškai mąstyti, taikyti matematines žinias su informacinėmis technologijomis.
Balandžio 28 d. Pasakų būrelio veikla persikėlė į Vilkyškių biblioteką. Čia vyko netradicinė kūrybinė edukacija „Taip ir gimsta pasakos" su bibliotekininke L. Norbutiene. Veikla skirta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei paminėti. Pirmokai kūrė savo pasaką, ją iliustravo. Dabar beliko laukti knygelės „Makso ir Gildos draugystė“ „išleidimo“, kurį sutiko atlikti bibliotekininkė Laimutė. Mažieji kūrėjai, paragavę kūrybinės duonos, suprato, kad tai - nelengvas darbas. Ačiū Vilkyškių bibliotekai už šiltą bendradarbiavimą.
Balandžio 13 d. pirmokams vyko netradicinė matematikos pamoka „Laikrodis” gimnazijos ugdymosi erdvėse. Čia mokiniai, atlikdami įvairias užduotis po vieną ir grupėmis, mokėsi pažinti laikrodį valandos tikslumu. Pažinimo kelias visada lengvesnis, kai aplink erdvės, kurios padeda juo keliauti.
Balandžio 13 d. antrokai dalyvavo netradicinėje, integruotoje matematikos, dailės ir kūno kultūros pamokoje „Laikrodis“. Mokiniai piešė, sportavo, išmoko pasakyti laikrodžio rodomą laiką po vidurdienio ir po vidurnakčio.
2022-04-07 5 kl. mokiniams vyko netradicinė integruota anglų kalbos - pilietiškumo pagrindų pamoka „Velykų papročiai ir tradicijos. Margučių marginimas" Tauragės r. Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre. Kultūrinių renginių organizatorė Jurgita nuotaikingai ir linksmai papasakojo legendą apie Velykų bobutės atsiradimą, pristatė margučių marginimo raštus, jų reikšmę, apie Velykų šventės laukimą ir ruošimąsi jai, vaikų pareigas, papročius ir tradicijas. Antroje edukacijos dalyje mokiniai susikaupę ir atsakingai "rašė" margučius. Mokytojos Sonata Jončienė ir Sigita Juškevičienė
2022-03-01 septintos klasės mokiniams vyko integruota istorijos – dailės pamoka “Egiptiečių raštas ir raštininkai”. Mokiniai susipažino su egiptiečių šventųjų raižinių – hieroglifų atsiradimo priežastimis, jų raida. Atlikdami praktines užduotis bandė dešifruoti egiptiečių raštą. Perpratę rašto ženklus ir taikydami įgytas žinias gaminosi savo asmeninius molinius kartušus.
Vasario 28 d. 1-4 kl. mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje linksmoje interaktyvioje edukacijoje „Kas suvalgys lėčiau?“. Jos metu mokiniai pildė animacinių personažų pietų lėkštę įvairiais maisto produktais aptardami jų naudą sveikatai. Edukatorius skatino ragavimą, dėmesingą valgymą, lėtą kramtymą. Mokiniai stebėjo kaip tai daro įvairūs gyvūnai, mokėsi iš jų. Veiklą paįvairino aktyvios pertraukėlės.
Vasario 25 d. gimnazijos pirmokams vyko integruota netradicinė dailės ir Pasakų būrelio veikla, skirta Lietuvių kalbos dienoms, “Iliustruoju lietuvišką pasaką”. Veikla vyko Vilkyškių miestelio bibliotekoje su bibliotekininke Laima N. Mokiniai klausė pasakos “Trys paršiukai”, aptarė ją ir piešė iliustracijas. Bibliotekoje liko piešinėlių paroda, o pirmokėliai laimingi su dovanėlėmis grįžo į gimnaziją.
Vasario 24 d. 1 klasės mokiniai skubėjo į gimnazijos biblioteką, kur vyko netradicinė etikos pamoka „Knyga-gera bičiulė.“ Bibliotekininkė Laura pirmokėlius supažindino su bibliotekos taisyklėmis, užpildė skaitytojo formuliarus, visiems padovanojo po knygų skirtuką ir padėjo mažiesiems pasirinkti knygeles pagal jų skaitymo gebėjimus. Ką gi, pirmokėliai pradeda bičiuliautis su knygelėmis ir keliauti kartu su jomis nuostabiu PAŽINIMO keliu.
2022-02-11 integruota etikos-tikybos pamoka „Meilė žmogui, dievui, Tėvynei…“ 8 klasėje. Jau nuo pačių seniausių laikų kiekvienas žmogus turi ypatingą ryšį su tėvyne. Taip yra todėl, kad žmogus gimsta tėvynėje – ten, kur jo šaknys, identitetas, jo bendruomenė ir tai, kas žmogui sava. Taigi nuo seno žmonės myli savo tėvynę. Mokiniai drąsiai išreiškė nuomonę, kad meilė tėvynei – ypač svarbus jausmas, kuris negali būti sunaikinamas, nes visada išlieka žmogaus širdyje.
Mokytojos Rasa ir Airida.
Mokytojos Rasa ir Airida.
Sausio 24 d. 7 klasės mokiniai, vadovaujami mokytojų V. Aukštkalnienės ir V. Stankuvienės turėjo integruotą anglų kalbos ir technologijų pamoką. Mokiniai ir mokytojai džiaugėsi pagamintais patiekalais, šiltu bendravimu ir nauja patirtimi.
Sausio 19 dieną 7-12 klasių mokiniams vyko integruotos fizikos-matematikos-karjeros ugdymui pamokos. Mokiniams pamokas vedė VDU studentas Gražvydas Stanevičius, kuris studijuoja Azijos kultūrą ir japonų kalbą. Pamokų tema – „Japonijos istorija: nuo akmens amžiaus iki supervalstybės“. Mokiniams buvo pristatyta Japonija, kaip šalis, puikiai žinoma dėl savo įspūdingos istorijos, turtingos kultūros, technologinės pažangos. Pamokų pabaigoje Gražvydas atsakė į visus mokiniams rūpimus klausimus.
2021 12 22 II g klasės mokiniams vyko integruota rusų vokiečių pamoka „Kalėdos Rusijoje ir Vokietijoje“. Mokiniai aptarė advento ir kalėdinius papročius, mokėsi kalėdinių dainų, atliko praktines užduotis. Pamoka pagilino supratimą, kad šv. Kalėdos svarbi šventė, suartinanti skirtingų pažiūrų, tikėjimų žmones, teikianti džiaugsmą, ugdanti toleranciją.
2021-11-18 5,7 klasių mokiniams vyko integruota etikos-tikybos pamoka „Ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje?“. Mokiniai prisiminė žodžio tolerancija reikšmę, aptarė, kad tolerantiškais būti reikia stengtis kiekvieną dieną. Tolerancija mus moko pakantumo, įpareigoja į pasaulį, jo įvairovę žvelgti kitaip – atvirai, plačiai, suvokiant, kad esame unikalūs savo skirtingumu, kultūrų, požiūrių įvairove. Būdami tolerantiški, mes mokomės vertinti savarankiškai, mąstome kritiškai, samprotaujame etiškai.
2021 m. lapkričio 15 ir 16 dienomis Ig ir IIg klasių mokiniams vyko integruotos pilietiškumo pagrindų – etikos pamokos “Ar tolerantiška/netolerantiška mūsų gyvenamoji vieta?”, kuri skirta paminėti Tolerancijos dienai. Etikos mokytoja pateikčių pagalba su mokiniais prisiminė kas yra tolerancija, jos vertybes. Su pilietiškumo pagrindų mokytoja mokiniai ugdėsi kritinį mąstymą, mokiniai reiškė savo mintis remdamiesi praeities įvykiais iš įvairių sričių tolerancijos/netolerancijos pavyzdžiais, jų pasekmes valstybėje, pasaulyje. Darbo grupėse pateiktoje užduotyje rašė po du, tris pavyzdžius tolerancijos/netolerancijos iš savo gyvenamosios vietos. Vėliau savo įmatytas ir išdiskutuotas mintis pristatė klasės draugams. Kiekvienas individualiai išreiškė savo nuomonę nykščio metodu, ar mūsų miestelis tolerantiškas/netolerantiškas. Taip pat individualiai mokinys dešimtbalėje skalėje įsivertino savo tolerancijos lygį ir kiekviena klasė lentoje pabandė išsiaiškinti bendrą savo klasės tolerancijos ūgtį. Pamokas vedė mokytojos Rasa ir Sonata.
Netradicinė pamoka 5 klasėje AB „Vilkyškių pieninė “ vandens valymo įrenginiuose Inžinierius Sigitas Trijonis papasakojo kaip valomas nuotekų vanduo, kaip pašalinamas smėlis, plūduriuojančios medžiagos ir galiausiai, kaip vandenį baigia valyti bakterijos, sudarydamos aktyvųjį dumblą. Aptarėme, kokios sąlygos reikalingos bakterijoms gyventi ir „dirbti“: šiluma, deguonis, maisto medžiagos.
