INTEGRUOTOS PAMOKOS
Birželio 12 dieną penktokai integruotą klasės valandėlę praleido gamtoje. Turėjome tikslą skatinti socialinį, emocinį vystymąsi, stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, ugdyti aplinkosaugos sąmoningumą bei gebėjimą pritaikyti įgytas žinias praktikoje.
Birželio 10 dieną šeštokai dalyvavo integruotoje pamokoje, kurioje sujungėme anglų kalbos ir technologijų žinias. Pamokos tema buvo apie maisto gaminimą. Tikslas – ugdyti mokinių anglų kalbos, technologijų ir sveikos mitybos žinias bei praktinius įgūdžius, skatinti kūrybiškumą ir bendradarbiavimą.
Mokytojos Vaida Ir Vidutė
Mokytojos Vaida Ir Vidutė
Birželio 5 dieną vyko integruota anglų kalbos – etikos pamoka „Draugystė”. Kalbėjome apie draugystės prasmę ir svarbą. Penktokai atliko kūrybines užduotis, meditavo. Ugdėsi pažinimo, komunikavimo, socialinę, emocinę, kūrybiškumo kompetencijas. Draugas – kaip saulė!
Mokytojos Vaida ir Rasa.
Mokytojos Vaida ir Rasa.
Gegužės 30 dieną vyko integruota etikos-tikybos pamoka „Kaip etiketo paisymas padeda būti mandagiam ir atsakingam“ 5-oje klasėje. Mokiniai ugdėsi pažinimo, komunikavimo, socialinę ir asmeninę kompetencijas. Mokytojos Rasa ir Airida.
Gegužės 29 d. trečiokams vyko integruota netradicinė ugdymosi diena „Judėk daugiau-gyvenk sveikiau“. Mokiniai, pasiskirstę komandomis, ruošė įvairias judumo užduotis- atliko estafetes, rungtis „Lenta“, „Šuoliukai“, šuolis į tolį ir kt. Mokiniai gerino socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos bei kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Su mokytoja Vaida A. atliko užduotis anglų kalba. Kapitonų laukė skaitmeninė užduotis. Kūrybinėje užduotyje kūrė plakatus apie sveiką gyvenseną. Netrūko apdovanojimų, jaudulio ir emocijų. Reikia mokėti ir nugalėti, ir pralaimėti. Judėk daugiau-gyvenk sveikiau... dabar tam tinkamiausias metas. Mokytoja J. Lalaitė
Gegužės 28 d. 3 kl. mokiniams vyko netradicinė integruota gamtos ir menų modulio veikla gimnazijos bibliotekoje. Dvyliktokės Austėja ir Guoda su projekto vadove mokyt. Laura G. pakvietė išbandyti projekto „ES ir Lietuva“ metu sukurtą žaidimą. Žaisdami mokiniai gilino žinias apie ES, tobulino pažinimo kompetenciją, gerino bendradarbiavimą bei komunikavimo kompetenciją. Žaidimą „ES ir Lietuva“ trečiokai įvertino „Puikiai“. Ačiū už puikią mokymosi priemonę, sukurtą projektinėje veikloje. Mokytoja J. Lalaitė
Gegužės 21 dieną vyko integruota anglų kalbos – etikos pamoka „Ką žinome apie etiketą“ 6-oje klasėje. Mokiniai ugdėsi pažinimo, komunikavimo, socialinę ir asmeninę kompetencijas.
Gegužės 20 d. 7 kl. mokiniams vyko integruota istorijos – anglų kalbos pamoka „K. Kolumbo atradimai”. Mokiniai ugdėsi pažinimo, kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Mokytojos Sonata ir Sigita
Gegužės 13 d. 4 klasės mokiniams vyko integruota fizinio ugdymo ir pasaulio pažinimo pamoka ,,Judėjimas ir jėgos“. Mokiniai prisiminė, ką žino apie judėjimą, kokios jėgos veikia kūnus. Atliko tyrimą ir išsiaiškino, kaip kūnai juda skirtingomis sąlygomis.