Spalio 27 d., gimnazijos ugdymosi erdvėse pirmokėliams vyko netradicinė lietuvių klb. pamoka "Polina pasimokė". Mokiniai skaitė tekstą apie neatsargią mergaitę, kūrė pasakojimą pagal paveikslėlius "Polina pasimokė", dalinosi savo patyrimais apie saugų elgesį gatvėje. Ieškojo pėstiesiems svarbių kelio ženklų, susipažino su jų reikšme. Pirmokėliai linki visiems saugių rudens atostogų!
Spalio 21 d. netradicinė ketvirtokų fizinio ugdymo pamoka „Sveika gyvensena“ vyko visuomenės sveikatos priežiūros specialistės T. Lydekaitienės kabinete. Bendroje diskusijoje buvo aptarti aštuoni pagalbos sau žingsneliai. Atkreiptas dėmesys į judėjimo, bendravimo, sveikos mitybos, poilsio svarbą žmogaus sveikatai. Mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti savo širdies plakimo, pasimatuoti kraujo spaudimą ir pulsą. Apžiūrėjo ir palygino, kaip atrodo sveiko ir nesveiko žmogaus vidaus organai.
Pažinti mišką, pamilti medį, išmokti jį saugoti ir vesti vaikus gamtos pažinimo taku padeda buvimas miške. Spalio 20 d. 3 klasės mokiniams Mociškių miške vyko netradicinė pasaulio pažinimo pamoka „Pažinkime medžius“. Apie medžių įvairovę, sėklas, sodinimą, priežiūrą pasakojo girininkė Dalia Mačiežienė. Mokiniai atsakinėjo į pateiktus klausimus, patys klausinėjo ir pažadėjo atvykti pavasarį medelių sodinti.
Vėliau atliko užduotis „Paliesk, pamatyk, užuosk“.
Į mokyklą grįžo puikiai nusiteikę!
Vėliau atliko užduotis „Paliesk, pamatyk, užuosk“.
Į mokyklą grįžo puikiai nusiteikę!
Spalio 19 d. 5-6 klasių mokiniams vyko netradicinės integruotos etikos – anglų kalbos pamokos, klasės valandėlės „Gyvūnai – mūsų geriausi draugai“. Šių pamokų metu mokiniai susipažino su hailendais, alpakomis, poniais, stručiais, smaugliu, iguana. Gyvūnus buvo galima paliesti, pamaitinti ir su jais pažaisti. Mokiniai juos maitino savo atsivežtomis gėrybėmis, už kurias tariame AČIŪ tėveliams. Mokytojos Sigita ir Rasa
Spalio 14 d. 5 klasės mokiniams vyko netradicinė pilietiškumo – anglų kalbos modulio pamoka. Jos metu mokiniai kartu su Vilkyškių turizmo ir informacijos centro vadove Ilona Meire keliavo po miestelį. Sužinojo senosios mokyklos istoriją, aplankė dvaro pastatus bei kitus reikšmingus paminklus. Mokiniai sužinojo daug naujų istorinių faktų apie savo miestelį. Įgytomis žiniomis su draugais dalinsis integruodami anglų kalbą. Mokytojos Sonata ir Sigita
Spalio 14 d. ketvirtokai lankėsi M. Jankaus muziejuje, kur vyko netradicinė lietuvių k. pamoka pagal kultūros paso programą „Johano Gutenbergo išradimo reikšmė knygos raidoje“. Muziejininkė L. Žemgulienė papasakojo apie spausdintos knygos gimimą. Šioje veikloje ypatingai pasižymėjo vokietis Johanas Gutenbergas, išradęs knygos spausdinimo procesą. Mokiniai sužinojo ir išbandė, kaip buvo spausdinamos knygos M. Jankaus laikais. Didelį įspūdį visiems paliko Amžinoji Rambyno kalno knyga. Tačiau smagiausia buvo patiems spausdinti senąja spausdinimo mašinėle ir su antspaudais iš atskirų raidžių rinkti žodžius. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad savo krašte turime tokį istorijos ir kultūros lobyną.
Spalio 11 d. Vilkyškių miestelio bibliotekoje 1 klasės mokiniams vyko netradicinė dailės ir technologijų pamoka, kurios metu pirmokėliai stebėjo Jurgitos Karvelytės piešinių ant šilko „Šilkinės spalvų gamos“ parodą. Mokiniai aptarė dailės darbus, taikytą dailės techniką, rinko gražiausią darbą, galvojo jam pavadinimą. Grįždami į gimnaziją, pirmokėliai grožėjosi nepakartojama rudens spalvų gama.
Spalio 8 d. Pasakų būrelio veikla vyko gimnazijos lauko ugdymosi erdvėse-sodelyje. Pirmokai kūrė pasakos „Dangus griūva“ interpretacijas. Nereikėjo nei miško dekoracijų-viskas po gimnazijos langais. Tik prireikė greitų kojų nuo griūvančio dangaus pasprukti. Mokytoja Jūratė Lalaitė
Spalio 8 d. pirmokams gimnazijos ugdymosi sodelyje vyko netradicinė kūno kultūros pamoka „Obuoliukų greitos kojos“. Dvi komandos susipažino, kas yra estafetės ir surengė linksmas rungtynes. Kaip gera sportuoti lauke…ir obuoliais pasivaišinti… Mokytoja Jūratė Lalaitė
Spalio 4 d. septintokai netradicinėje lietuvių kalbos pamokoje įtvirtino sakinio dalių atpažinimo ir vartojimo įgūdžius. Iš ugdymosi sodo informacinių lentelių pasirinktus sakinius nagrinėjo sakinio dalimis, pristatė bendraklasiams, analizavo padarytas klaidas. Vėliau mokiniai atliko kūrybinę užduotį: pasirinktą ugdymosi sodelį pristatė 6-8 sakiniais, nustatė pavartotas sakinio dalis, aptarė jų raišką.
Spalio 4 d. antrokai dalyvavo netradicinėje pamokoje „Kodėl ruduo auksinis?“. Mokiniai mokėsi įvertinti aplinkos sąlygas. Išmoko skirti pagrindines medžių rūšis. Įžvelgti spalvų, formų, garsų grožį. Žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo viktorinoje. Pailsėję, gerai nusiteikę grįžo į mokyklą.
Rugsėjo 29 d. pirmokai per Gamtos ir menų integruotą modulį (Steam) Vilkyškių miestelyje stebėjo rudenėjančią gamtą ir atliko netradicines tiriamąsias veiklas “Medžių žievės atspaudai” ir “ Augalų subrandintos sėklos”. Gamtoje vykstantys stebuklai veda mažuosius pažinimo keliu.
2021-09-13 netradicinė istorijos pamoka „Istorijos šaltiniai ir jų tyrimas” vienuoliktokams vyko Johaneso Bobrovskio muziejuje. Mokiniai su mokytojo pagalba ir savarankiškai atlikdami užduotis išsiaiškino istorijos šaltinių skirstymo formas, istorikų tyrimo metodus, susipažino, kokie pagalbiniai mokslai ir kokių profesijų žmonės padeda atskleisti informaciją apie praeitį. Pamokoje mokiniai turėjo galimybę pasijusti jaunaisiais istorikais, kai atlikdami užduotį tyrinėjo muziejaus eksponatus ir juos skirstė pagal formas. Taip pat pamoka gimnazistams suteikė galimybę prisiminti Johaneso Bobrovskio asmenybę ir jo veiklą. Pamoką vedė istorijos mokytoja Sonata Jončienė.
2020-09-23 Netradicinė pamoka 6 klasėje “Miško skaidytojų medžioklė”. Šeštokai baigė skyrių “Miškas”, beliko prisiminti skaidytojus. Pasiėmę Petri lėkšteles išėjome jų ieškoti ugdymosi sode. Vėliau atpažinome, priskyrėme tam tikrai grupei įvairius skaidytojus ir paleidome juos į demonstracinę skaidytojų dėžutę. Ypač nustebo, radę didįjį šliužą, visi norėjo jį paliesti, paglostyti. Aptarėme įvairių skaidytojų reikšmę gamtai ir žmogui.
2020-09-17 Netradicinė pamoka 5 klasėje “Bestuburių medžioklė”. Penktokai džiaugiasi, galėdami mokytis natūralioje gamtoje. Klasėje aptarėme bestuburių grupes ir jų atpažinimo būdus, apsiginklavę Petri lėkštelėmis išėjome į ugdymosi soda ieškoti bestuburių: po akmenimis, kelmeliais, medžiuose, ant tvorų, kamienų, žieduose – visur, kur tik galėjome pasiekti. Radome visų grupių bestuburių: voragyvių, vėžiagyvių, vabzdžių, kirmėlių, moliuskų.
2020-09-09 Netradicinė pamoka 6 klasėje “Medžio pasas”. Ugdymosi sode mažose grupelėse mokiniai gavo užduotį parašyti medžio tėvynę, pridėti lapą, vaisių, nuspalvinti žievę, aprašyme pažymėti jo panaudojimą ir kitus įdomius faktus, atrasti ant jo įvairių organizmų ir pristatyti draugams. Ant medžių aptiko grybų, vorų, vabzdžių, galų, kuriuose vystosi gumbavapsvės, net blakių kiaušinių.
.Nepabūgę lietaus, 2020 m. spalio 9 d., pirmokai išvyko į gamtą, dalyvavo netradicinėje pamokoje ,,Svečiuojamės gamtoje rudenį“. Mokiniai susipažino su savo krašto gamta. Mokėsi orientuotis joje, stebėti gamtos objektus ir jų įvairovę, juos lyginti, nustatyti skirtumus, rasti panašumus. Į mokyklą mokiniai grįžo pailsėję, žvaliai nusiteikę, kupini įspūdžių.
2020-03-05 vyko netradicinė istorijos pamoka IIg klasei "Partizaninis karas ir tremtis " Tauragės kovų ir politinių kalinių kančios namų muziejuje, skirta Lietuvos Nepriklausomybės 30-mečio progai. Mokiniai, klausydamiesi muziejaus gido pasakojimo, apžiūrinėdami eksponatus, gilino ir plėtė žinias apie partizanų kovų laikotarpį, jų pasiaukojimą vardan Tėvynės. Turėjo galimybę išgirsti ir pajusti, už ką buvo sulaikomi ir kaip tardomi partizanai buvusioje NKVD būstinės kameroje, pamatyti ir suprasti, kokios gyvenimo sąlygos, buitis buvo karceriuose, įrengtuose partizanų bunkeriuose. Taip pat pamatė buvusių tremtinių bei politinių kalinių daiktų, išsaugotų iš tremties nuotraukų, rankdarbių, laiškų, padėjusių išgyventi sunkius metus. Įsivertinant pamokos pabaigoje mokiniai dalijosi patirtais įspūdžiais, įgytomis naujomis žiniomis, diskutavo apie drąsą, ryžtą, bausmes, gyvybės kainą pasiaukojant vardan Tėvynės laisvės. Istorijos mokytoja Sonata Jončienė.
2020-03-05 aštuntokams vyko integruota etikos-tikybos pamoka „Kas yra meilė?“. Diskutavome, kaip suprantame, kas ir kokia gali būti meilė. Atlikome įvairias užduotis. Padovanojome gėlės žiedelį už ką mes mylime vieni kitus. Dabar jau žinome, kas ta meilė yra! Mokytojos Rasa ir Airida.
2020-02-06 Trečiokams vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka "Vaikystė su knyga", skirta " Metų vaikų knygos 2019" populiarinimui ir skaitymo skatinimui, Pagėgių Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filiale. Bibliotekininkė Laimutė N. pristatė vaikų knygas, skirtas geriausiai Metų vaikų knygai išrinkti. Trečiokai šiltai prisiminė susitikimą su knygos autore I. Zarambaite, pasidalino susitikimo įspūdžiais. Stebėjome knygų parodą, aptarėme, skaitėme ištraukas, rinkome spalvingiausią iliustraciją. Pamokos pabaigoje rinkomės knygas laisvalaikio skaitiniams. Dėkojame bibliotekininkei Laimutei N. už bendradarbiavimą. Mokytoja Jūratė Lalaitė.
Vasario 5 d. 3 klasėje vyko integruota anglų ir lietuvių kalbos pamoka ”Aš galiu, aš moku…” Anglų klb. Mokytoja Vaida Aukštkalnienė ir mokytoja Jūratė Lalaitė mokė trečiokėlius veiksmažodžio asmenavimo, aiškinosi jo ypatybes. Dirbome visi kartu, porose ir po vieną… Pasirodo, kad ir pamokos gali draugauti. Visai kaip žmonės. Ačiū mokytojai Vaidai už kolegialumą. Mokytoja J. Lalaitė.
2020-01-23 7 kl. mokiniai mokėsi kepti konditerijos gaminius integruotoje technologijų ir anglų kalbos pamokoje. Mokiniai dirbo grupėse: gamino patiekalus pagal pasirinktą receptą, patys rinkosi ingridientus, gaminimo būdą ir eigą. Visą maisto gaminimo procesą mokiniai pristatė lietuvių ir anglų kalbomis, apskaičiavo pagaminto patiekalo savikainą ir kilokalorijas. Kiekvienas buvo atsakingas už savo veiklą, todėl viską atlikome laiku ir puikiai. Skanaus! Mokytojos Vaida Aukštkalnienė ir Vidutė Stankuvienė
2020-01-15 Netradicinė pamoka 5 klasėje "Didysis sprogimas". Penktokai baigė temą “Aplinka ir evoliucija” ir niekaip negalėjo suprasti apie kokį didįjį sprogimą kalbėsimės netradicinėje pamokoje ugdymosi sode. O kai suprato, jog apie pumpurus, tai pripaveikslavo įvairių spalvų ir formų pumpurų, žavėjosi jais, išmoko atskirti žiedinius ir lapinius pumpurus, sužinojo, kas slypi pumpure. Tikslingai panaudoti mobilieji telefonai. Mokytoja Marytė Gečienė.
Sausio 13 dieną trečiokai, kartu su visa gimnazija, pradėjo akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Toliau vyko netradicinė kūno kultūros pamoka “Sausio 13-osios bėgimas”. Greičiausi ir išvermingiausi trečiokai šie: Ievutė M., Rugilė M., Naglis Č. ir Ugnius P. Mokytoja Jūratė Lalaitė.
2020-01-09 Dešimtokams vyko integruota etikos ir anglų kalbos pamoka „Etiketas“. Diskusijos metu mokiniai išsakė savo nuomonę apie etiketą. Aptarė, kokios etiketo taisyklės užsienyje ir Lietuvoje. Dirbdami grupėse kūrė etiketo taisykles pamokų metu, pietaujant valgykloje, kalbėjo apie tarpusavio bendravimą pertraukų metu mokykloje ir viešose vietose. Mokytojos Rasa Šlajienė ir Vaida Aukštkalnienė.
2020-01-08 septintos klasės mokiniams vyko integruota istorijos – dailės pamoka “Egiptiečių raštas ir raštininkai”. Mokiniai atlikdami individualias ir užduotis porose išsiaiškino egiptiečių šventųjų raižinių - hieroglifų - atsiradimo priežastis, jų raidą, susipažino su abėcėlės pirmtakų (hieroglifų) raidynu. Įgytas žinias taikė gamindamiesi asmeninius kartušus. Mokytojai Sonata Jončienė ir Eligijus Kriaučiūnas.
2019-11-27 Vienuoliktokai biologai ir fizikai lankėsi AB “Vilkyškių pieninėje” netradicinėje integruotoje pamokoje “Fermentai ir technologijos pieno pramonėje”. Įmonės personalas labai vaizdžiai pristatė savo įmonės darbą, reikalingų profesijų sąrašą, motyvacinę sistemą, pademonstravo fermentų veikimą, jų reikšmę sūrių pramonėje, lankydamiesi cechuose mokiniai suprato kodėl tokie griežti higienos reikalavimai, pamatė, kaip dirba robotai, kurių įmonėje yra dvi rūšys: vieni varto sūrius, kiti “aprengia” juos plėvele. Mokytojai Marytė Gečienė ir Petras Stankus.
Lapkričio 22 d. trečiokai skubėjo į M. Jankaus muziejų: ten vyko netradicinė edukacinė lietuvių klb. pamoka "Literų kasų pasakojimai", skyriaus "Mano šalis ir gimtasis žodis" apibendrinimui. Pamoką vedė muziejininkė L. Žemgulienė. Mokiniai susipažino su spausdinto rašto atsiradimu, “išbandė” spaustuvininko darbą, patys dėjo žodžius iš literų. Nelengvas buvo rašto ir spaustuvininkų kelias. Mokytoja J. Lalaitė.
2019-11-15 Šiandien penktokai turėjo netradicines pamokas Šilutės rajone, pamario krašte, kur gyvena ar gyveno žvejai, pelkininkai, laivadirbiai. Pirmiausia aplankėme Aukštumalos pažintinį taką, kuris yra 1200 m ilgio, mokiniai sužinojo, kuo aukštapelkė skiriasi nuo žemapelkės, susipažino su įspūdinga aukštapelkės augalija, gyvūnija, durpių susidarymu. Prisiuostę gailių vyko į Lankupius ant ilgiausio kabamojo tilto Lietuvoje ( 130 m ilgio), ten pat apžiūrėjo ir šliuzus, kurie, pasirodo, vis dar yra veikiantys. Tada vyko į Drevernos uostą, kur susipažino su laivadirbio Jono Gižo gyvenimu bei patys nuspalvino ir pasidarė vėtrungę. Aplankėme gražų Drevernos uostą, kas nebijojo aukščio- užlipo į 15 m aukščio apžvalgos bokštą, pasižvalgė po Kuršių marias, Juodkrantės krantus. Bet vistiek smagiausia buvo ….sūpynėse. Mokytoja Marytė Gečienė.