Balandžio 19 dieną vyko integruota istorijos-lietuvių kalbos ir literatūros pamoka II g klasei „Gėrio ir blogio kova literatūroje ir istorijoje“, skirta prisiminti Varšuvos geto kalinių sukilimą (1943-04-19). Taip gimnazijos mokiniai ir mokytojos prisijungė prie Lenkijoje ir kitose šalyse vykstančios POLIN muziejaus iniciatyvos „Geltonasis narcizas”. Aptarus gėrio ir blogio kovą literatūroje, buvo žiūrimos filmo „Muranov – šiaurinis rajonas” ištraukos. Mokiniai, grupelėse pasitarę, atsakė į klausimus. Pamokos pabaigoje mokyklos sodelyje buvo pasodinti geltonieji narcizai – atminties, šviesos simboliai. Mes prisimename skaudžius istorijos įvykius ir tikime gėrio pergale.
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikai kovo 29 dieną kartu su savo mokytojomis Laura Stūroniene ir Ieva Čerkauskiene dalyvavo integruotoje veikloje ,,Maži pirštukai – spalvoti kiaušinukai”. Dažėme margučius,atlikome velykines lavinamasias užduotis, piešėme ant veidų klausydami linksmų kiškio dainų Vėliau visi pievoje ridenome margučius ir leidome laiką drauge! Vaikai veiklos metu žaisdami lavino savo kūrybiškumą, spalvų ir skaičių pažinimą, bendradarbiavimą su bendraamžiais. Žinoma taip pat puoselėjo tradicijas paminint Šv. Velykėles
Taigi maži pirštukai gali labai daug ir po integruotos veiklos norime palinkėti jaukių ir gražių Šv. Velykų visiems
Taigi maži pirštukai gali labai daug ir po integruotos veiklos norime palinkėti jaukių ir gražių Šv. Velykų visiems
Kovo 13 d.
Kas geriausias žmogaus draugas? – klausė šiandiena savo vaikų ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laura Stūronienė ir priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Ieva Čerkauskienė.
Integruota veikla kartu su Stebuklingi draugai buvo labai įdomi, linksma ir judri visiems vaikams. Atvykę šuniukai draugiškai ir aktyviai bendravo su kiekvienu vaiku, leido labiau pajusti ryšį tarp žmogaus ir gyvūno. Veiklos metu vaikai sužinojo apie saugų elgesį su gyvūnais, pasakojo trumpas istorijas apie savo gyvūnus ir įsitraukė į veiklas su šauniaisiais draugais.
Ačiū Stebuklingi draugai už tokią šaunią kovo 13-osios veiklą vaikams.
Kas geriausias žmogaus draugas? – klausė šiandiena savo vaikų ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laura Stūronienė ir priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Ieva Čerkauskienė.
Integruota veikla kartu su Stebuklingi draugai buvo labai įdomi, linksma ir judri visiems vaikams. Atvykę šuniukai draugiškai ir aktyviai bendravo su kiekvienu vaiku, leido labiau pajusti ryšį tarp žmogaus ir gyvūno. Veiklos metu vaikai sužinojo apie saugų elgesį su gyvūnais, pasakojo trumpas istorijas apie savo gyvūnus ir įsitraukė į veiklas su šauniaisiais draugais.
Ačiū Stebuklingi draugai už tokią šaunią kovo 13-osios veiklą vaikams.
Kovo 6 d. 3 klasėje vyko integruota ugdymosi diena „Ką žinau apie Lietuvą?“, skirta Kovo 11-ąjai paminėti. Mokiniai, varžydamiesi grupėse, atliko lietuvių kalbos, matematikos, anglų kalbos, visuomeninio ugdymo užduotis, giedojo Tautišką giesmę, rašė sveikinimus ir palinkėjimus savo šaliai, lauke surengė estafetę „Parsinešk trispalvę“, Eimantukas deklamavo eilėraštį Lietuvai. Vėliau suskaičiavo saldainiais virtusius surinktus taškus – nugalėjo „Linksmieji lietuvaičiai“ . Visiems trečiokai linki šventiškos ir spalvingos Kovo 11-osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos. Mokytoja J. Lalaitė
Vasario 12 d. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos IV(A) klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytojomis Rima Navickiene ir Vilma Vaivadiene bei vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbiene dalyvavo integruoto projekto „A. Mackus ir J. Bobrovskis mūsų krašto istorinio ir kultūrinio naratyvo kontekste“ baigiamojoje pamokoje. Mokiniai deklamavo su mūsų kraštu susijusių poetų eilėraščius, išradingai pristatė J. Bobrovskio ir A. Mackaus eilėraščių lyginamąsias interpretacijas, atskleidė savo kūrybinius sugebėjimus. Apmąstydami ir apibendrindami projekto veiklas gimnazistai kūrė glaustą šiandieninės Lietuvos pristatymą, kurį pateiktų poetams, jeigu šie sugrįžtų į kraštą, kurio labai ilgėjosi. Jūratė Caspersen, Pasaulio lietuvių bendruomenės kultūros komisijos pirmininkė, visiems projekto dalyviams perdavė vaišių – šveicariškų saldumynų.