2019-11-14 Devintokams vyko integruota etikos, istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamoka „Tolerancijos/ netolerancijos vertybės šiandien ir praeityje“, skirta paminėti Tarptautinei tolerancijos dienai. Pokalbio metu su etikos mokytoja mokiniai išsiaiškino ir aptarė žodžio Tolerancija reikšmę, susipažino su 2019 metų Tolerancijos idėja – Tolerancijos švyturys. Dirbdami grupėse, su istorijos mokytojos pagalba, moksleiviai ieškojo XX a. tolerancijos/netolerancijos pavyzdžių mūsų Lietuvos istorijoje, aptarė jų pasekmes pristatydami klasės draugams. Gamino tolerancijos laivus, rašė svarbiausią savo Tolerancijos vertybę, sentencijas apie toleranciją, suvokdami kaip taikaus sugyvenimo visuomenėje prasmę. Mokytojos Rasa Šlajienė ir Sonata Jončienė.
2019-11-12 Šiandien 5 klasė mokėsi netradicinėje aplinkoje: lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Apsisprendimas ir atsakomybė literatūroje ir gyvenime“ vyko LGGD Tauragės skyriuje, įsikūrusiame Rūgalių kaime. Įstaigos vadovas Sigitas Klymantas svetingai priėmė, papasakojo apie globojamus šunis, supažindino su auginamais egzotiniais gyvūnais, atsakė į netikėčiausius klausimus. Vaikai mokėsi mylėti, užjausti, rūpintis, elgtis atsakingai. Plačios penktokų šypsenos, spindinčios akys, švelnūs gyvūnų paglostymai rodo, kad įspūdžiai dar ilgai neišblės. Mokytoja R. Navickienė ir įstaigos vadovas S. Klymantas nuoširdžiai dėkoja mokiniams ir jų tėveliams už gyvūnams padovanotą maistą. Mokytojos Lina Masedunskienė ir Rima Navickienė.
2019-11-11 Šiandien 5, 6 ir 7 klasės turėjo netradicinę pamoką, kurioje nagrinėjo įvairias žemės uolienas, naudingąsias iškasenas, jų panaudojimą, pabandė atpažinti iškasenas pagal garsą, po to susipažino vizualiai. Pabaigoje iš spalvoto smėlio pasidarė sau dekoratyvinę puokštę – tai dar vienas smėlio panaudojimo būdas. Dėkojame Audronei Grigorjevienei, pravedusiai pamoką pagal kultūros paso užsakymą. Mokytoja Marytė Gečienė.
Lapkričio 11 d. 3 kl. mokiniams gimnazijos bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių klb. pamoka, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei. Skaitėme A. Lindgren ištrauką "Pepė švenčia gimtadienį" iš knygos "Pepė Ilgakojinė", aptarėme ištrauką, uždavėme klausimus vienas kitam. Vėlyvas ruduo-pats laikas griebti knygas į rankas. Mokytoja Jūratė Lalaitė.
2019-10-24 Klasės valandėlė „Nėra teisės be pareigos“ 6 kl. Aš esu svarbus... ir kiti yra svarbūs. Aš turiu teisę klysti ... ir pareigą pasitaisyti. Tokiomis frazėmis pradėjome užsiėmimą. Dirbdami grupėse analizavome įvairių situacijų sprendimų būdus. Giliai mintyse bandėme pasverti, ko mes daugiau turime, teisių ar pareigų? Klasės valandėlę vedė socialinė pedagogė Rasa Šlajienė.
Spalio 22 d. devintokams vyko integruota pilietiškumo pagrindų ir klasės valandėlės pamoka - paskaita "15-mečių ir 16-mečių teisės, pareigos, atsakomybė, pasekmės" kurioje svečiavosi Pagėgių policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rima Buinauskienė. Mokiniai įdėmiai išklausė prevencinę medžiagą, susipažino su administracine bei baudžiamąja teise, atsakinėjo į klausimus, tikrinosi įgytas žinias. Diskusijos metu mokiniai teikė svečiui jiems rūpimus ir aktualius klausimus. Klasės vadovė, pilietiškumo pagrindų mokytoja Sonata Jončienė.
Spalio 22 d. 3 kl. mokiniai ugdymąsi tęsė netradicinėse erdvėse - vyko netradicinė pasaulio pažinimo pamoka “Mažieji mokslininkai. Noriu pažinti gamtą”. Dirbdami grupėse, mokiniai stebėjo medžius ir grybus, nustatė vėjo kryptį, tyrinėjo vandens telkinio vabzdžius, atliko tyrimą popieriaus savybėms nustatyti. Savo tyrinėjimus fiksavo užduočių lapuose, darė išvadas, vėliau pristatė. Koks dar mažai pažintas ir nuostabus aplinkinis pasaulis! Mokytoja Jūratė Lalaitė.
Spalio 18 d. trečiokai “medžiojo” rudens spalvas - vyko netradicinė dailės pamoka - pleneras "Rudens spalvos". Visą Vilkyškių miestelio rudens grožį mokiniai talpino savo piešiniuose, o vėliau - parodėlėje. Mokytoja Jūratė Lalaitė.
2019-10-18 klasės valandėlė „Kaip man sekasi“ 5 kl. Mokiniai diskutavo, su kokiais džiaugsmais ir nusivylimais susiduria mokykloje. Kaip sekasi bendrauti su klasės draugais. Kas džiugina, o gal kartais net ir liūdina. Kaip pasielgti susidūrus su sunkumais. Socialinė pedagogė Rasa Šlajienė.
2019-10-18 Netradicinė etikos pamoka IIIg kl. Ją vedė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rima Buinauskienė. Spalio 18 d. minima „Kovos su prekyba žmonėmis diena“. Mokiniai buvo informuoti, kad būtina neprarasti budrumo ir neįkliūti į pinkles. Mokytoja Rasa Šlajienė.
Spalio 16 d. Pasakų būrelio dalyviai skubėjo į gimnazijos ugdymosi kiemelį, kur vyko netradicinė veikla „Rudens suktinis“. Mokiniai klausėsi, aptarė ir improvizavo kartu su dviem milžinais, Jurgiu ir Barkum, iš padavimo apie Jurbarko miesto atsiradimą, „kalbino“ pirštinines lėles ir sekė vienas kitam rudens pasakas...
Pasakiškas ruduo-pasakiškoms pasakoms!!!! Mokytoja Jūratė Lalaitė.
Pasakiškas ruduo-pasakiškoms pasakoms!!!! Mokytoja Jūratė Lalaitė.
2019-10-16 Penktokai per klasės valandėlę šiandien tiesiog draugiškai džiaugėsi rudeniu... Kiek emocijų, kiek šypsenų!
2019-10-16 klasės valandėlė „Bendravimo kultūra“ 8 klasėje, kurią vedė klasės draugė Austėja ir socialinė pedagogė Rasa. Valandėlės metu aptarėme kas yra bendravimas, kaip reikia bendrauti su žmonėmis. Padiskutavome, kokie būdai lengvina mūsų bendravimą tarpusavyje, kaip mes bendraujame su aplinkiniais. Atlikome testą, o užsiėmimo pabaigoje įtvirtinome žinias atsakinėdami į paruoštus Austėjos klausimus. Teisingai atsakiusiųjų į pateiktus klausimus - laukė saldūs prizai. Bendraukime draugiškai, nes tai mūsų didžiausia vertybė! Socialinė pedagogė Rasa Šlajienė.
Spalio 15 d. antrokų lietuvių k. pamoka vyko gimnazijos bibliotekoje. Mokiniai susipažino su knygų grupavimu pagal sritis ir rūšis. Aiškinosi, kaip ir kuriose bibliotekos vietose nurodomos knygų grupės. Bendradarbiaudami tarpusavyje ieškojo nurodytų užrašų ir patys kūrė užrašų korteles. Mokytoja Egidija Jurkšaitienė.
2019-10-11 Integruota biologijos - chemijos pamoka 11 klasėje tema "Baltymai". Vienuoliktokai susipažino su baltymų monomerų aminorūgščių sandara, peptidiniu ryšiu, atliko biureto reakciją baltymams atpažinti, sužinojo 4 baltymų sandaros lygius ir kas su jais atsitinka baltymams denatūruojant. Mokytojos Marytė Gečienė ir Virginija Motėkaitienė
2019-10-11 “Apie rūgimo, fermentacijos procesus AB "Vilkyškių pieninėje".
Devintokams netradicinė integruota biologijos-chemijos pamoka vyko šalia mokyklos esančioje įmonėje AB “Vilkyškių pieninė”. Kalbėjome, kokie rūgimo, fermentacijos procesai vyksta gamykloje gaminant sūrius, kaip fermentai padeda pagaminti juos, kodėl turi būti palaikoma tinkama temperatūra, pH. Apsilankėme ir gamybos cechuose, kur prieš tai turėjome praeiti visą dezinfekciją, aptarėme ir šį reikalavimą. Labiausiai mokiniams įstrigo dirbantys robotai, jų matėme net tris: du vartė ir kilnojo sūrius, o vienas aprenginėjo sūrius plėvele. Aptarėme, kokių profesijų žmonės dirba tokioje įmonėje. Mokytoja Marytė Gečienė.
Devintokams netradicinė integruota biologijos-chemijos pamoka vyko šalia mokyklos esančioje įmonėje AB “Vilkyškių pieninė”. Kalbėjome, kokie rūgimo, fermentacijos procesai vyksta gamykloje gaminant sūrius, kaip fermentai padeda pagaminti juos, kodėl turi būti palaikoma tinkama temperatūra, pH. Apsilankėme ir gamybos cechuose, kur prieš tai turėjome praeiti visą dezinfekciją, aptarėme ir šį reikalavimą. Labiausiai mokiniams įstrigo dirbantys robotai, jų matėme net tris: du vartė ir kilnojo sūrius, o vienas aprenginėjo sūrius plėvele. Aptarėme, kokių profesijų žmonės dirba tokioje įmonėje. Mokytoja Marytė Gečienė.
2019-10-10 Integruota informacinių technologijų ir anglų kalbos pamoka "Underwater Sculptures: PPT Presentations". Mokytojos Loreta Stonienė ir Donata Šaulytė.
2019-09-26 Integruota etikos – informacinių technologijų pamoka 8 kl. „Narkotikams – NE“. Mokiniai diskutavo, kokios yra psichiką veikiančios medžiagos ir koks jų poveikis žmogui. Aptarė, kokios narkotikų vartojimo priežastys, rūšys, kuo rizikuoja žmogus, vartodamas narkotikus. Suradę internete daugiau informacijos apie psichiką veikiančias medžiagas, parengė pristatymus. Mokytojos Rasa Šlajienė ir Loreta Stonienė.
2019-09-23 Netradicinė istorijos pamoka „Istorijos šaltiniai ir jų tyrimas” vienuoliktokams vyko Johaneso Bobrovskio muziejuje. Mokiniai su mokytojo pagalba ir savarankiškai atlikdami užduotis išsiaiškino istorijos šaltinių skirstymo grupes, istorikų tyrimo metodus, susipažino, kokie pagalbiniai mokslai ir kokių profesijų žmonės padeda atskleisti informaciją apie praeitį. Pamokoje mokiniai turėjo galimybę pasijusti jaunaisiais istorikais, kai atlikdami užduotį tyrinėjo muziejaus eksponatus ir juos skirstė pagal tipus. Taip pat pamoka gimnazistams suteikė galimybę prisiminti Johaneso Bobrovskio asmenybę ir jo veiklą. Mokytoja Sonata Jončienė.
Rugsėjo 23-iąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, mūsų gimnazijos Ig ir IIg klasių mokiniai rinkosi į netradicinę-integruotą istorijos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamoką-pilietinę iniciatyvą „Atminties kelias“. Buvo prisimintas masinis žydų naikinimas Antrojo pasaulinio karo metu, žiūrima ir aptarta filmo „Vilniaus getas“ ištrauka, mokinių perskaitytas pranešimas apie Lietuvoje gyvenusius ir nukankintus žydus. Simboliška, kad ugdymosi sodelyje „Hortus aeterna“ („Amžinasis sodas“) buvo skaitomos nepamirštamos grožinių-dokumentinių kūrinių ištraukos apie žydų kančią, dedami lauko akmenėliai tarsi įrodant, jog žmonių kančios atminimas liks gyvas visada. Mokytojos Sonata Jončienė ir Asta Dapšienė.
2019-09-18 Integruota istorijos ir matematikos pamoka 5 klasėje. Mokytojos Sonata Jončienė ir Dovilė Jakubavičienė mokė kaip skaičiuoti amžius, kaip užrašyti juos romėniškais skaičiais, kurie skaitmenys yra romėniški o kurie arabiški, kaip žymėti datas laiko juostoje.
2019-09-12 Netradicinė istorijos pamoka „Vilkyškių miestelio praeities ženklai“ penktokams vyko Vilkyškių miestelyje. Klausydamiesi Vilkyškių turizmo informacinio centro praktiko ir istorijos mokytojos pasakojimo mokiniai susipažino su Vilkyškių miestelio istoriniais įvykiais, paminklais ir jų reikšme, mokėsi iš kokių architektūros detalių galima atpažinti išlikusius senuosius pastatus. Pamokos pabaigoje mokiniai savo darbą įsivertino „Piešiu veiduką“, džiaugėsi patirtais įspūdžiais. Mokytoja Sonata Jončienė.
2019-09-03 Netradicinė anglų kalbos pamoka 5 klasėje "World Around Us". Stebėjome mus supančią aplinką, fiksavome mus supančius daiktus bei reiškinius, juos įvardijome žodžiu bei raštu. Mokėmės bendradarbiaudami ir padėdami vienas kitam. Mokytoja Donata Šaulytė.
2019-06-13 Netradicinė integruota biologijos ir matematikos pamoka 6 klasėje "Medžių aukščio matavimas ir vidurkių skaičiavimas". Mokytojos Marytė Gečienė ir Dovilė Jakubavičienė.
2019-06-12 Šiandien tikras iššūkis. Pagėgių savivaldybės “Lyderių” projekto komanda organizavo tarpmokyklinį renginį. Iš visos savivaldybės sugužėjo mokiniai į stovyklavietę prie Merguvos ežero, pasidalino atsitiktiniu būdu į grupes ir patraukė į iš anksto numatytus objektus mokytis. Man teko Gandrų kolonija, tai ir pamoką vedžiau apie mūsų nacionalinį paukštį – gandrą. Grupėje pakliuvo 10 vaikinų ir viena mergina. Bet visi su užduotimis puikiai susitvarkė: pažaidėme susipažinimo žaidimą, testo pagalba išsiaiškinome ką žinome apie gandrus, panagrinėjome lizdų gamybos medžiagas, kiaušinio dydžius, bandėme atpažinti gandro ir kitų paukščių plunksnas, skaičiavome gandralizdžiuose esančius gandriukus žiūronų pagalba, vertinome lizdų būkles, suradome padėtą paslaptį – gandro plunksną. Būtų buvę smagiau, jei ne karštis +30 laipsnių. Dėkoju savo asistentei Vidai Povilaitienei. Mokytoja Marytė Gečienė.
2019-06-11 Netradicinė pamoka 3g klasėje ugdymosi sode "Augalų morfologija". Turėjo rasti žydinčių augalų ir duotose lentelėse apibūdinti jų stiebus, lapų sudėtingumą ir gyslotumą, užrašyti žiedo formulę ir išbandyti spalvas. Tiek raganos sodelyje, tiek J. Bobrovskio pievelėje, istorijos sodelyje pilna žiedų. Kai kuriuos paaukojome mokslui. Mokytoja Marytė Gečienė.
2019-06-05 Penktokai mokėsi pažinti žolinius augalus, augančius ir dažniausiai matomus pievoje, susipažino su jų savybėmis, reikšme, pamatė, kas juos valgo. Kai kuriems augalų pavadinimai atrodė sunkūs, vietoje "kraujažolės" vis išeina "kraujagyslė" :) ir pan. Nieko, išmoksime. Mokytoja Marytė Gečienė.
2019-06-05 Projektas „Medžių asmens sargybiniai" tęsiamas. Šeštokai ir septintokai turėjo netradicines pamokas, nes praėjo dvi savaitės nuo projekto pradžios ir pirmuosius vikšrus iškėlėme iš ąžuolų. Šeštokai Rokas, Danas, Klaudijus ir Domantas padarė antros kartos vikšrus, Klaudijus gražiai paruošė dėžutes, o septintokai Ieva, Justas ir Kamilė juos sukėlė į ąžuolus. Nelengva, vis tik reikėjo iškelti 80 vikšrų ir tiek pat įkelti naujų. Iškeltuosius galėsime studijuoti: kas pabandė juos lesti, graužti ar kitaip skanauti. Mokytoja Marytė Gečienė.