Prasmingas bendradarbiavimas praturtino projekto dalyvius, tikimės, įkvėpė naujoms veikloms.
Prasmingas bendradarbiavimas praturtino projekto dalyvius, tikimės, įkvėpė naujoms veikloms.
2024-02-08 septintos klasės moksleiviams vyko integruota istorijos – dailės pamoka „Egiptiečių raštas ir raštininkai”. Mokiniai susipažino su egiptiečių šventųjų raižinių – hieroglifų atsiradimo priežastimis, rašto tobulinimo raida. Atlikdami praktines užduotis tyrinėjo egiptiečių raštą. Perpratę rašto ženklus ir taikydami įgytas žinias gaminosi savo asmeninius molinius kartušus.
2023-12-13 Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje „Kalėdinis sveikinimo atvirukas rusų arba vokiečių kalba“. Mokiniai rašė sveikinimo tekstą rusų, vokiečių kalbomis. Tekstus iliustravo pasirinktomis iliustracijomis iš interneto.
2023-11-29 Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 6 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje „Matematiniai žaidimai rusiškai, vokiškai“. Mokiniai, dirbdami poromis, sprendė matematinius kryžiažodžius, sudoku, rezultatus pristatė užsienio kalbomis. Per integruotą pamoką mokiniai ne tik pakartojo, pagilino matematines, užsienio kalbų žinias, bet ir patyrė bendradarbiavimo, komunikavimo džiaugsmą.
Lapkričio 24 dieną, aštuntokams integruota etikos - dailės pamoka vyko netradicinėje aplinkoje, Tauragės krašto muziejuje. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažino su fotografijos atsiradimo istorija ir vienu iš fotografijos gavimo būdų – fotograma. Moksleiviai fotografijos laboratorijoje esant raudonam apšvietimui iš savo kuprinėse esančių smulkių daiktų išdėstė kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus ir didintuvo pagalba apšvietė popierių. Naudojant specialius cheminius tirpalus nuotraukos buvo ryškinamos. Kiekvienas edukacijos dalyvis savo darytą nuotrauką galėjo pasilikti sau atminimui.
2023 m. lapkričio 17 dieną I g ir II g klasių mokiniams vyko integruotos pilietiškumo pagrindų – etikos pamokos „Tolerancijos žibintas sušildo mus kiekvieną“, skirtos paminėti Tolerancijos dienai. Mokytojos demonstruodamos pateiktis mokiniams priminė, kas yra tolerancija, kad ši diena Lietuvoje minima jau 20-tą kartą. Šių metų simbolis – žibintas, todėl pirmiausiai mokytojos pateikė individualią užduotį - parašyti, kokias asociacijas sukelia šis žodis. Mokiniai, susiskirstę į darbo grupes, lygino savo parašytas mintis su draugų mintimis, vėliau su Tarptautinės komisijos apibūdinta simbolio reikšme. Kitoje užduotyje rašė po du - tris pavyzdžius tolerancijos/netolerancijos iš savo patirties, mokyklos gyvenimo, nagrinėjo ir vertino, kokias gali sukelti teigiamas/neigiamas emocijas, pasekmes. Vėliau savo įžvalgas pristatė klasės draugams. Mokytojos pasidžiaugė, kad visų mokinių supratimas apie Toleranciją pagilėjo, nes mokiniai pamokos pabaigoje teigė, jog praplėtė supratimą apie Tolerancijos reikšmę bei elgsenos pasekmes. Įsivertinimas dešimtbalėje rodyklėje parodė, kad buvo smagu dirbti bei bendradarbiauti grupėse, aktyviai įsitraukti į veiklas.