Birželio 3 dieną antrokų ugdymasis prasidėjo integruotomis kūno kultūros ir pasaulio pažinimo pamokomis „Vilkyškiai laiko labirintuose”. Greitu ėjimu sukome Vilkyškių keliais ir takeliais. Su miestelio istorijos vingiais mus supažindino Pagėgių krašto turizmo informacijos centro gidė I. Meirė. Aplankėme senuosius Vilkyškių pastatus ir paminklus, apžvalgos bokštelį, Pagėgių krašto turizmo informacijos centrą. Nuoširdžiai dėkojame gidei Ilonai už įdomius pasakojimus. Sutarėme, kad pažintį su Vilkyškiais tęsime jau trečioje klasėje. Smagu sportiniu žingsniu pažinti savo kraštą. Mokytoja Jūratė Lalaitė.
2019-05-22 Netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka "Turistinis Vilkyškių žemėlapis" 7 klasėje. Mokiniai rinko informaciją apie lankytinus objektus, kurią panaudos kurdami žemėlapį. Mokytoja Rima Navickienė.
2019-05-22 9 klasės moksleiviams vyko netradicinė istorijos pamoka "Mažosios Lietuvos istorinė ir kultūrinė raida XVI - XX a." Rambyno regioninio parko Lankytojų centre. Devintokai įdėmiai klausydamiesi G. Skipitienės pasakojimo ir nagrinėdami ekspozicijas pildė užduočių lapus: rinko informaciją apie šio krašto šviesuolius, istorinius faktus, papročius, tradicijas ir vertybes. Reflektuojant moksleiviai dalijosi patirtais įspūdžiais ir džiaugėsi turėję galimybę labiau pažinti savo kraštą. Mokytoja Sonata Jončienė.
2019-05-22 Netradicinė klasės valandėlė III g. kl. Bardinų pasienio užkardoje. Susipažinome su pasieniečio kasdienybe. Pamatėme įvairias tarnybos metu naudojamas priemones, diskutavome, pasivaišinome gardžia pasienietiška koše. Mokytojos Rasa Šlajienė ir Laura Grodeckienė.
2019-05-21 Netradicinė pamoka penktoje klasėje „Daržovės“. Ugdymosi sode penktokai šiandien apie daržoves mokėsi paprastai: pasisėjome žirnių, pasodinome jau klasėje sudaigintų salotų, pomidorų, bazilikų, petražolių, pasimokėme, kaip reikėtų įrengti pakeltas lysves, kaip sodinti augalus, kokia jų nauda žmogui. Mokytoja Marytė Gečienė.
2019-05-16 Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos penktos klasės mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros bei biologijos pamokoje netradicinėje aplinkoje – mokyklos sodelyje. Pamokoje, kurios tema buvo „Medžiai gamtoje ir tautosakoje“, mokiniai prisiminė medžių reikšmę gamtoje ir atpažino medžius pagal jų nuopjovas, žievę ir vaisius, padainavo dainą apie fotosintezę. Taip pat įtaigiai sekė sakmes, samprotavo, ko jos pamoko; prisiminė patarlių apie medžius, minė mįsles. Pamoka patiko ne tik mokiniams, jų mokytojoms, bet ir svečiams, juk ji – gamtoje, apie gamtą. Ne veltui rašytojas J.V. Gėtė sakė: „Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas.“ Mokytojos Marytė Gečienė ir Asta Dapšienė.
Oras nelepina, tačiau laukan norisi. Vienuoliktokai, pasiilgę pavasario, gaivaus oro, gamtos kvapo, nusprendė mokytis kieme. Kūrėme dialogus, mokėmės reikšti nuomonę, pritarti draugo nuomonei arba mandagiai nesutikti su ja. Ieškojome argumentų savo nuomonei pagrįsti ir stengėmės pasiekti bendrą komunikacinį tikslą dialoge. Mokytoja Donata Šaulytė.
2019-05-13 Septintokai mokėsi netradicinėje pamokoje apie saugomas teritorijas ir lankėsi Viešvilės rezervate. Susipažinome su Vakarų taiga, žemapelkės ir aukštapelkės skirtumais, stebėjome aukštapelkės augalus ir jų prisitaikymus taupyti vandenį, su gyvūnais ir jų mityba bei gyvenimo būdu, apsilankėme lankytojų centre, kuriame įrengtos nuostabios rezervato bioįvairovės ekspozicijos, pamatėme vieną retų miškų paukščių – kurtinį, nes šiame rezervate kurtiniai veisiami ir vėliau paleidžiami į laisvę. Mokytoja Marytė Gečienė.
2019-05-09 Integruota etikos-tikybos-dailės pamoka „Gyventi be žalingų įpročių“ IIg klasėje. Diskusijos metu dešimtokai aptarė psichoaktyvias medžiagas, jų žalą žmogaus organizmui. Dirbdami grupėse kūrė ir pristatė vieni kitiems sukurtą reklamą „Žalingų įpročių pavojai“. Mokytojai Rasa Šlajienė, Airida Čiužauskaitė, Eligijus Kriaučiūnas.
2019-05-08 Septintokai apie mišką ir medžius mokėsi netradicinėje pamokoje mokyklos ugdymosi sode stotelėje "Žalieji milžinai". Pasidalinę į grupes mokiniai turėjo pagal klausimus ir paveikslėlį bei medžio nuopjovą atpažintį medį, prisiminė augalų mokslinius (lotyniškus) pavadinimus, stebėjo, kaip žydi ąžuolas, atpažino įvairių medžių vaisius. Sunkiausiai sekėsi atpažinti buką, bet dabar jau žinos ne tik buką, bet kaip atskirti juodalksnį nuo baltalksnio. Mokytoja Marytė Gečienė.
Netradicinė anglų kalbos pamoka aštuntokams: "Set-expressions Around Us". Pamokos metu keliavome Vilkyškių miestelio gatvėmis bei takeliais - ieškojome nusistovėjusių anglų kalbos frazių. Rasti pavienius daiktus ar reiškinius ir įvardinti juos angliškai - vieni juokai, tačiau sudaryti angliškas frazes ar išsireiškimus - reikalas sudėtingesnis. Žinoma, nors ir sudėtingesnis, bet įveikėme puikiai. Mokytoja Donata Šaulytė.
2019-05-07 Netradicinė pamoka 10 klasėje prie miestelio tvenkinio "Žemės ūkio teršalai ir vandens tarša". Prisiminė pesticidus, trąšas, jų pliusus ir minusus, prisiminė , kaip teršiamas vanduo, kaip nustatoma vandens kokybė pagal biologinius indikatorius. Vis tik vanduo tvenkinyje neblogas, nes radome ne tik dusių, dėlių, bet ir lašalo lervą bei vandens asiliuką. Ir buožgalvių… Mokytoja Marytė Gečienė.
2019-05-03. Netradicinė integruota etikos-tikybos pamoka „Velykų tradicijos ir papročiai“ 5 kl. Diskusijos metu penktokėliai išsiaiškino, kokią reikšmę žmonių gyvenimui turi tradicijos ir papročiai. Įvairios veiklos metu mokiniai sužinojo, kad margučiai buvo gamtos pabudimo, gyvybės, derlingumo, o krikščionybės laikais – Kristaus prisikėlimo, žmogaus dvasinio atgimimo simbolis... Mokytojos Rasa ir Airida.
2019-05-03 Netradicinės pamokos Kauno botanikos sodo oranžerijoje ir Lietuvos zoologijos sode. Septintokai šiandien mokėsi kitaip. Važiuojant autobusu atliko užduotis apie įdomiausius augalus ir gyvūnus, Kauno botanikos sode Kęstutis Obelevičius supažindino mokinius su įvairiais augalais, jų savybėmis ir įdomybėmis. Ar prisimenate, kaip vadinasi saldainių medis, kurio žiedus valgėme? Zoologijos sode gidė Austėja pristatė sodo gyventojus, jų vardus ir pomėgius, stebėjome žirafų vidurūšinę konkurenciją, kautynes, visus žavėjo pelikanų pasirodymas. Pakartojome augalų ir gyvūnų sistematiką, prisitaikymus prie aplinkos sąlygų. Mokytojos Marytė Gečienė ir Laura Grodeckienė.
2019-04-30 Netradicinė anglų kalbos pamoka penktokams "Places in the Area" Vilkyškių miestelyje. Nusibodo mokytis iš vadovėlio :) Taigi, iškeliavome pasitikrinti, kaip gerai įsisavinome mus supančių daiktų ir reiškinių pavadinimus. Džiaugiamės, nes pranokome pačius optimistiškiausius lūkesčius. Mokytoja Donata Šaulytė.
2019-04-16 Netradicinė pamoka 3g klasėje tema "Baltymų sintezė". Mokiniai išmoko baltymų sintezės etapus, aminorūgščių atkodavimą pagal genetinį kodą ir mokyklos ugdymosi sode susintetino 2 baltymus pagal mokinių vardus "Žymantas" ir "Kornelija" . Jiems puikiai sekėsi. Mokytoja Marytė Gečienė.
2019-04-15 Netradicinė pamoka 4 gimnazijos klasėje kartojant grybus "Grybų karas". Pamoka vyko mokyklos ugdymosi sode, kur grupelėse mokiniai išsiaiškino, jog "kariauja" valgomi ir nuodingi grybai, skylėtabudiniai ir lakštabudiniai, prisiminė grybų karalystės požymius, atpažinimą, pagrindė grybavimo taisykles, tuo pačiu pakartodami mikorizės reiškinį. Šalia apžiūrėjome ir kerpes, kurios taip pat priskiriamos grybų karalystei. Mokytoja Marytė Gečienė.
Balandžio 8 d. vyko netradicinė klasės valandėlė: pas IIIg kl. mokinius lankėsi svečiai iš Bardinų užkardos. Siekiant populiarinti pasieniečio profesiją, svečiai išsamiau papasakojo mokiniams apie kasdieninius pasieniečio darbo ypatumus ir problemas. Turėjome puikią galimybę išbandyti, kaip teisingai užsidėti antrankius, pačiupinėti tarnybinį ginklą. Mokytoja Rasa Šlajienė.
Balandžio 5 d. vyko integruota informacinių technologijų ir istorijos pamoka 8 klasėje tema „Reformacija. Katalikų bažnyčios atsinaujinimas“. Mokiniai naudodamiesi turimomis žiniomis, istorijos vadovėliu, internetu kūrė pristatymus ir įgijo gebėjimų rengti istorijos pristatymus naudojantis IKT galimybėmis. Mokytojos Sonata Jončienė ir Loreta Stonienė.
Balandžio 4 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyšių filiale antrokams vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka "Tarptautinė vaikų knygos diena ir H.K. Andersenas". Pamoka prasidėjo raiškiu skaitymu – mokiniai skaitė V. Palčinskaitės eilėraščius “Prisiminkim Hansą Kristianą…”. Bibliotekininkė Laimutė supažindino su Tarptautinės vaikų knygos dienos atsiradimo istorija, H.K. Anderseno biografija ir kūryba. Pamoką apibendrinome dirbdami grupėse “Ką pameni apie H. K. Anderseną?”. Susimąstėme, “O kuo aš esu panašus į įžymųjį pasakininką? “… Mokytoja J. Lalaitė.
Balandžio 2 d. pirmokai skubėjo į Vilkyškių miestelio biblioteką, kur vyko netradicinė lietuvių k. pamoka „Knygele, papasakok“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai. Bibliotekos vedėja Laima Norbutienė pakvietė mažuosius lankytojus įvairiaspalviais žiedais papuošti pavasario medį. Mokytoja Egidija Jurkšaitienė papasakojo mokiniams apie garsaus danų pasakininko H. K. Anderseno, kurio gimimo dieną ir mininima Tarptautinė vaikų knygos diena, vaikystę, jo sukurtas pasakas. Vaikai aktyviai dalinosi mintimis apie žinomus pasakų veikėjus, vėliau juos piešė. Bibliotekininkė Laima N. pasidžiaugė, kad 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas – IBBY Lietuvos skyrius. Plakatą ir laišką skaitytojams šiais metais sukūrė vaikų knygų iliustruotojas ir autorius Kęstutis Kasparavičius. Ši žinia labai džiugina ir kviečia visus dar labiau susidraugauti su knyga, nes „...knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti...“. Dėkojame bibliotekos vedėjai už saldžias dovanas ir laukiame kitų susitikimų. Mokytoja Egidija Jurkšaitienė.
2019-03-28. Netradicinė pamoka 5 klasėje Rambyno regioniniame parke tema "Susipažinkime, didžioji miegapelė". Parko ekologas Drąsutis Brazauskas papasakojo apie raudonojoje knygoje įrašytas didžiąsias miegapeles, kurios randamos Šereiklaukio miške, parodė filmuotą medžiagą, paklausėme miegapelių "kriuksėjimo", kai ginasi, sužinojome, kad jos minta riešutais ir gilėmis, nors kartais pasigauna ir paukštelį, miega 8 mėnesius iki pusės metro įrisausę dirvožemyje, iškėlėme inkilus ir lauksime, kol jos apsigyvens. Birželio mėn. tikrinsime inkilus, ar juose apsigyveno miegapelės, o gal pelės, kandys, zylės ar širšuolai. Be to, miške radome grybų, kiškiakopūsčių, voverės apgraužtą kankorėžį ir kitų įdomių dalykų. Mokytoja Marytė Gečienė.
Kovo 27 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filiale antrokai dalyvavo netradicinėje pasaulio pažinimo pamokoje “Protų mūšis “Aš ir internetas”(projektas “Prisijungusi Lietuva”). Mokiniai, pasiskirstę į dvi komandas, atsakinėjo į pateiktus klausimas, įtvirtino žinias apie saugų internetą ir visi gavo tai žyminčius pažymėjimus. Mokytoja Jūratė Lalaitė.
Kovo 8 d. antrokai skubėjo į netradicinę lietuvių kalbos pamoką “Sakmė apie Vilkyškių miestelį”, skirtą Lietuvių kalbos dienai. Pamoka vyko Vilkyškių miestelio bibliotekoje, bendradarbiaujant su bibiotekinike Laimute N. Antrokai šiai pamokai ruošėsi keletą savaičių. Dirbdami grupėse po 2 – 3, kūrė sakmes apie Vilkyškių atsiradimą, jas taisė, perrašinėjo, iliustravo, ruošė pristatymus. Pamokos metu biibliotekininkė Laimutė supažindino mokinius su sakmių ypatumais. Antrokai grupėmis pristatė savo sakmes, jas aptarė ir įvertino. Bibliotekininkė mums padovanojo knygą “Lietuvos dvarų, sodybų atlasas. Pagėgių savivaldybė”. Galėsime gilinti žinias. Labai ačiū. Pamąstymas: koks ilgas ir sunkus kūrėjo darbas. Mokytoja J. Lalaitė.
2019-03-04 Netradicinė biologijos ir informacinių technologijų pamoka 8 klasėje tema "Alkoholio ir tabako žala organizmui". Mokiniai darė pateiktis pasirinkta tema, analizavo narkotinių medžiagų poveikį organizmui, nurodė žalą, darė išvadas, skaidres įliustravo paveikslais, pademonstravo kompiuterinio raštingumo įgūdžius. Mokytojos Marytė Gečienė ir Loreta Stonienė.
2019-03-04 Vyko integruota matematikos ir anglų kalbos pamoka 2 klasėje "Matematika angliškai". Prisiminėme skaitmenis ir jų pavadinimus angliškai. Atlikome veiksmus. Dirbome ir bendradarbiavome grupėje. Pamokos pabaigoje įsivertinome. Mokytojos Jūratė Lalaitė ir Vida Povilaitienė.
6 klasės netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Gražiausios sakmės ir įdomiausi padavimai“ vyko gimnazijos muziejuje. Tekstų ir jų iliustracijų autoriai – patys šeštokai. Mokiniai išklausę draugų pasakojimus išrinko pačius įdomiausius. Puikiai įvertintos Roko, Tonio, Viliaus ir Domanto sakmės. Muziejaus aplinka mokiniams padėjo įsivaizduoti, kokiomis sąlygomis gyveno ir kūrė mūsų senoliai. Mokytoja Rima Navickienė.
Vasario 13 d. antrokai vyko į netradicinę pasaulio pažinimo pamoką “Naršai saugiai-miegi ramiai” Vilkyškių miestelio bibliotekoje. Pamokoje mokiniai diskutavo, kaip būti saugiam internetinėse svetainėse, apie slaptažodžių saugumą, kokią medžiagą galima talpinti socialiniuose tinkluose, kur kreiptis, sulaukus netinkamų pasiūlymų ar grasinimų virtualioje erdvėje. Naudodami senus žurnalus, antrokai turėjo gebėti rasti ir iškirpti paveikslėlį, kurį galėtų viešinti ir kurio negalėtų viešinti, internetinėje erdvėje. Išėjo netradicinė "foto galerija". Būkime saugūs ne tik kelyje, bet ir naudodamiesi interneto teikiamomis galimybėmis. Ačiū bibliotekininkei Laimutei už suteiktas žinias ir bendradarbiavimą. Mokytoja J. Lalaitė.
2019-02-08 Akcijos „Saugesnio interneto savaitė“ metu Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vilkyškių filiale buvo pravesta netradicinė integruota pasaulio pažinimo-etikos pamoka "Draugiškas ir saugus internetas". Pamoką 3-4 klasių mokiniams kartus su bibliotekos darbuotoja pravedė mokytoja metodininkė Ligita Kazlauskienė.
2019-01-14 IIg klasės moksleiviai dalyvavo integruotoje anglų kalbos ir klasės valandėlės pamokoje "Future Professions". Pamokoje mokiniai domėjosi ateities profesijomis, joms reikalingais įgūdžiais ir studijų programomis. Gal tapsime kosmoso eismo kontrolieriais, genetinio programavimo teisininkais, vertikalios žemdirbystės specialistais, o gal atminties chirurgais? Mokytoja Donata Šaulytė.
2019-01-10 Integruota kūno kultūros ir biologijos pamoka 8 klasėje "Pulso priklausomybės nuo fizinio krūvio tyrimas". Susiskaičiavę pulsą ramybės būsenoje ir atlikę apšilimą, mokiniai atliko įvairaus sunkumo fizinius pratimus nedidelėmis grupelėmis, skaičiavo pulsą po fizinio krūvio tol, kol šis susilygino su pradiniu. Analizavome, ką rodo pulso dažnis, kodėl jis padidėja fizinio krūvio metu. Namuose mokiniai pavaizdavo pulso priklausomybės nuo fizinio krūvio grafiką ir padarė išvadas. Mokytojos Danutė Baltrušaitienė ir Marytė Gečienė.
2019-01-08 Netradicinė pamoka 5 klasėje "Kas kaip žiemoja". Ugdymosi sodelyje stebėjome paukščius, matėme tik varnas. Nieko, visi atliko projektą "Paukščių stebėjimas", kur namuose stebėjo paukštelį lesyklėlėje, jį aprašė, piešė. Stebėjome, kaip žiemoja medžiai, kaip ąžuolas , alyvos, magnolija saugo pumpurus nuo peršalimo, išmokome atpažinti žiedinius ir lapinius pumpurus. Stebėjome gyvūnų pėdsakus, bet pradėjus snigti, jų nepamatėme, tad analizavome pėdsakus klasėje atlikdami užduotis. Vabzdžiai žiemoja sąstingyje savo viešbutyje giliai sulindę į plyšelius. Visi grįžome į klasę rausvais žandukais. Mokytoja Marytė Gečienė.
Gruodžio 12 dieną Vilkyškių miestelio bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka “Iš Prano Mašioto kūrybos”. Gruodžio 19 d. minime rašytojo 155-ąsias gimimo metines. Apžiūrėjome P. Mašioto knygų ekspoziciją. Bibliotekininkė Laimutė N. antrokams papasakojo rašytojo biografiją. Mokiniai skaitė pasirinktą P. Mašioto kūrinį, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Vėliau dirbo grupėse-reikėjo sudėti P. Mašioto knygų pavadinimus iš “pabirusių” raidžių. Kaip visuomet , sulaukėme bibliotekinikės Laimutės apdovanojimų. Prisilietėme prie P. Mašioto, kuris vadinamas lietuvių vaikų literatūros “tėvu”, kūrybos ir gyvenimo. Mokytoja Jūratė Lalaitė.
2018-11-27 septintokams vyko integruota istorijos ir dailės pamoka „Egptiečių raštas ir raštininkai“ istorijos kabinete. Mokiniai su mokytojų pagalba ir savarankiškai atlikdami užduotis išsiaiškino egiptiečių rašto atsiradimo aplinkybes, rašto – hieroglifų raidą, o įgytas žinias turėjo pritaikyti praktinėje užduotyje. Tai pati įdomiausia pamokos dalis mokiniams, kuomet jie gamino kartušą su savo vardo egiptietišku įrašu. Pamoką vedė istorijos mokytoja Sonata Jončienė, dailės mokytojas Eligijus Kriaučiūnas.
Lapkričio 21 dieną antrokai skubėjo į netradicines kūno kultūros ir dailės pamokas. Toli vykti nereikėjo. Netradicinė kūno kultūros pamoka „Rudens žaidimai“ prabėgo Vilkyškių seniūnijos parkelyje - lapai žaidė kartu su vaikais. Po to patraukėme į miestelio biblioteką, kur mūsų laukė bibliotekininkė Laimutė Norbutienė. Čia vyko netradicinė integruota dailės ir lietuvių kalbos pamoka „Lik sveikas, Rudenėli! Paskutinės Rudenėlio dovanos”. Mokinai, dirbdami grupėse ir po vieną, dekoravo rudeniniais lapais medį. Pamokos pabaigoje skaitėme poetės Violetos Palčinskaitės eilėraščius, kuri švenčia 75-erių metų Jubiliejų. Apžiūrėjome naujausias bibliotekos knygas. Užsuksime čia dar ne kartą. Ačiū bibliotekininkei Laimutei už dovanėles ir ilgalaikį bendradarbiavimą. Mokytoja Jūratė Lalaitė.
2018-11-20 Penktokai turėjo netradicinę pamoką Vilkyškių pieninės nuotekų valymo įrenginiuose. Stebėjome, kaip mišinys iš vandens, lapų, smėlio, pieno atliekų atkeliauja į valymo įrenginius. Lapai išfiltruojami, smėlis nusodinamas. Tada stebėjome, kaip cheminio valymo dėka sugaudomi ir pašalinami riebalai. Beliko pašalinti baltymus, angliavandenius. Čia dirba bakterijos, kurios skaido organines medžiagas ir vanduo tampa visai išvalytas. Štai stiklainyje matėme koks bus švarus vanduo, o dugne matavome bakterijų sluoksnį. Kai bakterijų prisidaugina per daug, jos presuojamos ir išvežamos į laukus skaidyti - juk tai gerosios bakterijos. Kad bakterijos galėtų gyvuoti, joms reikia šilumos, todėl baseine bakterijoms palaikoma 22 laipsnių šiluma ir vanduo nuolat maišomas, mat šioms bakterijoms reikia deguonies. Mokytoja Marytė Gečienė.
Lapkričio 13 d. gimnazijos Ugdymosi sodelyje vyko būrelio „Stebuklingas pasakų pasaulis“ netradicinė veikla „Raganų pokštai“. Šia veikla būrelio nariai užbaigė projektą „Apie laumes ir raganas“ . Mokiniai, pasiskirstę į 4 komandas, ir pavirtę raganomis ir raganiais, turėjo atlikti įvairias užduotis. Kūrė ir pristatė temą „IŠ RAGANŲ GYVENIMO: MAISTAS, KELIONĖS, APRANGA, BURTAI“. Susipažino ir su Raganų stotele Ugdymosi sodelyje. Netrūko išmonės, kūrybiškumo ir vaidybinių elementų. Veikla baigėsi RAGANŲ MARŠU, sugrotu Muzikos sodelyje. Mokytoja Jūratė Lalaitė.
2018-10-23 Netradicinė pamoka AB "Vilkyškių pieninė" devintoje klasėje "Rūgimo procesas", kurios metu pieninės darbuotojos supažindino mokinius su pieno raugais, jų formomis, funkcijomis, pamatėme kaip galutinį rūgimo produktą - sūrius - varto ir pakuoja robotai, ragavome sūrius ir sūrelius. Supažindino su profesijomis, kurios reikalingos gaminant sūrius. Mokytoja Marytė Gečienė.
2018-10-19 Klasės valandėlė Ig klasėje "Visi skirtingi - visi lygūs". Dirbdami grupėse ir naudodamiesi trimis priemonėmis: balto popieriaus lapais, lipnia juostele ir vienkartiniais puodeliais, kūrėme kompozicijas. Svarbu, kad kūrinys būtų tvirtas ir saugus krentančiam žaliam kiaušiniui. Abi komandos iššūkį atlaikė. Pasitelkus draugiškumą, bendradarbiavimą ir kūrybingumą - kiaušiniai liko sveiki. Gavę nuotaikingą emocijų pliūpsnį, supratome, kad kiekvienas esame skirtingas ir, kad dirbdami komandoje galime pasiekti labai daug. Klasės vadovė Vida Povilaitienė.
2018-10-15 Integruota biologijos-informacinių technologijų pamoka 8 klasėje "Sveikos mitybos rekomendacijos mokyklos bendruomenei". Pamokos metu mokiniai turėjo sukurti 4-5 skaidrių pateiktį, remdamiesi vadovėlio informacija apie sveiką mitybą ir skaidres iliustruoti įkeliant paveikslėlius iš interneto. Visi užduotis atliko iki galo ir laiku. Mokytojos Marytė Gečienė ir Loreta Stonienė.
Pamoka mokyklos edukacinėje erdvėje 5 klasėje "Žaliasis augalų pasaulis". Penktokai susipažino su 4 augalų grupėmis, jų požymiais, atrado visų grupių augalų istorijos sodelyje, sužinojo apie seniausius augalus : ginkmedį, magnoliją, tulpmedį. Mokytoja Marytė Gečienė
Netradicinė pamoka 6 klasėje "Miškas". Nuvykę į Vilkyškių miško ąžuolų alėją nagrinėjome medžius, krūmus ir žolinius augalus, pakartojome miško gamintojus, vartotojus ir skaidytojus, pakartojome miško mitybos grandines, iš ąžuolų pasisėmėme energijos, stebėjome įdomių gamtinių atradimų. Mokytoja Marytė Gečienė